Podłogi i płytki

Betonowa posadzka w salonie – przydatne rzeczy, ceny i inspiracje na zdjęciach

betonowa podłoga salon żyrandol w stylu industrialnym

Podłoga w mieszkaniu ma duże znaczenie i może sprawić, że pomieszczenie nabierze nowego blasku. Każdy, kto szuka sugestii dotyczących nowoczesnych wykładzin podłogowych, jest z pewnością trochę zaniepokojony nieskończoną liczbą opcji i nie może się zdecydować. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu posadzkę betonową, która zadomowiła się w aranżacji wnętrz jak również w architekturze. W naszej galerii zdjęć znajdziesz inspiracje na atrakcyjną betonową podłogę w salonie i kuchni, a także przydatne informacje dotyczące właściwości, kosztów, konserwacji i wiele więcej.

Zalety i pozytywne właściwości posadzek betonowych

regały na poddaszu betonowa podłoga lekkie betonowe ściany

Posadzka betonowa w salonie i kuchni to nowoczesna i estetyczna wykładzina nie tylko w industrialnych loftach, o czym świadczą poniższe zdjęcia. Fakt, że betonowa podłoga jest wielokrotnie używana w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, wyraźnie przemawia za jej pozytywnymi właściwościami. Beton to naturalny materiał, w którym cement z wapienia i gliny miesza się ze żwirem lub piaskiem i wodą. Oprócz tego, że beton jest zrównoważony, ta podłoga ma efekt izolacji cieplnej i zatrzymuje wilgoć i hałas na zewnątrz. To właśnie te właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowania w salonie i jadalni.

licowy betonowy front okienny przemysłowy lekki

Posadzka betonowa jest również trwała i wytrzymała. Posadzka betonowa dzięki swojej gładkiej i zamkniętej powierzchni zapewnia zdrowe środowisko. Dlatego nadaje się dla wszystkich, którzy są uczuleni na roztocza i kurz. Bakterie nie mogą przeniknąć do gleby i dalej się tam namnażać.

ciemny polerowany beton podłoga drewniany sufit

Kolejną zaletą betonowej podłogi w salonie lub kuchni, o której niewątpliwie warto wspomnieć, jest łatwość pielęgnacji. Nie jest podatny na zabrudzenia i można go łatwo czyścić wodą z mydłem. Jego kolor nie blaknie ani nie zmienia się z czasem.

Betonowa posadzka w części dziennej jako element nowoczesnego stylu i designu

kominek posadzka betonowa nowoczesna

Podłogi betonowe są często używane jako element współczesnego stylu i projektu. Staranne wykończenie jej powierzchni, takie jak woskowanie, polerowanie lub szlifowanie, nadaje tej podłodze gładki i aksamitny wygląd podobny do polerowanego marmuru. Beton może wydawać się powściągliwy i chłodny, a także miękki i ciepły. Aby uzyskać ten efekt zmiękczania, możesz dodać kolory do jeszcze wilgotnej masy, która pierwotnie jest jasnoszara do ciemnoszarej.

oświetlenie przemysłowe eleganckie drewno stal beton

Betonowa posadzka pasuje do wielu stylów wnętrz. Sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu lub industrialnym loftowym mieszkaniu. Duże szklane fronty wpuszczają dużo światła i jeszcze lepiej podkreślają betonową podłogę loftu. Nawet klasycznie urządzony salon lub jadalnia błyszczy zupełnie nowym blaskiem, ponieważ betonowa podłoga jest nowoczesnym akcentem w pomieszczeniu. Znakomicie prezentują się również połączenia z innymi materiałami, w szczególności z żelazem, drewnem i tworzywami sztucznymi.

część dzienna kominek z betonową podłogą

Jednym z najbardziej idealnych partnerów podłogi betonowej jest drewno. Chłodna szarość doskonale współgra z brązowymi tonami. Z drugiej strony kontrast między tymi dwoma kolorami tworzy pewne napięcie, które nadaje więcej dynamiki w salonie. Ciemne odcienie tworzą większą głębię w połączeniu z jasną betonową posadzką. Strefa dzienna jest o wiele bardziej zachęcająca i daje poczucie bezpieczeństwa.

cegła betonowa podłoga część mieszkalna beton licowy

Jasna podłoga dobrze komponuje się również z jasnymi kolorami. W obiekcie o skandynawskim klimacie wygląda absolutnie swobodnie. Wnętrze wydaje się harmonijne i spokojne dzięki zastosowaniu betonu jako wykładziny podłogowej. Jeśli nadal nie uważasz, że salon jest wystarczająco przytulny i zachęcający, różne dodatki do domu, takie jak poduszki do rzucania, przytulne koce czy miękkie pufy mogą zdziałać cuda i wypełnić pomieszczenie ciepłem.

akcenty kolorystyczne podłogi w stylu industrialnym beton licowy

Nawet jeśli pompatyczna dekoracja nie pasowałaby do wyeksponowanej betonowej podłogi, przytulne poduszki czy futrzane koce mogą stworzyć domową atmosferę. Ogrzewanie podłogowe to świetna i opłacalna inwestycja, która przyczynia się do wysokiego komfortu mieszkania. Świetną alternatywą byłby ładny dywan w ciepłych odcieniach. Betonowa podłoga działa jak rodzaj sceny i pozwala temu akcesorium stać w centrum uwagi.

Elegancka i praktyczna posadzka betonowa w kuchni

posadzka betonowa nowoczesna kuchnia salon

Podłogi z polerowanego betonu to niewątpliwie nowoczesna i świadoma wzornictwa decyzja przy wyborze wykładzin podłogowych również w kuchni. Kuchnia to pomieszczenie w mieszkaniu, które jest bardzo często sprzątane i gdzie spędzasz dużo czasu obok salonu. Jeśli jesteś w domu pełnym pasji kucharzem, praktyczną decyzją byłoby wybranie betonu jako podłogi również do tego pomieszczenia, ponieważ, jak już wspomniano, jest niezwykle łatwe w utrzymaniu.

betonowa podłoga polerowana w salonie skóra

Również tutaj od Ciebie zależy, czy wybierzesz jasny czy ciemny kolor oraz czy wolisz błyszczącą czy matową strukturę powierzchni. Szczególnie przy wyborze koloru podłogi, jako wskazówkę można kierować się kolorami istniejących mebli i sprzętów. Jasna betonowa posadzka w kuchni wygląda elegancko i minimalistycznie, natomiast ciemniejszy odcień wygląda ciepło i przytulnie.

podłoga betonowa jadalnia część dzienna

Posadzka betonowa w salonie i kuchni może być dostosowana do osobistych potrzeb poprzez wykorzystanie w mniejszym lub większym stopniu do produkcji jednego lub drugiego z jej elementów. Ponieważ materiał może być używany na wiele sposobów, a koszty produkcji są stosunkowo niskie, beton uważany jest za bardzo ekonomiczny.

Ceny za posadzkę betonową w salonie i kuchni za metr kwadratowy

polerowana podłoga betonowa salon połysk

Jeśli posadzka betonowa ma być układana w pomieszczeniu, koszty składają się z fundamentu, samej podłogi i wykonanej pracy. Cena materiału może się różnić i zależy od rodzaju użytego betonu i jego klasy wytrzymałości. Jeśli chodzi o koszty posadzki z polerowanego betonu, decydującą rolę odgrywa również wielkość powierzchni i rozkład kondygnacji.

schody podłoga betonowa sofa fotel salon

Jeśli chcesz przeszlifować betonową podłogę, możesz liczyć na 60 euro za metr kwadratowy za potrójne szlifowanie. Szlifowanie gruboziarniste kosztuje około 75 euro za metr kwadratowy. Jeśli zdecydujesz się na wykończenie w połysku, które nadaje betonowej podłodze wygląd terazzo, mogą obowiązywać dodatkowe koszty w wysokości około 5 euro za metr kwadratowy.

jadalnia z wyeksponowaną podłogą betonową na wyspie

Jeśli potrzebujesz podłogi z odblaskową powierzchnią, możesz liczyć na dodatkowe 10 euro za metr kwadratowy. Jeśli betonowa posadzka jest następnie szlifowana, koszty wynoszą od 70 do 95 za metr kwadratowy. Chcąc zmaksymalizować odporność na plamy i sprężystość powierzchni, należy obliczyć koszty impregnacji i uszczelnienia posadzki.

betonowy sufit betonowa podłoga nowoczesny prosty salon

Chociaż produkcja posadzki betonowej na początku wydaje się stosunkowo droga, w dłuższej perspektywie może wiele zaoszczędzić. W celu utrzymania jak najniższych kosztów na posadzkę z polerowanego betonu w salonie i kuchni, warto porównać różne oferty firm wykonawczych.