Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Zawczasu wyeliminuj szkody zimowe w ogródku działkowym – wiosenny przegląd

Ogródek działkowy zniszczenie zimowe tarasu-sprawdzenie-naprawa

Sezon zimowy niekorzystnie wpływa na ogród – mróz może uszkodzić rury wodociągowe na zewnątrz, trawniki i rośliny zapadają na grzyby pod zamkniętą pokrywą śnieżną, szklarnia/domek ogrodowy zostaje wystawiony na próbę. Aby uniknąć kosztownych napraw, uszkodzenia zimowe należy w odpowiednim czasie usuwać w ogródku działkowym. Wiosenna kontrola jest zdecydowanie warta zachodu dla hobbystycznego ogrodnika – dokładna kontrola może zapobiec wielu problemom. Ponadto nadchodzące miesiące letnie zapewnią wystarczająco dużo czasu na usunięcie usterek.

Napraw szkody spowodowane zimą w ogródku działkowym – stwórz listę kontrolną

Lista kontrolna szkód w ogrodach działkowych zimą-tworzenie-hobby-wskazówki-ogrodnika

W zależności od wyposażenia/rozłożenia ogrodu mogą wystąpić różnego rodzaju uszkodzenia zimowe. Dlatego warto stworzyć checklistę na podstawie szkicu ogrodu. Taras, basen, ścieżkę ogrodową, szklarnię/szopę ogrodową, kanalizację i ogrodzenie ogrodu należy dokładnie obejrzeć na przełomie marca i kwietnia. To pozostawia wystarczająco dużo czasu na znalezienie specjalistów, którzy naprawią szkody spowodowane zimą w ogródku działkowym. Jeśli taka kontrola odbywa się co roku, na utrzymanie wystarczy mniejszy budżet – ale około 100 euro miesięcznie powinno być zdecydowanie odłożone jako rezerwa finansowa. Kosztowne uszkodzenia / na przykład w wyniku burzy / puszka z Pożyczkę online można naprawić.

Od połowy kwietnia można również sprawdzać rośliny i trawnik. Wspomniany powyżej szkic ogrodu służy jako wskazówka dla orientacji.

Dokładnie sprawdź budynki i instalacje na zewnątrz – co należy wziąć pod uwagę?

Ogródek działkowy na zimę Sprawdź naprawę szopy ogrodowej

W przypadku szopy ogrodowej / szklarni wystarczy również oględziny, aby określić uszkodzenia spowodowane zimą. W przypadku dachu krytym dachówką poszczególne dachówki są dokładnie sprawdzane, ściany zewnętrzne i dachy płaskie są sprawdzane pod kątem mchu, a odwodnienie dachu musi również działać dobrze.

W zależności od tego, która wykładzina podłogowa zostanie wybrana na taras, należy ją również sprawdzić pod kątem pęknięć, pęknięć płytek, mchu na drewnianej podłodze. Nawet drobne naprawy nie mogą tu czekać, ponieważ wiosną wnika wilgoć, która może uszkodzić konstrukcję.

Ogródek działkowy, szkody zimowe, trawnik, wiosenne porady pielęgnacyjne

Jeśli płyty schodowe podniosły się w zimnych porach roku lub ścieżka ogrodowa wymaga naprawy, to zimowe uszkodzenia można również usunąć latem.

Do konserwacji systemu basenowego najlepiej byłoby zlecić odpowiedzialnym specjalistom. Mniejsze systemy, takie jak fontanny, mogą być również czyszczone przez ogrodników hobbystów, a pompa może być ponownie zmontowana od kwietnia. Systemy odwadniające należy dokładnie wyczyścić przed ponownym włączeniem wody w ogrodzie.

Metalowe ogrodzenie ogrodowe jest najpierw spryskiwane myjką wysokociśnieniową na wiosnę, następnie stara farba jest sprawdzana pod kątem zarysowania i, jeśli to konieczne, częściowo szlifowana i ponownie malowana. W przypadku ogrodzeń drewnianych decydującą rolę w trwałości konstrukcji odgrywa również farba – zimą tworzy warstwę ochronną przed deszczem, śniegiem i wiatrem.

Trawnik, rośliny i drzewa – zapobiegaj zimowym szkodom na działkach

Ogródek działkowy-zimowe uszkodzenia-kwiaty-sól drogowa-obok-ścieżka do ogrodu

Zimą w ogrodach działkowych mogą ulec zniszczeniu nie tylko rośliny i budynki Trawnik a rośliny czasami nie są w stanie wytrzymać mrozu i pokrywy śnieżnej. Kilka prostych zasad pomoże zapobiec problemom, w przeciwnym razie wiosną szkody będą zbyt duże. Na przykład wiecznie zielone rośliny w ogrodzie są często zapominane w miesiącach zimowych – ale w rzeczywistości wymagają podlewania również w zimnych porach roku. Śnieg należy regularnie usuwać z gałęzi i żywopłotów, a drzewa należy chronić przed mrozem i zimnem w zimnych porach roku. Trawnik nie powinien być deptany, aby pod śniegiem nie powstawała zgnilizna, a na wiosnę nagle pojawiły się na trawniku nieestetyczne brązowe plamy. Hobbystyczni ogrodnicy powinni również oszczędnie używać soli drogowej, ponieważ substancja ta może uszkodzić kwiaty i rośliny wokół ścieżki ogrodowej.

Ogród działkowy uszkodzenie zimą staw ogrodowy zimą