salon

Zawieszenie obrazu nad sofą – nie chodzi tylko o odpowiednią wysokość!

Ułóż zdjęcia nad sofą, której wysokość jest optymalna

Jeśli chcesz wnieść powiew świeżości do wystroju salonu, zawsze dobrym pomysłem są nowoczesne fototapety. Ściana za sofą szczególnie nadaje się do specjalnego projektu. Wyjątkowe dzieło sztuki lub galeria obrazów nad kanapą mogą stać się centralnym punktem pokoju i wspaniale uzupełnić istniejące wyposażenie. Aby jednak wszystko wyglądało harmonijnie, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jak wysoko obrazek powinien wisieć nad sofą i jaką odległość pomiędzy obrazkami zaleca się wieszać w grupach, dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Jak wysoko obraz powinien wisieć nad sofą??

Zawieś obraz nad sofą na odpowiedniej wysokości i odległości od kanapy

Z reguły dolna strona stelaża powinna wisieć 15 do 20 cm nad oparciem sofy. Możesz oczywiście nieco odejść od tej zasady, aby dowiedzieć się, jaka wysokość jest idealna dla Twojego domu. Należy jednak unikać umieszczania obrazu więcej niż kilka centymetrów powyżej zalecanej wysokości. Jeśli powiesisz swoją grafikę zbyt wysoko, będzie wyglądała, jakby unosiła się z kanapy, a nie była do niej optycznie przytwierdzona.

Jak duży powinien być obraz?

Zwróć uwagę na odległość i wysokość na zdjęciu nad sofą

Sofa i wiszące nad nią fototapety powinny się uzupełniać, aby uzyskać jednolity wygląd. Aby stworzyć równowagę wizualną, fototapeta (lub grupa) powinna mieć co najmniej 2/3 długości sofy. Zdjęcia nie powinny być szersze niż kanapa, w przeciwnym razie sofa będzie optycznie przytłoczona, a nie zainscenizowana.

Masz sofę XXL? Aby osiągnąć wymagany rozmiar, najlepiej zestawić ścianę galeryjną. Odległość między poszczególnymi ramami powinna wynosić od 5 do 10 cm. Użyj taśmy malarskiej, aby zachować równomierną przestrzeń między ramkami. Ramki, które są zbyt daleko od siebie, wydają się niespójne i chaotycznie rozmieszczone.

Wydrukuj obraz w niestandardowym formacie

Jak wysoko obraz powinien wisieć nad sofą?

A Galeria Drukuj oferuje wiele możliwości indywidualnego zaprojektowania pomieszczenia. Grafika zostanie stworzona w wybranym przez Ciebie formacie i określonym przez Ciebie rozmiarze. Jeśli chcesz powiesić pojedynczy obraz nad sofą, idealna jest szerokość 100 cm lub więcej. Format obrazu 120 x 80 cm byłby idealny na 3-osobową sofę. Alternatywnie możesz utworzyć kolaż z kilku zdjęć o różnych rozmiarach i umieścić najbardziej wyrazisty obraz w środku grupy. Zrób szablony z tektury i ułóż je wcześniej na podłodze w pożądanym układzie. W ten sposób dowiesz się, jakich rozmiarów obrazów potrzebujesz do kolażu.

Wybierz druk cyfrowy na szkle akrylowym, mat lub połysk

Jeśli pożądany motyw jest drukowany na szkle akrylowym, pojawia się również pytanie: mat czy połysk? Matowe szkło akrylowe jest subtelne i powściągliwe – błyszczące szkło akrylowe błyszczy krystalicznie czystym wykończeniem.

Druk cyfrowy na błyszczącym szkle akrylowym jest idealny do kolorowych zdjęć, takich jak karnawał w Rio lub lato na Santorini. Podkreślone zostają żywe kolory i potęgowane wrażenie głębi. Pejzaże, sylwetki na tle nieba czy makrofotografie kwiatów, owadów itp. – wszystko może i powinno skorzystać na błyszczącej powierzchni. Poprawiona jaskrawość kolorów i głębia ostrości sprawiają, że widz czuje się częścią sztuki, tak jakby obiekt był wystarczająco blisko, aby go dotknąć.

Jednak niektóre obrazy muszą być prezentowane z powściągliwą wyrazistością. Matowe szkło akrylowe nadaje się szczególnie do kolorów o niskim kontraście, obrazów pastelowych lub obrazów czarno-białych z dużą zawartością czerni. Głębia ostrości, jaskrawość kolorów i kontrasty pozostają równie silne pod matowym szkłem akrylowym. Błyszczące powierzchnie mogą również zbierać odbicia od okna lub świetlika, co może wpływać na sam obraz. Matowe szkło akrylowe pochłania światło i zapobiega irytującym odbiciom, niezależnie od kąta patrzenia.

Zawieszając obraz nad sofą, zwróć uwagę na wysokość