zdrowe odżywianie

Reishi Mushroom and Ganoderma Coffee – Błyszczący Lackporling jako grzyb leczniczy na co dzień

kapsułki reishi kup kawę Ganoderma lucidum grzyby lecznicze korzyści zdrowotne rosną pozytywne efekty

Jeśli szukasz składników odżywczych w porannej filiżance kawy, najnowszy trend grzybów reishi może być dla Ciebie. Zamień swoją matcha latte i kawę maślaną na nowy napój na miejscu – kawę grzybową Reishi. Wschodząca kawa Ganoderma jest popularnym napojem w sektorze zdrowia i dobrego samopoczucia i wzbudza wiele entuzjazmu. W rzeczywistości firma Whole Foods wybrała grzyby lecznicze jako jedną z najmodniejszych żywności 2018 roku. Wydaje się więc słuszne, że wiemy, dlaczego ten nowy rodzaj kawy stał się tak gorącym tematem. Wielu ekspertów zachwalało zdrowotne właściwości grzyba Reishi. Obejmują one od zatrzymania wzrostu komórek rakowych po unikanie drżenia spowodowanego kofeiną. Jednak wokół tego modnego napoju leczniczego jest znacznie więcej niż tylko szum.

Czym jest kawa Reishi Grzyb i Ganoderma?

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne kawa napój grzyb filiżanka kawy grzyb

Na początku możesz po prostu pomyśleć o gąbczastych, wilgotnych grzybach w filiżance kawy. Jak mówi Kelly Milligan, szef kuchni naturopatycznej, jest trochę inaczej: „Kawa grzybowa to sproszkowane grzyby lecznicze, takie jak grzyb Reishi zmieszane z kawą w celu poprawy ogólnego stanu.” Przepis to zasadniczo kawa z dodatkiem sproszkowanego grzyba Reishi z suszonego Ganodermy Lucidum. Są one najpierw gotowane, upłynniane w ekstrakt, a następnie przetwarzane na proszek dla wygody pijącego kawę.

kapsułki reishi kup kawę ganoderma grzyby lecznicze korzyści zdrowotne łyżka w proszku

Grzyb leczniczy jest również często sprzedawany w postaci sproszkowanej mieszanki lub kapsułek Reishi, które składają się w 50 procentach z kawy i 50 procent z grzybów. Możesz to kupić od firm takich jak Amazon i Four Sigmatic. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić etykietę pod kątem zawartości kofeiny, ponieważ niektóre marki zawierają więcej niż inne i możesz nie chcieć spożywać zbyt dużo kofeiny. Normalna filiżanka kawy zawiera około 100 miligramów kofeiny. Wybierz więc pakowaną kawę Ganoderma, która zawiera około 50 miligramów na porcję. W związku z tym najlepiej nie spożywać więcej niż 400 miligramów kofeiny dziennie.

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne dodaj kawałki grzybów gotowanie na sucho

Chociaż grzyb Reishi jest najpopularniejszym i najbardziej znanym, istnieje garść innych grzybów leczniczych, których można użyć w proszku. Przykładami są kordyceps lub maczuga rdzenia języka, lwia grzywa, łupek łupkowy, enokitake itp. Fantastyczną rzeczą w grzybach leczniczych jest to, że wszystkie zawierają wiele właściwości leczniczych, witamin i minerałów, więc nie ma presji przy wyborze określonego rodzaju grzybów. kawa grzybowa. Cokolwiek wybierzesz, uzyskasz odpowiednie korzyści zdrowotne.

Pochodzenie kawy grzybowej Reishi

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne mózg kawa w proszku kawa napój grzyb filiżanka kawy

To, co wydaje się być nowym trendem w świecie kawy, wcale nie jest nowe. Kawa grzybowa jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysiącleci ze względu na jej potencjalne właściwości przeciwstarzeniowe, łagodzące stres oraz zapamiętujące i magazynujące energię. Chińczycy nazwali go lingzhi i używali go w proszku i herbatach.

grzyb reishi kupić ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne kawałek grzyba drewniana łyżka

Kawa grzybowa była również używana jako alternatywa podczas II wojny światowej, kiedy niektóre z dzisiejszych podstawowych produktów były trudne do zdobycia. Zaczęło się w Finlandii w latach 40. XX wieku, kiedy kawa była jednym z pierwszych towarów, których obok cukru brakowało. Z tego powodu Finowie zaczęli używać grzyba chaga, który pochodzi z ich kraju, jako substytutu kawy.

Korzyści zdrowotne grzyba Reishi

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne mózg kawa w proszku kawa napój kawa grzybowa

Dlaczego więc pić ten rodzaj kawy? Ze względu na wysoki poziom przeciwutleniaczy grzyby mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

 • Wzmocnij wątrobę
 • Wsparcie trawienne
 • Poprawa zdrowia diabetyków
 • Wzmocnij układ odpornościowy
 • Ochrona przed uszkodzeniem komórek
 • Spowolnienie wzrostu komórek nowotworowych
 • Ponieważ te przeciwutleniacze chronią organizm przed wolnymi rodnikami, które powodują stany zapalne i uszkodzenia komórek, pomagają również zwalczać choroby przewlekłe, takie jak:
 • nowotwór
 • cukrzyca
 • Choroba serca
 • Choroba Parkinsona
 • Choroba Alzheimera
 • Choroby oczu, takie jak zaćma

Tim Ferriss, przedsiębiorca i autor The 4-Hour Workweek, jest zapalonym kawoszem i partnerem Four Sigmatic Mushroom Coffee. Swoją mentalną wytrzymałość, skupienie i konsekwentną energię przypisuje pozytywnym efektom Reishi Mushroom. „Próbuję wymusić to na wszystkich moich gościach” – mówi.

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne mózg kawa w proszku kawa napój mieszanka kakao

Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że kawa Ganoderma jest mniej kwaśna niż odmiana konwencjonalna. pH naszego organizmu, które może wpływać na dietę, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Ponieważ zbyt dużo kawy lub kofeiny może stymulować kwasowość w naszych ciałach, powodując zmianę kwasowości, przejście na mniej kwaśny napój, taki jak kawa z grzybów, może pomóc w zapobieganiu objawom refluksu żołądkowego, rozstroju żołądka i podwyższonemu poziomowi hormonów stresu. A ponieważ ten rodzaj kawy zawiera mniej kofeiny niż zwykła kawa, unikasz wszelkiej nerwowości i możliwego przedawkowania.

Jak zrobić kawę Ganoderma

reishi-kapsułki-kup-ganoderma-lucidum-kawa-lecznicze-grzyby-korzysci-zdrowotne-proszek

Podobnie jak kawa rozpuszczalna, grzybowa kawa lecznicza jest dla wygody pakowana indywidualnie. Wystarczy wsypać sproszkowaną mieszankę do kubka, dodać około 125 ml gorącej wody i wymieszać. Wolisz świeży garnek, dodając samemu kapsułki Reishi lub grzyby? Proszki grzybowe bez kawy to kolejna świetna opcja. Napój może być również podawany z mlekiem lub bezmlecznym substytutem, takim jak mleko nerkowca, mleko migdałowe lub mleko kokosowe.

kup grzyby reishi ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze zdrowa kawa mrożona grzyb filiżanka kawy książka

W gorące letnie dni, kiedy potrzebujesz lodowego napoju, zalej świeżo przygotowaną filiżankę lodem lub po prostu przygotuj kawę poprzedniego wieczoru i pozwól jej ostygnąć w lodówce. Kilka łyżeczek miodu to świetna alternatywa dla dodania odpowiedniej ilości słodyczy.

Skutki uboczne kawy z grzybów reishi

kapsułki reishi kup kawę ganoderma lucidum grzyby lecznicze korzyści zdrowotne rosnące odmiany upraw

Zgodnie z podręcznikiem bezpieczeństwa botanicznego grzyby Cordyceps Sinensis i Reishi mają klasę bezpieczeństwa 1A – najbezpieczniejszą z możliwych klasyfikacji. Z tego powodu w dostępnej literaturze i badaniach klinicznych nie są znane żadne skutki uboczne. Raport opublikowany w Journal of Traditional and Complementary Medicine (2012) stwierdza, że ​​podczas stosowania grzybów Reishi nie stwierdzono żadnych oczywistych skutków ubocznych.

grzyb reishi kup ganoderma lucidum kawa grzyby lecznicze korzyści zdrowotne organiczna kawa w proszku w proszku kamienie szkło

Jednak zanim połkniesz ten kubek po kubku, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Milligan twierdzi, że ze względu na silne właściwości lecznicze grzybów, mogą wystąpić objawy detoksykacji, w tym łagodna niestrawność, zawroty głowy, objawy grypopodobne i wysypki. Ważne jest również, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, ponieważ niektóre zioła mogą zakłócać działanie leków, a czasami krzepliwość krwi.