Uncategorized

Działanie niacyny na wysoki poziom cholesterolu – amid kwasu nikotynowego

Aby uniknąć poważnych zagrożeń dla zdrowia wynikających z wysokiego poziomu cholesterolu, rozwiązaniem może być efekt niacyny w postaci suplementów diety do codziennego spożycia. Wysoki poziom złego cholesterolu LDL oznacza, że ​​dana osoba ma zbyt dużo tłuszczu we krwi. Jest to również ściśle związane z niezdrowym stylem życia, w tym zbyt dużą ilością tłuszczów nasyconych i zbyt małą ilością ćwiczeń. Na szczęście przyjmowanie kwasu nikotynowego może obniżyć poziom złego cholesterolu i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań zdrowotnych.

Skuteczny efekt niacyny przy złym odżywianiu

niacyna jako suplement diety na wysoki poziom cholesterolu LDL

Istnieje wiele badań dotyczących leczenia cholesterolu, które sugerują, że działanie niacyny może pomóc w zwiększeniu poziomu cholesterolu i obniżeniu trójglicerydów. Tak zwany kwas nikotynowy pomaga głównie obniżyć „zły” cholesterol LDL i czasami jest przepisywany w połączeniu ze statynami (inhibitorami CSE) w celu regulacji poziomu cholesterolu. Jednak niacyna jest skuteczna w leczeniu tylko w stosunkowo wysokich dawkach. Jest to witamina z grupy B, która jest wykorzystywana przez organizm do przekształcania żywności w energię. Niacyna pomaga również w utrzymaniu zdrowego układu nerwowego, układu pokarmowego i skóry. Jako środek terapeutyczny, jego substancja zwiększa poziom cholesterolu HDL o ponad 30 procent lub pomaga skorygować niedobór witamin.

zdrowe odżywianie z zawartością składników odżywczych i witaminy B3

Według badań medycznych, obecnie toczy się debata na temat dokładnej roli HDL w organizmie i rozwoju chorób serca. Powszechnie uważano, że HDL absorbuje nadmiar cholesterolu LDL we krwi i przenosi go do wątroby w celu usunięcia. Z tego powodu eksperci nazywają HDL „dobrym” cholesterolem. Poziom cholesterolu jest mierzony w miligramach na decylitr. U mężczyzn poziomy HDL poniżej 40 mg/dl zwiększają ryzyko chorób serca, natomiast poziomy poniżej 50 mg/dl są uważane za ryzykowne u kobiet. Przyjmowanie takiego preparatu może zmniejszyć potencjalne ryzyko.

Jak działa kwas nikotynowy?

Ilustracja wchłaniania cholesterolu HDL w organizmie przez wątrobę

Znana również jako kwas nikotynowy, niacyna jest związkiem organicznym, który jest niezbędnym składnikiem odżywczym człowieka. Leki na receptę zawierające ten składnik aktywny mogą być stosowane do podniesienia poziomu cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości. W związku z tym pomaga to usunąć lipoproteinę o niskiej gęstości z krwioobiegu. Niacyna może również często stanowić część codziennej kombinacji multiwitamin. Z jego pomocą możesz zachować zdrowy układ nerwowy, układ pokarmowy i skórę.

Kup kapsułki zawierające niacynę z witaminami i kwasem nikotynowym na receptę

Zalecane dzienne spożycie niacyny to 14 miligramów dla kobiet i 16 miligramów dla mężczyzn. Istnieją badania nad tego typu terapią wysokiego poziomu cholesterolu, które pokazują, że działanie niacyny może być skuteczne w jej zwalczaniu. Kwas nikotynowy ma również inne korzyści zdrowotne i wykazano, że pomaga zmniejszyć miażdżycę lub stwardnienie tętnic u niektórych osób. Dla tych, którzy już mieli zawał serca, niacyna wydaje się również zmniejszać ryzyko sekundy. Niacyna jest zatwierdzona i może również pomóc w chorobie znanej jako pelagra, która rozwija się z niedoboru witaminy B.