Uncategorized

Według nowego badania rower w mieście powinien być przyszłością transportu

Jedna z największych firm konsultingowych na świecie, Deloitte, podkreśliła w nowym badaniu miejskie kolarstwo jako bardzo ważne dla przyszłego ruchu miejskiego. Deloitte opublikowało badanie dotyczące rosnącej popularności rowerów jako środka transportu na całym świecie, zwłaszcza w miastach. Firma twierdzi, że innowacje technologiczne, takie jak rowery elektryczne (e-rowery), będą napędzać wzrost ruchu rowerowego na całym świecie.

Ekologiczna jazda na rowerze po mieście

przyszłe miejskie środki transportu rowery elektryczne

Badanie przewiduje, że do 2022 r. liczba osób dojeżdżających do pracy rowerem w wielu miastach na całym świecie podwoi się. Innowacje technologiczne, takie jak części rowerowe i narzędzia do planowania urbanistycznego, w dużej mierze przyczyniają się do napędzania tego wzrostu. Rowery w najbliższych latach ograniczą ruch uliczny i znacznie poprawią jakość powietrza w miastach. Dotyczy to jednak szczególnie gęsto zaludnionych miast.

zielone światło jazda na rowerze w mieście po prostu poprawia ruch

Wpływ tak dużej liczby rowerów na drogi, aw konsekwencji mniejszej liczby pojazdów, może być znaczący i prowadzić do zmian społecznych. W ten sposób można na przykład zoptymalizować ruch pojazdów, co znacznie zmniejszyłoby zagęszczenie ruchu. Więcej rowerzystów i mniej zanieczyszczeń to także dobra wiadomość dla zdrowia publicznego. Staje się to jeszcze ważniejsze, gdy weźmiesz pod uwagę przyszły wzrost populacji, zwłaszcza w miastach, których systemy transportowe już osiągają swoje granice. Według badania do 2050 r. w miastach będzie mieszkać kolejne 2,5 miliarda ludzi. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że ​​w 2018 r. w miastach mieszkało 1,7 miliarda ludzi.

Innowacje techniczne

nawigacja rowerowa urbanistyka ułatwia innowacje techniczne

Deloitte uważa również, że ten dramatyczny wzrost ruchu rowerowego do pracy jest w dużej mierze napędzany przez innowacje technologiczne w branży. Takie innowacyjne podejścia sprawiają, że jazda na rowerze w mieście jest dla wielu coraz łatwiejsza i bardziej atrakcyjna.

„Ten wzrost ruchu rowerowego opiera się na wielu różnych innowacjach technologicznych, w tym analizach predykcyjnych, projektowaniu produktów i aplikacji, łączności bezprzewodowej, cyfrowych narzędziach planowania urbanistycznego, częściach drukowanych w 3D i elektryfikacji” – czytamy w badaniu..

Rola e-rowerów jest tutaj oczywista. Pomimo kontrowersji, które wywołały, takich jak autentyczność e-rowerów jako prawdziwych rowerów i obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z wyższymi prędkościami, na razie pozostają one lepszą alternatywą. Jak wskazuje badanie, nie jest to też do końca nowa koncepcja. Pierwszy patent na rower elektryczny powstał w 1895 r..

wschód słońca na rowerze po drodze z samochodami

Mówiąc prościej: e-rowery ułatwiają dojazdy i umożliwiają to większej liczbie osób. Inne raporty potwierdzają, że rowery elektryczne stają się coraz lepszą alternatywą dla pojazdów. Według Deloitte oczekuje się, że liczba e-rowerów na całym świecie wzrośnie z 200 milionów do 300 milionów w latach 2019-2023.