Tarasy

Wybór parawanu na taras i balkon – 20 pomysłów i wskazówek

Ochrona przed wiatrem do balustrady szklanej tarasowej-pergola-drewno-doskonały-widok

Otwarty taras lub balkon to popularne miejsce spędzania ciepłych dni przez wiele osób. Tam możesz cieszyć się świeżym powietrzem i czasem razem z rodziną. Ale jeśli pogoda się pogorszy, musisz szybko dostać się do domu. Aby pogoda nie miała wpływu na Twój czas na zewnątrz, możesz skorzystać z praktycznych elementów ogrodowych. Właściwą decyzją jest zdobycie jednego Ochrona przed wiatrem na taras lub balkon. Ten artykuł zawiera pomysły na materiały i modele, a także kilka pomocnych wskazówek.

Ochrona przed wiatrem na taras ze szkła – ciesz się pięknym widokiem

Parawan na patio przesuwne szklane-drzwi-kolorowe-meble-kwiaty

Do osłony przeciwwiatrowej można użyć różnych materiałów. Właściwy należy dobrać w zależności od własnego tarasu. Na przykład przezroczysta osłona przeciwwiatrowa wykonana ze szkła lub winylu nadaje się na tarasy z pięknym widokiem, który nie powinien być zakłócany. Z drugiej strony możesz zdecydować się na nieprzezroczyste markizy boczne, jeśli chcesz połączyć ochronę tarasu przed wiatrem z osłoną prywatności. Przyjrzyj się wszystkim przedstawionym wariantom, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Ochrona przed wiatrem na balkon – jakie opcje są dostępne?

Ustaw ochronę ogrodu i balkonu przed wiatrem z różnych materiałów

Dach tarasowy wykonany z aluminium i drewna zapewnia prywatność i ochronę przed wiatrem

Rozkładana parawan na taras – kolorowa markiza boczna

Ochrona przed wiatrem tarasu markiza-ogrodowa-ogrodowa-ogrodowa-meble ogrodowe-rośliny

Wysuwana markiza boczna jest praktyczna i jest dobrym pomysłem na ochronę przed bocznym wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami.Można ją łatwo włożyć i wyjąć w dowolnym momencie i jest dostępna w wielu różnych kolorach. Wadą tej ochrony przed wiatrem jest to, że sama nie zapewnia ochrony przed deszczem. Jeśli wiatr jest szczególnie silny, ta ochrona przed wiatrem również nie jest wystarczająca i należy jej również unikać, ponieważ może pęknąć.

Posadzona osłona przed wiatrem i prywatnością na drewniany taras

Ochrona przed wiatrem na tarasowe łóżka z podniesionymi roślinami - ekran prywatności

Drewniana parawan na taras ma ładny wygląd. Połączenie z roślinami dla dodatkowej osłony prywatności zamienia Twój taras w zielony ogród i zapewnia świeże powietrze. Możesz więc mieć także mały ogród z podniesionymi łóżkami w mieście. Ważne jest, aby nie zamykać całkowicie drewnianych ścian, w przeciwnym razie wiatr dotrze z góry na część wypoczynkową i stworzy silne turbulencje po drugiej stronie tarasu. Dlatego ściany powinny zawierać małe otwory, które przepuszczają powietrze, ale znacznie zmniejszają prędkość. Dzięki temu obszar zewnętrzny pozostaje przewiewny i świeży, ale jednocześnie chroni przed dokuczliwym wiatrem.

Zaprojektuj ogród zimowy z parawanem ze szkła

Ochrona przed wiatrem na taras przezroczysta-ogród zimowy-śnieg-ogród-sofa-drewno-okładzina ścienna

Możesz stworzyć parawan na taras z pełnym przeszkleniem tarasu. Jeśli dostaniesz również grzejnik, możesz stworzyć ogród zimowy na tarasie i oglądać przez okno śnieg na wygodnej sofie. Przeszklenie jest również bardzo przydatne w deszczowe dni. Otrzymujesz osłonę przeciwsłoneczną i chroniącą prywatność, jeśli dołączysz również rolety, rolety lub zasłony.

Wysuwana markiza boczna odpowiednia na taras i do ogrodu

wiatrochron-taras-markiza-boczna-rozsuwana-strefa zewnętrzna-stół jadalny

Markizy boczne chronią jednocześnie przed słońcem, wiatrem i wzrokiem sąsiadów. Zazwyczaj są wykonane z poliestru, tkaniny lub tkaniny syntetycznej. Materiał powinien być wystarczająco gęsty, aby osłonić wiatr. Wysuwany mechanizm gwarantuje prywatność podczas jedzenia na świeżym powietrzu i zapewnia stałą temperaturę powietrza, nawet w chłodną wiosnę i jesień. Zamontuj taką markizę np. między elewacją domu a słupem nośnym na tarasie i wybierz kolor pasujący do wystroju i stylu Twojego tarasu.

Wizualizacja 3D – boczna osłona przeciwwiatrowa tarasu ze szkła

wiatrochron-taras-pleksi-podłoga drewniana-wizualizacja

Ta parawan na taras wykonany ze szkła jest podobny do markizy bocznej, ale jest przezroczysty i nie można go przesuwać. Dlatego jest to dobra decyzja na tarasy na tyłach domu, gdzie znajdujesz się we własnym ogrodzie. Dzięki temu możesz zaopiekować się dziećmi pijąc popołudniową kawę bez niepokoju przez nieprzyjemny wiatr. Ochrona jest w połowie wysokości. W ten sposób pozwala na chęć lepszego krążenia nawet w upalne dni, a część wypoczynkowa nie nagrzewa się zbytnio.

Okno tarasowe z motywem

parawan-taras-prywatnosci-lezaki-szare-rośliny-motywy

Jeśli nie chcesz zwykłych szklanych okien na taras, możesz ozdobić je folią samoprzylepną. Dużą popularnością cieszą się motywy kwiatowe, roślinne czy motyle, często stosuje się również napisy z krótkimi hasłami. W ten sposób nie tylko upiększasz okna tarasu, ale otrzymujesz również efektowną osłonę prywatności, którą możesz zaprojektować na dowolną wysokość. Wpływ światła nie jest zakłócany, dzięki czemu miejsce do siedzenia nie jest nagle zaciemnione, ale przez cały czas otrzymuje wystarczającą ilość światła dziennego.

Markiza boczna na taras – prywatność, ochrona przed słońcem i wiatrem

wiatrochron-taras-otwarta-markiza-boczna-szara-ochrona-prywatnosci-rośliny

Zawsze jest nieprzyjemnie, gdy gazeta, serwetki lub inne lekkie przedmioty odlatują ze stołu na tarasie. Dzięki dobrej ochronie przed wiatrem ten problem wkrótce przestanie istnieć – Twój taras będzie całkowicie chroniony przed wiatrem. W zależności od tego, jak stabilna ma być ochrona, wybierasz również materiał. Ponieważ tam, gdzie drewno, PCV, szkło i metal nadal zapewniają niezawodną ochronę, modele z tkaniny już nie wystarczają.

Ochrona przed wiatrem na taras – zwijane zasłony foliowe

wiatrochron-taras-przezroczysty-zasłony-foliowe-rolowane

Kurtyny rolowane są często stosowane jako ochrona tarasu przed warunkami atmosferycznymi i wiatrem. Mechanizm może być obsługiwany ręcznie lub elektrycznie, w zależności od życzenia klienta. Zawieszki składają się głównie z folii PCV, które są szyte na miarę. Wadą tej parawanu jest to, że nie wygląda zbyt ładnie. Jeśli zależy Ci na bardziej eleganckim tarasie, ten wariant może nie być dla Ciebie najlepszy.

Chroń jadalnię na tarasie przed wiatrem

wiatrochron-taras-rozsuwana-markiza-biała-markiza-strona-ochrona prywatności

Zadaszenie tarasu z markizą można łatwo połączyć z markizą boczną, aby zapewnić skuteczniejszą ochronę. Większość markiz jest wykonana z wodoodpornej tkaniny, która chroni meble i podłogę na tarasie podczas deszczu. Ponadto tkanina szybko schnie, co jest kolejną dobrą właściwością.

Połącz ochronę przed wiatrem do balkonów z ochroną przed słońcem

wiatrochron-taras-szkło-ochrona przed słońcem-plac zabaw-widok

Balkon zazwyczaj sam zapewnia ochronę przed wiatrem dzięki poręczy. Jeśli mieszkasz w wietrznym miejscu, możesz osłonić balkon przed wiatrem szklanymi oknami, aby uzyskać lepsze wyniki. W połączeniu z roletami przeciwsłonecznymi chroni przed promieniami słońca w godzinach popołudniowych, a balkon jest nie tylko osłonięty w dolnej części, ale w razie potrzeby można go również całkowicie zamknąć. Zamontuj także kilka mniejszych żaluzji zamiast kilku i bardzo dużych. Pozwala to na zamknięcie różnych obszarów, jak chcesz, pozostawiając inne otwarte.

Czas na relaks na tarasie z parawanem z pleksiglasu

wiatrochron-taras-wysuwany-drzwi-pleksi-relaks

Pleksi służy również jako wiatrochron. Posiada stabilną konstrukcję i jest bardzo łatwy w pielęgnacji. W czasie burzy pleksi pozostaje stabilna, co jest dużą przewagą nad szkłem i nie powoduje hałasu. Możesz więc zrelaksować się na tarasie bez względu na pogodę. Jesteś wtedy z jednej strony na zewnątrz w ogrodzie, a z drugiej w czterech ścianach, które chronią przed burzami.

Drewniana parawan na mały taras

wiatrochron-taras-drewniana-sofa-poduszki-rośliny-mały-stolik

Jeśli nie masz ładnego widoku z balkonu, możesz wybrać większą drewnianą osłonę przeciwwiatrową. Za pomocą kilku poduszek na sofę drewniana konstrukcja może zostać przekształcona w siedzisko, w którym można czytać książki lub pracować bez przeszkód. Drewno to stabilny materiał, który można zastosować również na wysokich balkonach, gdzie wiatr może być jeszcze silniejszy. Wiąże się to jednak również z większą konserwacją. Aby drewno zachowało swój piękny wygląd, należy je regularnie lakierować.

Przeszklenie tarasu systemem przesuwnym – pozostań na tarasie bez względu na pogodę

wiatrochron-taras-szkło-przesuwne-okno-elementy-składane-zielony-trawnik

Jeśli zdecydowałeś się na przeszklenie tarasowe, zalecamy montaż przesuwnych szklanych okien. W zależności od pogody można je tylko częściowo otworzyć lub zamknąć, co jest bardzo wygodne. Ogród zimowy można szybko przekształcić w otwarty taras i odwrotnie. Ta osłona przeciwwiatrowa może być również wyposażona w dodatkową ochronę przeciwsłoneczną. Istnieje również szkło, które zostało pokryte specjalną powłoką odpychającą ciepło słońca. To świetna opcja, gdy jest zbyt zimno, aby otworzyć okna, ale słońce zbyt mocno nagrzałoby część wypoczynkową.

Przeszklenie balkonu – przezroczysta parawan

Wiatrochron-balkon-szkło-przezroczyste-metalowe-wiklinowe-drewno-balkonowe meble

Dzięki wiatrochronie wykonanej ze szkła możesz pić kawę na balkonie bez odczuwania nieprzyjemnego wiatru na twarzy. Jeśli szklana okładzina jest również całkowicie zamknięta, możesz nawet ogrzać balkon lub taras. Dzięki temu możesz korzystać ze swojego miejsca do siedzenia wieczorami lub w chłodniejszych porach roku. Następnie możesz wybrać wykładzinę podłogową na balkon, która w rzeczywistości nie jest przeznaczona na zewnątrz. Bo gdy pada deszcz i zła pogoda, po prostu zamykasz okno i nic nie może się zamoczyć.

Ochrona przed pogodą i wiatrem na taras z roletami

wiatrochron-taras-ciemny-rolety-biały-domek-fasada-basen

Taras można zabezpieczyć przed silną burzą roletami. W ten sposób meble ogrodowe nie ulegają uszkodzeniu, podłoga pozostaje sucha, a wiatr nie wchodzi do środka. Jeśli pogoda jest bardzo burzowa, rolety te należy podciągnąć, ponieważ mogą zostać uszkodzone. Różne opcje kolorystyczne pozwalają dostosować roletę do wyposażenia tarasu.

Zadaszony taras ze szklaną parawanem

wiatrochron-taras-zadaszenie-szkło-ochrona-pogoda-pies

Przeszklone zadaszenia tarasowe pięknie prezentują się i można je dopasować do domu i jego otoczenia. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne tworzą dodatkową przestrzeń życiową z pięknym widokiem. Wybierz przeszklenie stałe lub przeszklenie, które można otworzyć dookoła. Możesz łączyć ze sobą kilka wariantów, tak jak to zrobiono w tym przykładzie. Podczas gdy część wypoczynkowa była przeszklona, ​​strefa hydromasażu ma również drewnianą osłonę. Można go używać otwarcie od wiosny do jesieni, a zimą zamykać szkłem.

Ochrona przed wiatrem z żaluzjami na zadaszony drewniany taras w ogrodzie

wiatrochron-taras-rolowany-zadaszenie-drewno-ogród-zielony

Masz drewniany taras na środku ogrodu i chcesz go chronić przed deszczem i liśćmi? Wtedy możesz zamontować rolety, aby drewniany taras był zawsze czysty i suchy. Praktyczną cechą rolet i żaluzji jest to, że możesz je opuścić tak nisko, jak chcesz. Chroni to również przed słońcem, gdy jest nieco niżej i nie zasłania całego widoku ogrodu.

Ochrona przed wiatrem i pogodą ze szkła na werandę

wiatrochron-taras-zadaszony-drewniana podłoga-szklane okno-jadalnia

Na koniec przedstawiamy to przeszklenie na werandę, dla tych, którzy nie mają dużego tarasu. Powiększa Twój dom o kolejne pomieszczenie, które może służyć jako jadalnia lub salon. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci wybrać odpowiednią osłonę przed wiatrem na taras, werandę lub balkon. Zastanów się, jakie dodatkowe funkcje powinna mieć parawan na taras i ile chcesz w nią zainwestować.