Projektowanie wnętrz

Zielony marmur to najnowszy trend na Pintereście

zielony marmur trend żywa optyka szlachetny ekstrawagancki szyk

Po tym, jak pantone uczynił zieleń lub „zieleń” modnym kolorem w ostatnich latach, nie można było się nacieszyć zielonymi niuansami. Szmaragdowa zieleń, oliwkowa zieleń, leśna zieleń, żaba zieleń, szałwia i delikatna zieleń całkowicie przytłoczyły modę i design. W międzyczasie są gustownie wkomponowane jako efektowne akcenty we współczesnych wnętrzach. Szczególnie nowoczesne są meble, akcesoria do domu itp. wykonane ze szlachetnych materiałów, które nie tylko wyglądają szykownie i elegancko, ale również pełnią praktyczną funkcję. Szczególnie przyjemne są kamienie naturalne w egzotycznych odcieniach zieleni, takie jak zielony marmur, z bogatym efektem. Jest często używany do tworzenia pięknych akcentów i wprowadzania kolorów do gry. Ponadto emanuje ponadczasową elegancją i poprawia wygląd każdej przestrzeni życiowej.

Zielony marmur jest modny

zielony marmur trend salon meble wewnętrzne okładzina podłogowa

Marmur jest materiałem popularnym wśród architektów, projektantów i osób zorientowanych na design. Stosowany jest głównie do pokrywania dużych powierzchni, zwłaszcza do wykładzin podłogowych lub w wilgotnych pomieszczeniach. Często jednak pojawia się jako mały, a jednocześnie niezwykle atrakcyjny akcent we współczesnych, nowoczesnych wnętrzach. Marmur z elementami w kolorze zielonym to ekskluzywny materiał, który zachwyca zdecydowanie bogatym efektem. Ze względu na intensywność koloru może być przytłaczający. Dlatego wskazane jest, aby używać go dyskretnie.

zielony marmur trend żyjący akcesoria domowe szlachetna optyka

Zielony marmur to zwarty i solidny kamień, który można znaleźć tylko w kilku regionach na ziemi. Podobnie jak w przypadku innych kamieni naturalnych, odcienie kolorów i struktura różnią się w zależności od obszaru. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje: prosty ciemnozielony i zielony kamień węgielny z białymi żyłkami. Różne odcienie to Ocean Green, Oasis Green, Jade Green, Forest Green itp. Kolor i usłojenie są różne. Przez większość czasu zielony marmur jest polerowany. Obecnie istnieje również zapotrzebowanie na powierzchnie o naturalnie wyglądającej strukturze.

zielony marmur trend salon łazienka prysznic minimalistyczne drewno

Zielony marmur jest rzadko używany do okładzin na dużą skalę. Jeśli jednak pomieszczenie jest przestronne i ma wystarczająco dużo miejsca, przytłaczający efekt można zminimalizować. Dzięki prostemu wzornictwu i prostym liniom na pierwszy plan wysuwa się zachwycający wygląd materiału i powstaje harmonijny ogólny obraz.

zielony marmur trend żywe płytki łazienkowe białe sześciokątne

Połączenie zielonego i białego marmuru daje szczególnie estetyczny efekt. Oba materiały są ze sobą gustownie połączone w formie płytek i często są również układane na dużej powierzchni. Tutaj kształt i kolor należy łączyć bardzo harmonijnie, a na pierwszym planie powinny być jasne kolory lub przyciągające wzrok struktury.

zielony marmurowy trend żywe jasne płytki sześciokątne

Zastosowanie jako płytek ułożonych na dużej powierzchni odpowiada subtelnemu blaskowi kolorów. Zwłaszcza w standardowych łazienkach, które rzadko przekraczają dziesięć metrów kwadratowych. Zalecane są jaśniejsze odcienie zieleni, które wywołują elegancki i subtelny efekt. Oczywiście istnieje wiele odmian marmuru, a także możliwych kombinacji z innymi kolorami i materiałami.

Zielony marmur: wariacje

zielony marmur trend salon łazienka umywalka minimalistyczna prostokątna

Podobnie jak w przypadku innych kamieni naturalnych, istnieją również różne rodzaje zielonego marmuru o różnych właściwościach i właściwościach. Zielony marmur „Forest Green” ma szczególnie intensywny i fascynujący kolor. Kiedy na nią patrzysz, masz wrażenie, że patrzysz prosto na dżunglę. Tworzy piękne kontrasty z innymi dość prostymi materiałami, takimi jak drewno i łupek. Uroczy marmur świetnie sprawdzi się jako umywalka lub akcent ścienny.

zielony marmur trend armatura do zlewu metal mosiądz stare złoto optyka

Grecki zielony marmur „Impathia Green” emanuje staromodnym urokiem w głębokim, ciemnym odcieniu zieleni. Podobnie jak włoski rodzaj marmuru „Verde Guatemala” w intensywnej zieleni, tworzą bogaty efekt i idealnie komponują się z ciężkim stylem życia. Inne warianty marmuru, takie jak włoski „Cipollino Versilia”, inspirują zakrzywionymi strukturami i płynnymi przejściami na niebiesko-szarym tonie podstawowym. Szczególnym rodzajem jest tak zwany marmur onyksowy, który jest marmurkowy w różnych barwnych strukturach i odcieniach zieleni. Właściwie nie chodzi ani o marmur, ani o onyks, ale o wapień.

zielony marmurowy trend żyjący szlachetny licznik barów

Choć marmur występuje we wnętrzu głównie w odcieniach bieli, jasnej szarości i beżu, delikatne odcienie zieleni nadają mu niepowtarzalnego charakteru i ekscytujących efektów mienienia. Prosty, a dzięki metalicznemu wyglądowi kamień naturalny w kolorze zielonym wygląda niezwykle nowocześnie i jednocześnie emanuje ponadczasową elegancją.

zielony marmurowy trend dzienny blat kuchenny elegancki klasyczny

Miłą alternatywą dla dużych okładzin ściennych i płytek podłogowych, które często przytłaczają, są wysokiej jakości i eleganckie akcenty z zielonego marmuru. Materiał często wykorzystywany jest na parapety lub blaty kuchenne. Ogólnie rzecz biorąc, zielony marmur o dużej intensywności kolorów wygląda bardziej jak obiekt projektowy. Dlatego jest często używany przez projektantów do małych mebli i elementów dekoracyjnych w dowolnym obszarze domu.

Trend wnętrza 2018: marmur spotyka arkadię

zielony marmur trend życia małe meble stolik metalowy mosiądz

W tym roku nie ma mowy o zielonych niuansach. Jednym z modnych kolorów w 2017 roku jest zieleń, a w tym roku obecny odcień zieleni to „Arkadia”. Można go opisać jako ciemnoturkusową zieleń lub jasną szmaragdową zieleń. Wnosi świeżą różnorodność i ma niezwykłą atrakcję, nie będąc zbyt intensywnym. Jako akcent we wnętrzu, specjalny odcień zieleni doskonale wkomponuje się w mały mebel lub żyrandol z zielonego marmuru.

zielony marmurowy trend żyjący minimalistyczny stolik boczny ciężki monolityczny

Przy dyskretnym zastosowaniu zielony marmur spłaszcza jasne kolory, takie jak jasnoszare, beżowe i białe odcienie. Poprawia to wystrój pokoju i nadaje mu wizualny akcent świeżości. Dodatkowo drobne detale można zastosować w nieco bardziej intensywnych, ale równie szlachetnych i naturalnie wyglądających niuansach, takich jak żółty czy niebieski.

zielony trend marmurowy łączy nowoczesny szlachetny szyk nowoczesny

Zielony marmur wspaniale łączy się z tkaninami aksamitnymi i welurowymi. Same w sobie są aktualnym trendem w 2017 i 2018 roku, a dzięki kontrastowi między „twardym” i „miękkim” sprawdzają się również w tej kombinacji. Tekstury, struktury i powierzchnie, które bawią się z lekką tendencją do przepychu, a jednocześnie wyglądają szlachetnie, wysokiej jakości i w żaden sposób nie przesadzone, obecnie odgrywają główną rolę w mieszkaniu.

zielony marmur trend żywa półka minimalistyczny mosiądz

Połączenie różnych faktur, materiałów i optyki pomaga emocjonalnie łączyć wnętrze i mieszkańców na poziomie estetycznym. Jest to najwyraźniej gra między żywymi trendami a własnym gustem. Wydaje się, że marmur, odcienie zieleni, aksamitu i szlachetnego metalu są na pierwszym planie. To mieszanka, która sprawia, że ​​wszystko.

zielony marmur trend żywa taca kipfer materiały drewniane łączą

Miedź, srebro, mosiądz, złoto i róża są gorącym trendem życiowym od 2017 roku i nadal będą kształtować 2018 rok. Poszczególne metale można nawet ze sobą łączyć, ale wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak drewno i kamień naturalny, po prostu idealnie do nich pasują. Elementy przyciągające wzrok, takie jak zielony marmur i detale w metalowej optyce, sprawią, że każde pomieszczenie będzie błyszczeć.

zielony marmur trend salon akcesoria domowe szykowne drobne detale akcenty

Aby wnieść odrobinę uroku zielonego marmuru do własnych czterech ścian, możesz również wykorzystać drobne akcesoria domowe, takie jak tace, świeczniki, miski, półki, podpórki do książek lub figurki z egzotycznych miejsc podróży itp. Stanowią szykowny dodatek do współczesnego wnętrza, a jednocześnie mają praktyczne zastosowanie.

Zielony marmur: aktualny trend w biżuterii z obszaru wnętrz

zielony marmurowy pierścionek z biżuterią w stylu vintage minimalistyczny

Przeniesiony z wnętrza trend ten rozprzestrzenia się również w projektowaniu biżuterii. Kamienie marmurkowe, również w kolorze zielonym, to absolutny must-have. Są albo szlifowane, matowe, albo nieszlifowane i przekonują prostym językiem projektowania.