Włosy i fryzury

Zimowa pielęgnacja włosów: przydatne wskazówki dotyczące zdrowych włosów nawet w miesiącach zimowych!

Świąteczna atmosfera, kolorowe dekoracje i pyszne ciasteczka – nie bez powodu zima jest ulubioną porą roku wielu ludzi, a miły zimowy spacer dobrze wpływa na duszę. Jednak połączenie niskich temperatur i silnego wiatru na zewnątrz oraz suchego, ogrzanego powietrza w domu wystawia naszą grzywę na dość ciężką próbę. Wszyscy wiemy, że intensywne promieniowanie słoneczne latem obciąża strukturę włosów. Nie należy jednak lekceważyć niebezpieczeństw w zimie i tak jak pielęgnujemy dłonie kremem do rąk, tak i zimową pielęgnację włosów powinniśmy dostosować do warunków atmosferycznych i odpowiednio ją zmienić. Aby Twoje włosy przetrwały zimne miesiące bez szwanku i pozostały lśniące i elastyczne, ujawniamy, że Twoja pielęgnacja włosów powinna wyglądać tak!

Pielęgnacja włosów zimą wskazówki, jak często myć włosy

Ciągłe noszenie czapek, suche ogrzewające powietrze i zimno na zewnątrz wyciągają wilgoć z włosów i sprawiają, że stają się one bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie się końcówek. Podobnie jak nasza skóra, nasze stworzenia potrzebują odpowiedniej ochrony przed zimnem, aby zachować miękkość i zdrowie. Aby od samego początku zapobiec łamliwości końcówek, łuszczącej się skórze głowy i matowionym włosom, musimy włączyć do naszej pielęgnacji nawilżające szampony i odżywki oraz intensywne zabiegi na włosy. Na przykład produkty pielęgnacyjne są wliczone essenza-nobile.de dostarczany z wieloma cennymi składnikami odżywczymi wysokiej jakości, które nadadzą włosom blask!

Zimowa pielęgnacja włosów: olejki do włosów zapewniają włosom dużo wilgoci

Unikaj łamania włosów Domowe sposoby na rozdwojone końcówki Pielęgnacja włosów zimą

Zwłaszcza ogrzewające powietrze może usuwać wilgoć z włosów, przez co stają się one bardziej łamliwe i obciążone. Bogate olejki do włosów wygładzają dotknięte obszary i zapewniają zdrowy połysk, dlatego są absolutną koniecznością w zimowej pielęgnacji włosów. W szczególności oleje takie jak kokosowy, jojoba czy olejek arganowy do włosów są niezwykle bogate w składniki odżywcze i potrafią zdziałać cuda w chłodne miesiące. Po prostu nanieś kilka kropel na końcówki natychmiast po umyciu lub wysuszeniu i dobrze rozczesz włosy. Stosowanie tzw. odżywek bez spłukiwania, które nie są już wypłukiwane, doskonale sprawdza się również w walce z surowymi zimowymi warunkami.

Myj włosy rzadziej i nie za gorące

jak często myć włosy zimowe porady pielęgnacyjne

Częste mycie włosów zimą zaburza naturalną równowagę nawilżenia skóry głowy. Aby uniknąć suchych i zniszczonych włosów, nie myj włosów częściej niż dwa razy w tygodniu. Suche szampony doskonale nadają się do łączenia dni między myciem, a także nadają włosom przyjemny, orzeźwiający zapach. Gorący prysznic może być kuszący w niskich temperaturach, ale nie jest szczególnie dobry dla twoich włosów. Gorąca woda może również wysuszyć włosy, niszcząc naturalną warstwę tłuszczową na skórze głowy.

Niech włosy wyschną zimą zdrowe wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

W miesiącach zimowych należy unikać zbyt częstego i zbyt gorącego suszenia włosów, a zamiast tego pozostawić włosy do wyschnięcia na powietrzu. Ciepło suszarki niepotrzebnie wysusza włosy, sprawiając, że stają się kruche i matowe. Ponieważ zimą nigdy nie należy wychodzić z mokrymi włosami i suszyć je wolniej w chłodne dni, zalecamy mycie włosów wieczorem. A jeśli się spieszysz, nie zapomnij o termoochronie.

W zimowej pielęgnacji włosów równie ważny jest wybór czapki

Pielęgnacja włosów zimą porady Domowe sposoby na łamliwość włosów i rozdwajanie końcówek

Grube swetry z dzianiny, ciepłe szale i dzianinowe czapki stają się naszymi najwierniejszymi towarzyszami w zimnych porach roku. Ale czy wiesz, że tarcie może również prowadzić do łamania włosów? Aby tego uniknąć, najlepiej wybierać czapki wykonane z oddychających materiałów naturalnych. Zapewniają ciepło i ochronę przed śniegiem, a jednocześnie pozwalają skórze głowy oddychać. Modele z satynową lub jedwabną podszewką są idealnym rozwiązaniem na wirujące włosy zimą. Jeśli wolisz nosić otwartą grzywę zimą, sprzyjasz łamaniu włosów. Więc teraz jest idealny czas, aby poeksperymentować ze swoim wyglądem i wypróbować ciekawe warkocze lub upięcia.

Olejki eteryczne do pielęgnacji włosów zimą – porady