zdatność

Schudnąć z brzuszkami?-Tylko w połączeniu z innymi ćwiczeniami treningowymi

Porady dotyczące ćwiczeń odchudzających w pojedynkę

Brzuch ma wiele zalet i jest klasykiem wśród ćwiczeń brzucha. Ale same brzuszki nie są szczególnie skuteczne w utracie tłuszczu. Z Schudnij brzuszki nie możesz, ale możesz je połączyć z innymi ćwiczeniami i odpowiednią dietą.

Nasz organizm stale zużywa kalorie, aby zaopatrywać organy w energię. Aby przyspieszyć utratę tkanki tłuszczowej, należy spożywać więcej kalorii niż spożywasz z jedzeniem i piciem dziennie. Kiedy tak się dzieje, organizm zaczyna rozkładać tłuszcz w celu wykorzystania energii. Na 1 kg tłuszczu należy spalić około 5000 – 6000 kcal. Dla optymalnej diety stosuje się dziennie 2500 kcal dla mężczyzn i 2000 kcal dla kobiet.

Schudnij z brzuszkami – porady treningowe

Chrupanie na płaskim brzuchu nie jest skuteczne w odchudzaniu

Prasy brzuszne to skuteczny sposób na trening kształtu mięśni brzucha. Mięsień prosty brzucha jest głównym mięśniem dolnej części ciała, nadal nazywanym prostym mięśniem brzucha, a gdy jest dobrze ukształtowany, jego struktura jest znana jako sześciopak. Jednak mięśnie są niezależne od utraty tłuszczu, a wyciskanie brzucha nie wpływa na ilość tłuszczu w mięśniach brzucha. Aby je wyeliminować, konieczne są inne ćwiczenia, które spalają więcej kalorii, takie jak ćwiczenia cardio.

Schudnij dzięki cardio i brzuszkom

Crunches Schudnij Utrata masy ciała Wskazówki dotyczące budowania mięśni

Ćwiczenia cardio zwiększają tętno i poprawiają metabolizm organizmu. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze – tego typu ćwiczenia spalają kalorie znacznie szybciej niż brzuszki. Według ekspertów, bieganie i skakanie przez skakankę spalają najwięcej kalorii w krótkim czasie. Osoba ważąca 90 kg spaliłaby około 800 kcal biegając z prędkością 8 km/h lub 1070 kcal skakanka. Chrupie napina określone mięśnie, dzięki czemu w ciągu godziny spalisz tylko 400 kalorii. Dlatego same brzuszki nie są tak skuteczne w odchudzaniu.

Nie oznacza to, że chrupanie jest bezcelowe. Ale wręcz przeciwnie. Włączenie ich do treningu, przed lub po cardio, prowadzi zarówno do utraty tkanki tłuszczowej, jak i budowy mięśni.

płaski brzuch chrupie sześciopak kobieta