Na zdrowie

Jak chronić skórę przed promieniowaniem UV

collage-oliwa-oliwa-łososia-zdrowe-odżywianie-uv

Każda kobieta myśli o tym, jak najlepiej chronić swoją skórę latem przed szkodliwymi promieniami słońca. Pewnie też to robisz, prawda? Są szanse, że przed wyjściem w upalne dni załóż odpowiednią ilość kremu przeciwsłonecznego lub kremu na dzień z czynnikiem UV.

Jak chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV

słońce-schütz-promienie-uv-kobieta-plaża

Zjedz więcej papryki i łososia. Są to dwa najlepsze sposoby ochrony skóry przed przedwczesnym starzeniem się, pojawieniem się plam pigmentowych, oparzeniami słonecznymi i rozwojem raka skóry.

Będziemy chronić się przed promieniowaniem UV poprzez naszą żywność

taktyka-profilu-profilu-zdrowego-uv-ochrona-profil

Ale wraz z użyciem odpowiednich kosmetyków dobrze jest wiedzieć, jakie pokarmy i napoje są Twoimi niezbędnymi pomocnikami w tym procesie, z wyjątkiem oczywiście marchewki. Oto, co zalecają eksperci: aby pomóc Ci chronić się przed szkodliwymi Promieniowanie UV chroń, jedz więcej:

pomidory

pomidor-zdrowe-jedzenie-uv-schütz-pomysł

Piękne czerwone pomidory są bogate w likopen. Likopen jest jednym z przeciwutleniaczy i jest uważany za zmiatacz rodników, tj. może unieszkodliwiać pewne reaktywne cząsteczki w ludzkim ciele. Pomaga nam chronić skórę przed słońcem. Wykazano, że codzienne spożywanie świeżych pomidorów nie tylko wzbogaca dietę w witaminy, ale może również znacznie zmniejszyć ryzyko poparzeń słonecznych i szkodliwych promieni UV. Pomidory mogą być również wspaniałym dodatkiem do domowej maseczki kosmetycznej.

Nasiona dyni

nasiona-dyni-zdrowa-jedzenie-profil-uv-taktyka

Pestki dyni są bogate w cynk, minerał, który działa jak naturalny przeciwutleniacz, działa również przeciwzapalnie i chroni przed promieniami UV. Regularne spożywanie pestek dyni zwiększa jędrność skóry, jeśli doznasz lekkiej kontuzji szybciej się zagoi.

Pestki dyni ograniczają szkodliwe procesy zachodzące na skórze, w tym powstawanie trądziku, oraz poprawiają odporność organizmu. Możesz dodawać je do sałatek, posiłków, zdrowych przekąsek itp.

Zielona lub biała herbata

biała-herbata-zdrowo-jedz-pij-profil-uv taktyka

Te specjalne rodzaje herbaty nie tylko poprawiają procesy metaboliczne, ale są bogate w polifenole i katechiny. Katechiny działają hamująco na powstawanie komórek nowotworowych.

Jak wiesz, nadmierna ekspozycja na słońce w miesiącach letnich i niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych zwiększa ryzyko raka skóry.

Oliwa z oliwek

oliwa-pomysły-zdrowe-odżywianie-promieniowanie-uv-schütz

Oliwa z oliwek jest integralną częścią każdej zdrowej diety. Często występuje w domowych maseczkach kosmetycznych i produktach do peelingu skóry. Oliwa z oliwek zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3.

Działa przeciwzapalnie. Regularne spożywanie oliwy z oliwek może zmniejszyć ryzyko raka skóry i przedwczesnych oznak starzenia.

czerwone papryki

czerwona-papryka-uv-schütz-promienie-przyklad

Czerwona papryka jest bardzo bogata w witaminę C, która jest szczególnie ważna dla zdrowia naszej skóry. Jest niezbędny do budowy kolagenu, który sprawia, że ​​skóra wygląda na jędrną, elastyczną i młodą.

Soczyste warzywa często zawierają więcej witaminy C niż pomarańcze. Dlatego tak często lubimy je jeść.

brokuły

brokuły-schütz-uv-green-food-pomysły

Brokuły to jedno z warzyw krzyżowych, takie jak brukselka, kalafior, biała kapusta i wiele innych. Liczne badania wykazały, że pokarmy włókniste mogą chronić organizm przed rozwojem komórek rakowych.

łosoś

uv-schütz-food-food-filet-łososia

Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3, łosoś stał się już ważną częścią naszej zdrowej diety. Spożywanie dań rybnych jest ważne nie tylko dla zdrowia mózgu i oczu, ale nadaje skórze młodzieńczy i zdrowy wygląd.

Dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom zmniejszysz ryzyko uszkodzenia komórek skóry, nawet jeśli długo przebywasz na słońcu.

rozmaryn

rozmaryn-stół-zdrowa-żywność-uv-schütz

Aromatyczne zioło jest niezbędne w walce ze stanami zapalnymi i uszkodzeniami, jakie środowisko i jasne słońce powodują na naszej skórze. Częściej używany w kuchni do przyprawiania potraw, rozmaryn ma również wiele właściwości zdrowotnych i możesz chronić przed nim swoją skórę Chroń promieniowanie UV.

Zmniejsza podrażnienia i powoduje szybkie gojenie się ran oraz tonizuje ciało. Rozmaryn można wykorzystać nie tylko jako przyprawę w kuchni, ale można go dodać do wanny jako dodatek, może też być częścią domowych maseczek na skórę i włosy lub można go kupić w postaci olejku eterycznego. Zalecamy dodanie do listy przypraw szałwii i pietruszki oprócz rozmarynu. Na pewno nie pożałujesz!