Projektowanie wnętrz

Mikrocement na podłodze i ścianie w mikromieszkaniu w Barcelonie

Elementy mikrocementowe rury miedziane dekoracja wnętrz mikro mieszkanie

W ostatnich latach mikrocement staje się coraz bardziej popularny w aranżacji wnętrz. Jest to bardzo innowacyjny materiał, który oferuje nieskończone możliwości wyposażenia wnętrz i na zewnątrz, a także jest bardzo łatwy w użyciu. I właśnie dlatego mikrocement idealnie nadaje się do podłóg, ścian i sufitów, a co najważniejsze – nie wymaga fug, co jeszcze bardziej ułatwia konserwację i czyszczenie. Jedną z największych zalet jest to, że bardzo dobrze komponuje się z nowoczesnym i minimalistycznym stylem i nadaje pomieszczeniom industrialny charakter. Mikrocement doskonale współgra z naturalnymi elementami wykonanymi z drewna, szkła czy miedzi. W niektórych krajach południowych, takich jak Hiszpania czy Włochy, mikrocement na podłogach i ścianach w aranżacji wnętrz jest bardzo powszechny i ​​niezwykle atrakcyjny. Poniżej chcielibyśmy pokazać Państwu mikroapartament w Barcelonie w Hiszpanii, którego wnętrze charakteryzuje urok mikrocementu, miedzi i minimalistycznego wnętrza. Apartament został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Cometa Architects i jest niezbitym dowodem na to, jak nowoczesne i stylowe mikroapartament może być umeblowane mikrocementem.

Ale czym właściwie jest mikrocement?

Podłoga i ściana z mikrocementu w sypialni minimalistyczny wystrój

Mikrocement to materiał budowlany składający się z mieszanki polimerów i kolorowych pigmentów, a dzięki swojej uniwersalności i niskiej cenie stał się bardzo popularny w aranżacji wnętrz. Struktura wygląda nieco grubiej niż beton. Ponadto mikrocement można dostosować do indywidualnych życzeń i pomysłów. Ze względu na ręczną obróbkę i indywidualną pigmentację nie ma dwóch takich samych wzorów, które sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy. Jego zdolność do nakładania na dowolną ścianę lub podłogę bez usuwania powłoki sprawia, że ​​jest on szczególnie interesujący dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy. Mikrocement ma maksymalnie 2 mm grubości i nie jest konieczne kilka etapów szlifowania pośredniego. Powierzchnia jest na końcu uszczelniona, dzięki czemu jest odporna na brud, wodę i pleśń.

Mikrocement na ścianie mikro-mieszkaniowa wanna z rurą miedzianą kran

Mikroapartament, który przedstawiamy w tym artykule, znajduje się w pobliżu mariny olimpijskiej w Barcelonie i został radykalnie przebudowany zgodnie z zasadami małej architektury morskiej: uwolnij całą wykorzystywaną przestrzeń od wszystkiego, co zbędne. Aby osiągnąć ten efekt w mieszkaniu o powierzchni 56 metrów kwadratowych wyburzono wszystkie ściany i otwarto ścianę zewnętrzną. Kwadratowy plan mieszkania zaaranżowano wokół drewnianej chaty, w której znajdują się szafki, pralnia i toaleta. Wszystko inne jest zorganizowane wokół niego symetrycznie – kuchnia i schowek znajdują się po prawej stronie, część dzienna i sypialna z przodu, a wanna po lewej.

Mikro-cementowa podłoga kuchenna wyspa kuchenna biała

Harmonia między mikrocementem a miedzianymi rurkami 

Małe przestrzenie mieszkalne wyglądają na większe, gdy pracujesz z jasnymi tonami. Wnętrze przypominające statek jest inspirowane surowymi bloczkami betonowymi, które można zobaczyć w okolicy i jest całkowicie pokryte jasnoszarym mikrocementem. Drewno i miedź to dwa z najpopularniejszych partnerów dla mikrocementu – ciepły brąz, złoto i chłodna szarość bardzo dobrze współgrają, tworząc trochę napięcia ze względu na swoje przeciwieństwa, co od razu daje nam lekki i przewiewny efekt. Czysta biała wyspa kuchenna i wanna umieszczone w otwartej przestrzeni sprawiają wrażenie, jakby unosiły się nad podłogą. Odsłonięte instalacje, na które składają się miedziane rurki, oświetlenie i armatura, pełnią również funkcję elementów dekoracyjnych tego minimalistycznego mikromieszkania.

Rury miedziane z mikrocementu i pomysły na drewno do umeblowania mikromieszkania

Brak miejsca w tym mieszkaniu wymusił na architektu kreatywność – łóżko, sofa, wszystkie wykonane na zamówienie drewniane meble i zintegrowane szafki stały się miejscem do przechowywania. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu w pomieszczeniu nie ma elementów grzewczych, co oczywiście tworzy również więcej przestrzeni i można również regulować energię.

Najlepsze światło to światło dzienne. Zalany światłem dziennym salon wydaje się większy, bardziej przyjazny i jaśniejszy. Architektom tego mikroapartamentu udało się to zrobić bardzo dobrze dzięki bezpośredniemu połączeniu przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej – światło oświetla pomieszczenie, a mieszkanie wygląda na znacznie bardziej przestronne pomimo ograniczonego kwadratu!

Rury mikrocementowe i miedziane to świetne połączenie dla naszego mieszkania

Ściany z mikrocementu w łazience z miedzianych pomysłów na kran

Mikrocement i drewniana szafka w sypialni w mikro mieszkaniu

Mikrocementowe miedziane łóżko do sypialni mikro apartament minimalistyczny wystrój

Mikrocementowa drewniana szafka miedziana zlewozmywak sprzęt kuchenny

Mikrocement na podłodze i ścianie Rura miedziana

Mikrocement na podłodze i ścianie Elementy miedziane Wyspa kuchenna

Mikrocement i rurka miedziana w kuchni całkowicie biała wyspa kuchenna

Rzut mikroapartamentu Apartament Marina w Barcelonie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projektach pracowni architektonicznej Cometa Architects, kliknij tutaj.