Uncategorized

Huawei P30 i P30 Pro: nowe smartfony z aparatami nowego poziomu są już dostępne!

Huawei P30 i P30 Pro zaprezentowane w Paryżu

Huawei podjął ostatnią próbę zdetronizowania serii iPhone i Samsung S firmy Apple jako królów świata smartfonów dzięki swoim wysokiej klasy smartfonom P30 i P30 Pro. Dwa nowe topowe smartfony drugiego co do wielkości producenta telefonów na świecie – seria Huawei P30 – zostały wczoraj zaprezentowane w Paryżu. Wydarzenie, które stało się wirusowe w mediach społecznościowych z hashtagiem #RewriteTheRules, było transmitowane na żywo na kanale YouTube Huawei. Oficjalna premiera rynkowa w Niemczech to 8 kwietnia 2019 r..

Huawei przedstawia nową serię P30

Rodzina Huawei P30 i P30 Pro z wysokiej klasy aparatami 40 MP

P30 ma ekran o przekątnej 6,1 cala, a P30 Pro ma wyświetlacz o przekątnej 6,47 cala. P30 Pro jest wodoodporny i pyłoszczelny zgodnie z IP68. W Niemczech Huawei P30 Pro będzie dostępny w kolorach Aurora (niebieski), Amber Sunrise (pomarańczowy), czarny i Breathing Crystal (biało-niebieski).

Kolory Huawei P30 i P30 Pro

Kolory serii Huawei P30 i P30 Pro niebieski pomarańczowy

Aparat do słabego oświetlenia to coś, z czego Huawei jest szczególnie dumny. Firma twierdzi, że przez ostatnie trzy lata współpracowała z niemieckim producentem aparatów Leica, aby opracować obiektyw, który jest czterokrotnie bardziej czuły na światło niż model z zeszłego roku, który już świetnie sprawdził się w Lowlight. Oznacza to, że możesz robić niesamowite zdjęcia nawet w ciemności.

Czwarty obiektyw z tyłu P30 Pro nie jest tak naprawdę używany do fotografii, ale jest tak zwanym obiektywem czasu przelotu (aparat TOF). Mierzy odległość światła między obiektami i pomaga w tworzeniu trójwymiarowej mapy otoczenia. Huawei twierdzi, że pomoże to w umożliwieniu bardziej realistycznych zdjęć w trybie portretowym. Innym obszarem, w którym ten obiektyw jest przydatny, jest korzystanie z aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR). Na froncie smartfona znajduje się również 32-megapikselowy aparat do selfie, który umożliwia piękne, ostre selfie.

Huawei P30 Pro z aparatem 40 mp

P30 jest wyposażony w baterię 3650 mAh, a P30 Pro ma baterię 4200 mAh. Oba akumulatory obsługują ładowanie SuperCharge z Super Fast 40W, co pozwala na ładowanie do 70 procent w zaledwie 30 minut.

Huawei P30 kosztuje 749 euro. Cena Huawei P30 Pro zaczyna się od 999 euro za model 128 GB i wzrasta do 1099 euro za wersję 256 GB.