Projektowanie wnętrz

Przed i po remoncie i modernizacji mieszkania w Kanadzie

Przed i po renowacji nowoczesny-jasno-biały

Po pewnym czasie meble w każdym mieszkaniu starzeją się i warto pomyśleć o remoncie. Można nie tylko wymienić meble, ale również całkowicie upiększyć wnętrze. W tym artykule przedstawiamy świetny przykład przed i po remoncie mieszkania w Montrealu w Kanadzie.

To dom małżeństwa, którego dzieci dorosły i wyprowadziły się. Zamiast przeprowadzać się do mniejszego mieszkania, mieszkańcy zdecydowali się na modernizację własnego domu. Ponieważ w domu często odbywają się różne imprezy i uroczystości rodzinne, właściciele domów chcieli wyremontować część dzienną z kuchnią. Ponadto postanowili zmodernizować sypialnię i związaną z nią łazienkę. Projektantka wnętrz Catlin Stothers zaprojektowała projekt aranżacji wnętrz. Możesz przyjrzeć się bliżej przed i po renowacji na poniższych zdjęciach.

przedremontem-apartament-hala-stare-meble

Po wejściu do mieszkania wchodzi się do przedpokoju, który wita Państwa szafą wnękową ze szklanymi drzwiami. Przed renowacją ten obszar był naprawdę ciemny, ze staroświeckimi meblami i przestarzałym wyglądem. Po remoncie sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej.

mieszkanie-po-remoncie-białe-wnętrze

Staromodną szafę wnękową zastąpiła meblościanka z białymi lakierowanymi frontami, które mają prosty, nowoczesny design. Środkowa część, pomalowana na czarno i zaprojektowana z wbudowanym oświetleniem, tworzy kontrast. Można tam wystawiać i pięknie prezentować różne dzieła sztuki. Ponadto ściany w korytarzu są pomalowane na biało, dzięki czemu pomieszczenie nie wydaje się już ciemne, ale raczej szczególnie jasne.

przed-remontowo-ciemne-wnętrza-kuchnia

Podobnie jak w strefie wejściowej, wnętrze kuchni i jadalni było bardzo ciemne i staromodne. Po przeniesieniu kuchni do garażu pod koniec lat 80. w pokoju było tylko małe okno. Dlatego oświetlenie z niektórymi wbudowanymi punktami było zupełnie nieodpowiednie dla obszaru z ciemnymi drewnianymi frontami kuchennymi.

po-renowacji-nowoczesna-kuchnia-biała-drewno

Zupełnie inaczej wygląda nowa, wyremontowana kuchnia z jadalnią. Pomieszczenie jest jasne i zachęcające, a wizualnie wydaje się większe. Wynika to z nowego okna w jadalni, które wpuszcza do pomieszczenia naturalne światło. Został zaprojektowany jak wygodny parapet, który zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia przy stole. Na lżejszą aranżację wnętrza wpływa również biały kolor ścian, sufitu i frontów szafek, który odbija światło i zapewnia zalane światłem wnętrze. Współgrają one z wykładziną podłogową, na którą układane są duże, podgrzewane płytki podłogowe o wyglądzie betonu. Jedyne, co pozostało z oryginalnego projektu kuchni, to stół i krzesła z drewna tekowego. Zainspirowali także nowy projekt kuchni.

poremoncie-modernizacja-kuchnia-biała

Białe szafki kuchenne uzupełniają elementy wykonane z jasnego drewna, które kontrastują z białym lakierem i nadają kuchni naturalny charakter. W zakresie oświetlenia projektantka uzupełniła spoty wpuszczane o dodatkowe pojedyncze spoty w kolorze białym na suficie. Czyli problem z niedostatecznym oświetleniem w kuchni już nie istnieje.

poremontowo-modernizacyjne-sypialnia-białe

Sypialnia, którą mieszkańcy chcieli wyremontować, znajduje się na drugim piętrze. Pomieszczenie zostało powiększone poprzez przeprojektowanie całego planu piętra. Sypialnia jest bardziej przestronna i jaśniejsza, posiada bibliotekę i nową, całkowicie zmodernizowaną łazienkę. Do wykonania mebli użyto białego i jasnego drewna, tworząc przytulną i elegancką aranżację wnętrza.

przed-remontem-przykład-łazienka

Podobnie jak pozostałe pokoje w mieszkaniu, łazienka przed remontem była ciemna i wyglądała niepozornie. W trakcie remontu łazienka przeszła dużą zmianę i już wygląda nowocześnie, jasno i luksusowo.

po-obrazu-renowacja-bas-marmur-drewno

Całkowicie przebudowana łazienka nie ma już wanny, ale ma kabinę prysznicową, oddzielną toaletę i dużo miejsca. Pomarańczowe płytki zostały zastąpione szlachetnymi płytkami marmurowymi, które w łazience prezentują się szczególnie elegancko. Okna po lewej i prawej stronie lustra zalewają pomieszczenie światłem dziennym, a szuflady z białego dębu współgrają z przesuwanymi drzwiami wykonanymi z tego samego materiału.

po-remontowej-nowoczesnej-łazienkowej-drzwi-przesuwne

Projekt przed i po remoncie i modernizacji pochodzi z Catlin Stothers Design zaprojektowany.