Halloween

Malowanie kamieni świetlistą farbą – 3 fajne pomysły na Halloween

Halloween to idealna okazja do kreatywności z świetlistymi farbami, ponieważ dekoracje świecące w ciemności fascynują młodych i starszych. Dzisiaj pokażemy Wam kilka świetnych pomysłów na malowanie kamieni na Halloween i rozdawanie ich na imprezie Halloween. Jeśli chcesz zorganizować polowanie na Halloween dla dzieci, możesz również ukryć świecące kamienie w ogrodzie.

Pomaluj kamienie nagrobkiem kota i myszy

Pomaluj kamienie na Halloween farbą świecącą w ciemności

Potrzebne materiały:

Świecąca farba

Kamienie (2 za kota i 1 za nagrobek)

Farba akrylowa w kolorze białym i czarnym

cienki i gruby pędzel

czarny filc

Klej E6000

nożyce

Instrukcje dla kota:

-Pomaluj dwa kamienie czarną farbą.

– Użyj kleju E6000 do sklejenia dwóch kamieni razem.

– Wytnij dwa małe trójkąty z czarnego filcu i przyklej je do czubka głowy kota jako uszy.

– Teraz powinieneś pomalować pysk kota. Jeśli chcesz użyć szablonu, możesz przenieść kontury na pomalowany na czarno kamień za pomocą metody pokazanej tutaj z kredą i szablonem. Musisz jednak dopasować rozmiar szablonu dokładnie do rozmiaru kamienia. W przeciwnym razie możesz po prostu spróbować narysować motywy z wolnej ręki.

– Za pomocą cienkiego pędzla i białej farby pomaluj oczy, nos i usta. Następnie nałóż dwie warstwy świetlistej farby, aby świeciła.

Przewodnik po obrazach

Maluj kamienie farbą fluorescencyjną na Halloween

Instrukcje dotyczące nagrobka myszy:

– Pomaluj kamień grubszym pędzlem na biało. Następnie natychmiast wytrzyj je ręcznikiem papierowym. Pozostaw farbę do wyschnięcia i nałóż dwie warstwy farby fluorescencyjnej.

– Teraz przenieś szablon nagrobka na kamień i pomaluj mysz i napis R.I.P. czarną farbą.

Szablon twarzy czarnego kota na Halloween

Szablon na nagrobek myszy na Halloween

A oto kolejny pomysł, który możesz wypróbować: szkielet ze swoim czworonożnym przyjacielem

Malowanie kamieni świecącą farbą - szkielet z psem

A tak to wygląda w ciemności:

Malowanie kamieni farbą fluorescencyjną na Halloween - szkielet z psem

Maluj kamienie jak świecące potwory

Pomaluj świecące kamienie potworów na Halloween

Te świecące kamienie potworów są bardzo urocze i naprawdę zabawne w wykonaniu. Ze względu na czas schnięcia jest to bardziej projekt weekendowy. Dlatego należy odpowiednio zaplanować trochę czasu. Zastosowanie jaskrawych farb akrylowych sprawia, że ​​blask w ciemnych kamieniach potworów będzie wyglądał fajnie nawet w ciągu dnia!

Potrzebne materiały:

Kamienie

Świecące farby do tkanin

Pędzel

Farby akrylowe w różnych kolorach

Czarny znacznik

Czarny cienkopis

Maluj kamienie jak upiorne potwory na Halloween

Instrukcje:

– Jeśli używasz kamieni zebranych na zewnątrz, najpierw upewnij się, że są dobrze umyte, wysuszone i całkowicie wolne od brudu.

– Opcjonalnie można kamienie zagruntować białą farbą akrylową. Ten krok jest szczególnie pomocny, jeśli kamyki są bardzo ciemne, prawie czarne. Jeśli tego nie zrobisz, być może będziesz musiał nałożyć więcej warstw farby, aby całkowicie pokryć ciemne kamienie.

– Pomaluj każdy kamień na wybrany kolor. Pozwól im wyschnąć, a następnie nałóż drugą warstwę. Teraz pozwól kamieniom całkowicie wyschnąć.

Maluj kamienie farbami akrylowymi i rozjaśniającymi farbami do tkanin

– Użyj przezroczystej farby świecącej, aby zrobić oczy i zęby potworów.

– Będziesz musiał oprzeć kamienie o coś, co zapobiegnie kapaniu farby, zanim wyschnie. Tylko upewnij się, że powierzchnia jest równa.

– Teraz możesz być kreatywny dzięki różnym świetlistym kolorom. Twórz kropki, paski i linie zygzakowate. W przypadku pomyłki można delikatnie zetrzeć farbę bawełnianym wacikiem.

– Gdy będziesz zadowolony ze swoich projektów, musisz pozostawić kamienie do wyschnięcia na noc. W zależności od grubości nałożonej tekstylnej farby luminescencyjnej może to potrwać nawet dłużej. Gdy tylko wyschnie na tyle, aby uzyskać twardą powierzchnię, użyj czarnego markera i cienkopisu, aby pomalować szczegóły, takie jak gałki oczne, zęby i tym podobne. W ten sposób Twoje kamienie potworów będą wyglądać dobrze również w ciągu dnia.

Pomysły na świetną imprezę Halloween

Kamienie z napisami świecącymi w ciemności

Cała frajda z malowania klocków polega na dzieleniu się swoją sztuką z innymi! Możesz ukryć swoje kamienie w dowolnym miejscu w okolicy. Czy na chodniku, czy w kwietniku – po prostu upewnij się, że są dobrze widoczne i łatwo do nich dotrzeć.

Wiedźma na miotle

Maluj kamienie świetlistą farbą na Halloween - wiedźma latająca na miotle

Te malowane kamienie są również idealne jako prezenty na Halloween. Chociaż nie chcemy powiedzieć, że nie powinieneś rozdawać cukierków! Ale taki magiczny kamień nie mniej zachwyci i zniewoli dzieci!

Pająk i sieć

Motyw pająka i pajęczyny świecący w ciemności

Latarnia Jack O i nietoperze

Przenieś motyw na kamień i pomaluj go świetlistą farbą

szkielet

Pomaluj motyw szkieletu na kamieniu i narysuj go świetlistą farbą

Straszna dynia

Dynia świecąca w ciemności na kamieniu na Halloween