Na zdrowie

Pozostań aktywny umysłowo podczas godziny policyjnej w Niemczech, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Władze i lekarze próbują spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w całym kraju. Jednym ze środków, który najwyraźniej zadziałał w Chinach, jest izolacja. Również w Niemczech osoby, które mogły zostać zarażone wirusem, są teraz objęte kwarantanną w domu. Ale środki ochronne są jeszcze bardziej drastyczne: w niektórych krajach związkowych i miastach obowiązują obecnie godziny policyjne, co oznacza, że ​​ludność powinna pozostać w domu. A to bardzo ważne, bo tylko w ten sposób osoby starsze i przewlekle chore mogą się skutecznie chronić. Psychologowie ostrzegają jednak, że taka godzina policyjna może mieć na nas negatywny wpływ. Ale pomaga, jeśli pozostajemy aktywni umysłowo.

Aktywność psychiczna: Jaka jest różnica między godziną policyjną a kwarantanną w domu??

Godzina policyjna w Niemczech może wywołać depresję Wskazówki dotyczące aktywności umysłowej

Godzina policyjna bardzo różni się od domowej kwarantanny. W przypadku kwarantanny w domu osoby, które miały kontakt z Covid-19, muszą pozostać w domu. Istnieje ryzyko, że osoby te zostały zarażone wirusem i mogą zarazić innych. Osoby poddane kwarantannie w domu niekoniecznie chorują. Ale nadal możesz potencjalnie zarażać innych ludzi. W związku z tym nie możesz wychodzić z domu przez określony czas. Okres ten określają władze lokalne i lekarze, zwykle wynosi 14 dni, ale może być więcej. Zarażonym nie wolno przebywać na zewnątrz. Nie możesz również kontaktować się z innymi osobami (na przykład odwiedzać znajomych). Zarażonym albo dostarcza się żywność od państwa, albo sam musisz zorganizować zaopatrzenie według określonych zasad.

Utrzymywanie aktywności umysłowej podczas kwarantanny życia rodzinnego koronawirusa

Z drugiej strony ograniczenia wyjazdu dotyczą wszystkich obywateli państwa federalnego lub wszystkich mieszkańców miasta lub, jeśli tak zdecyduje rząd federalny, w całym kraju. W zależności od decyzji właściwych organów zakres godziny policyjnej może się różnić. Takimi ograniczeniami wyjścia mogą być na przykład:

 • Całkowity zakaz wyjazdu dla niektórych grup wiekowych (na przykład osób powyżej 65 roku życia)
 • Spacery i sporty na świeżym powietrzu mogą być zabronione
 • Imprezy grupowe są zabronione
 • W takich przypadkach kontakt z innymi ludźmi jest zabroniony, w miejscach publicznych należy zachować minimalną odległość 2 metrów od innych.
 • Możesz chodzić tylko do pobliskiego supermarketu i apteki, aby robić zakupy tak szybko, jak to możliwe.
 • Zwykle dozwolone jest również pójście do pracy (o ile masz pozwolenie od pracodawcy) i pójście do banku.
 • Z własnego domu możesz wyjść tylko w wyjątkowych przypadkach.

Ćwiczenia i wskazówki, jak zachować aktywność umysłową podczas godziny policyjnej

Godzina policyjna to również środek ochronny zapobiegający koronawirusowi. Zasadniczo zdrowi ludzie pozostają w domu, dzięki czemu unikają ryzyka zarażenia się niebezpieczną chorobą. W ten sposób można skutecznie chronić osoby starsze i przewlekle chore.

W przypadku godziny policyjnej zawsze należy skontaktować się z lokalnymi władzami, aby dowiedzieć się, jakich zasad należy przestrzegać. Ponieważ sytuacja zmienia się bardzo szybko i władze muszą odpowiednio zareagować.

Godzina policyjna może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne

Wskazówki dotyczące godziny policyjnej i depresji w związku z kwarantanną koronawirusa

Psychologowie ostrzegają, że taka godzina policyjna może negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne małych dzieci i osób z depresją. Ale także zdrowi ludzie często bardzo cierpią z powodu izolacji. Prowadzi do paniki i niepokoju. Ponadto wiele osób przeżywa ogromny stres. Kłótnie mogą również powstać w rodzinie. Bo po godzinie policyjnej wszystkie struktury, które normalnie dają nam wsparcie w codziennym życiu, powoli się psują. Większość ludzi uważa izolację za stresującą, ponieważ nagle nie chodzą już do pracy i zamiast tego muszą sami kształtować swoje codzienne życie. A ci, którzy pomimo kryzysu Covid-19 nadal pracują w domu, muszą codziennie radzić sobie ze stresem. Ponieważ z pewnością bardzo trudno jest im skoncentrować się na swojej pracy. Ekstrawertycy często czują się przytłoczeni samotnością. A każda wizyta w supermarkecie może wywołać nerwice. Ale zawsze istnieją sposoby i środki, aby komunikować się z innymi i pozostać pozytywnym. Na przykład codzienny kontakt z przyjaciółmi i bliskimi przez Skype lub telefon może znacznie poprawić nastrój.

Wskazówki dotyczące wyzwalania depresji dla godziny policyjnej związanej z koronawirusem

Dobra wiadomość: po godzinie policyjnej wszystko powoli znów idzie w górę. Aby jednak wytrzymać do tego czasu, powinniśmy skoncentrować się na pozytywach i pozostać aktywnymi umysłowo. Według Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Klęsk Żywiołowych pomocne mogą być gry polegające na czytaniu, pisaniu i myśleniu. Oferujemy kilka przykładów zajęć, które odwracają Twoją uwagę i pomagają nadać sens codziennemu życiu i maksymalnie wykorzystać wolny czas.

Aktywność psychiczna: ćwiczenia, które zwiększą Twoją elastyczność psychiczną

Ćwiczenia aktywne umysłowo dla uwagi dla dorosłych

Ćwiczenia, które pomogą Ci zachować aktywność umysłową, podzielono na trzy grupy. Pierwsza grupa promuje twoją elastyczność umysłową, druga – twoją uwagę, a trzecia – pamięć krótkotrwałą. Ćwiczenia zostały pierwotnie opracowane dla pacjentów z chorobą Alzheimera, ale obecnie stały się popularną rozrywką dla wielu starszych osób. Ale okazują się również bardzo pomocne dla osób pracujących, ponieważ mogą skutecznie odwrócić uwagę i zwiększyć zdolność koncentracji. Kiedy wykonywać te ćwiczenia:

1. Jeśli pracujesz w domu, możesz odpocząć po dniu pracy, a następnie poświęcić godzinę na ćwiczenia każdego wieczoru.

2. Kiedy nie pracujesz, możesz wykonywać zadania przez godzinę rano i wieczorem.

Bądź aktywny umysłowo dzięki kreatywnym ćwiczeniom i wskazówkom

Do grupy ćwiczeń promujących Twoją elastyczność umysłową należą m.in.:

 • Ćwiczenia ze skręconymi literami.
 • Ćwiczenia, w których poszczególne litery należy zastąpić cyframi
 • Ćwiczenia, w których układa się litery na szachownicy i układa z nich słowa

Te ćwiczenia pobudzają Twoją wyobraźnię. Ćwiczysz także znajdowanie rozwiązań różnych problemów. Trenowana jest również wytrzymałość psychiczna i cierpliwość. Wszystkie te umiejętności mogą Ci pomóc w życiu zawodowym.

Utrzymywanie aktywności umysłowej: te ćwiczenia ćwiczą Twoją pamięć

Pozostań aktywny umysłowo podczas kwarantanny Corona Wskazówki dla osób pracujących

Jeśli chcesz pozostać aktywny umysłowo podczas godziny policyjnej, możesz także ćwiczyć swoją pamięć. Zaletą tego typu ćwiczeń jest to, że możesz je wykonywać sam oraz z innymi członkami rodziny. Jeśli masz małe dzieci, z pewnością też będą zabawne. Istnieje kilka rodzajów zadań, które możesz wykonywać razem z dziećmi w szkole podstawowej. Są to na przykład:

 • Zespoły liczbowe, w których musisz obramować kolejne liczby, które się sumują.
 • Kurs obrazkowy, w którym łączysz określone symbole linią
 • Ćwiczenia, w których powinieneś szybko znaleźć kilka identycznych symboli i zakreślić je.

W ten sposób ty i dzieci możecie szybko przećwiczyć przetwarzanie nowych informacji i krytyczne ich przeglądanie. Trenują również ich uwagę i mogą poprawić twoją zdolność koncentracji.

Ćwiczenia, które zachęcają do czujności

Wskazówki dotyczące zachowania aktywności umysłowej dla osób pracujących w godzinach policyjnych

Z reguły większość ćwiczeń z liczbami i symbolami zachęca do uwagi. Ale możesz też trenować, aby szybko znajdować rozwiązania problemów. Możesz to zrobić na przykład za pomocą ćwiczeń, w których:

 • Porównujesz dwa obrazy i szukasz podobieństw lub różnic
 • Uzupełniasz słowa w zdaniach
 •  Poszukaj ukrytych słów w rzędzie liter

Te ćwiczenia to świetna zabawa dla całej rodziny i wielka radość dla dzieci w szkole podstawowej. Pomagają również maluchom w zabawny sposób poszerzać swoje słownictwo.

Aktywność psychiczna dla singli: co możesz zrobić przeciwko nudzie

Rozwiązuj krzyżówki podczas domowej kwarantanny i godziny policyjnej

Osoby samotne i samotne mają szczególnie trudny okres podczas rozprzestrzeniania się korony. Aby uniknąć depresji, powinieneś pozostać aktywny umysłowo. Co zaskakujące, eksperci odradzają jakąkolwiek aktywność w sieciach społecznościowych. Zamiast tego można używać gier polegających na czytaniu, pisaniu i myśleniu. Teraz jest właściwy czas, aby wziąć udział w warsztatach online lub wymienić się pomysłami z innymi czytelnikami. Możesz także:

 • Napisz haiku. Japońska forma wiersza jest bez rymu.
 • Maluj według numerów
 • Twórz kolaże zdjęć lub książki „jeśli”
 • Pisz opowiadania
 • Zorganizuj wirtualne spotkanie pisarskie z osobami o podobnych poglądach i wymień się pomysłami na temat dzieł literackich.
 • Naucz się 10-palcowego systemu pisania
 • Naucz się nowego języka
 • Pobierz audiobooki

Wskazówki dla ogrodników hobbystów: Stwórz ogród ziołowy

Bądź aktywny umysłowo Zaplanuj ogród lub stwórz ogródek ziołowy w domu

Hobbystyczni ogrodnicy mogą zaplanować swój wymarzony ogród podczas kwarantanny koronowej. Teraz nadszedł czas na wykonanie planu ogrodu i zaznaczenie na nim wszystkich roślin. Jeśli pozwalają na to władze, możesz też pracować we własnym ogrodzie lub na balkonie. Możesz też wykorzystać czas, aby stworzyć nowe kombinacje kwiatów dla doniczek. Nawet jeśli nie możesz uprawiać ogrodu, możesz zaplanować ogrodnictwo na sezon letni i jesienny, aby nadrobić spóźniony czas. Możesz również znaleźć odpowiednią formę spędzania wolnego czasu we własnych czterech ścianach. Na przykład możesz stworzyć ogródek przyprawowy lub ziołowy w doniczkach i dowiedzieć się więcej o działaniu poszczególnych roślin leczniczych.

Rękodzieło dla dorosłych zachęca do kreatywności

Rękodzieło podczas domowej kwarantanny i godziny policyjnej

Rękodzieło to nie tylko zabawa dla dzieci, ale także dla dorosłych. Proponujemy Ci kilka pomysłów, które pobudzą Twoją kreatywność. Urozmaicić swój dom sezonowymi artykułami gospodarstwa domowego. Na przykład możesz przywitać wiosnę girlandą kolorowych papierowych kwiatów lub ułożyć wiosenną kompozycję z kwiatów i owoców. Możesz także:

 • Suszenie kwiatów
 • kolorowanie pisanek
 • Upiększ stare wazony lub czajniki techniką serwetkową
 • Maluj figurki gipsowe
 • Uszyj nowe poszewki na poduszki
 • Zrób kartki z życzeniami dla całej rodziny na Wielkanoc (ale ich nie wysyłaj)

Wiosenna dekoracja wprawia w dobry nastrój i odpędza negatywne myśli. Wspomaga również koncentrację i pomaga zachować aktywność umysłową.

Czego nie robić podczas domowej kwarantanny lub godziny policyjnej

Pozostań aktywny umysłowo z dziećmi podczas godziny policyjnej

Jeśli chcesz pozostać aktywnym umysłowo, musisz przestrzegać pewnych zasad. Zaplanuj codzienną rutynę i staraj się postępować zgodnie z planem tak ściśle, jak to możliwe. Staraj się unikać następujących rzeczy:

 • Czytaj wiadomości cały czas. Poświęć maksymalnie godzinę dziennie, aby dowiedzieć się o koronawirusie.
 • Unikaj negatywnych forów internetowych na temat „Koronawirusa”
 • Bądź krytyczny i dowiedz się więcej z zaufanych źródeł
 • Nie bój się postów w sieciach społecznościowych ani nie wywieraj na nie negatywnego wpływu.
 • Unikaj prowadzenia dziennika lub przeglądania ostatnich kilku lat. Ale możesz postawić sobie nowe cele.

Bądź w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Mogą w tym czasie udzielić ci wsparcia. Jeśli nadal nie czujesz się dobrze, możesz zadzwonić po poradę do psychologa. Nie daj szansy nudzie i staraj się być aktywny nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Niech zdrowa dieta jest bardzo ważna.

Zorganizuj domowe biuro, gdy w Niemczech jest godzina policyjna

Kwarantanna w domu lub godzina policyjna to zawsze duże wyzwanie. Nawet jeśli trudno nam teraz skupić się na pozytywach, jest nadzieja. Obecnie opracowywane są nowe leki i być może wkrótce zostanie opracowana szczepionka. Jako społeczeństwo jesteśmy jednak odpowiedzialni za ochronę osób starszych i przewlekle chorych. A dzięki ćwiczeniom, kreatywnym działaniom i dobremu planowaniu możemy mądrze wykorzystać czas. Może znajdziesz nowe hobby, które Cię zrelaksuje, lub osoby o podobnych poglądach na kursie literatury online. A może teraz spędzasz więcej czasu z rodziną i cieszysz się byciem razem. We własnych czterech ścianach można zrobić naprawdę wiele. Pozostań więc w domu, ściśle przestrzegaj przepisów i zalecanych przez władze środków ochronnych oraz utrzymuj sprawność fizyczną i psychiczną!