Projektowanie wnętrz

Która podłoga pasuje do mojego stylu umeblowania?

które piętro nowoczesny-umeblowanie-styl-salon

Znalazłeś już swój ulubiony styl umeblowania, ale nadal nie masz pewności, która podłoga dopełni całości? Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych stylów wyposażenia i pasujących podłóg. Zainspirowany artykułem autorstwa magazyn Casando znaleźć odpowiednią podłogę. Zgodnie ze stylem życia może oddawać urok wiejskiego domu, błyszczeć minimalistycznym wyglądem, wyglądać zachęcająco w stylu skandynawskim lub wyglądać wspaniale w stylu kolonialnym.

Która podłoga do stylu wiejskiego – naturalna przytulność

które piętro pomysły na meble w stylu rustykalnym

Styl wiejskiego domu jest popularny, ponieważ oznacza sielską przytulność. Kwiatowe wzory, naturalne materiały i odrobina ogrodu w salonie – to jest styl wiejskiego domu. Meble w stylu wiejskim są zwykle wykonane z litego drewna, a ślady użytkowania, używany wygląd i shabby chic sprawiają, że Twoja przestrzeń mieszkalna wygląda przytulnie. Aby nie było zbyt rustykalne, styl wiejskiego domu opiera się na jasnych kolorach w pastelowych odcieniach i naturalnych kolorach. Dopasowane dodatki są częścią każdego wnętrza w stylu wiejskim, świeże kwiaty i gałązki, porcelana z kwiatowymi wzorami czy elementy dekoracyjne z cynku lub miedzi naprawdę przyciągają wzrok.

Ponieważ styl wiejskiego domu opiera się na naturalnych materiałach, wygląda to jak kawałek, jeśli nadal będziesz kontynuował tę koncepcję z podłogą. Styl posiadłości wiejskiej można zatem najlepiej łączyć z podłogami z prawdziwego drewna. Swój efekt rozwijają tu zwłaszcza deski z litego drewna. W celu zachowania naturalnego wyglądu podłogi polecamy deski dębowe, sosnowe, świerkowe lub sosnowe – olejowane lub woskowane.

Jeśli budujesz lub remontujesz i chcesz umeblować swój dom w stylu wiejskim, odpowiednie ościeżnice mogą uzupełnić atmosferę wiejskiego domu. Krawędź tzw. karnie na ościeżnicy idealnie komponuje się z drzwiami wiejskimi. Wcześniej używany jako element wystroju w szczególności w starych budynkach, może być również używany jako świadomy element projektu w stylu wiejskim.

Która podłoga dla skandynawskiego minimalizmu?

które piętro salon w stylu skandynawskim

Skandynawski styl urządzania od kilku lat przeżywa prawdziwy boom. Jasne drewno, przyjazne kolory, naturalne kształty i minimalistyczny design składają się na ten trend meblarski. Projekty mebli skandynawskich zwykle zachwycają prostotą, a także wyrazistymi kształtami i strukturami. Szczególny nacisk kładziemy na funkcjonalność mebla, ponieważ powinien on nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być praktyczny i tym samym oferować właścicielowi rzeczywistą wartość dodaną. Jasne drewno świerkowe, brzozowe czy sosnowe to dominujący materiał w skandynawskich meblach, który zapewnia wygodę. Lekkie meble uzupełniają tkaniny i dodatki w przyjaznej kolorystyce. Oprócz gładkich tkanin w wyrazistych kolorach, wzory graficzne i motywy z natury są popularnymi elementami wzornictwa w skandynawskich stylach wyposażenia wnętrz.

Jeśli to możliwe, podłogi z naturalnego drewna również najlepiej pasują do tego stylu umeblowania. Czy to olejowane deski z litego drewna, czy parkiet – najważniejsze jest jasne drewno. Dąb olejowany i szczotkowany w odcieniach naturalnych lub szarych doskonale komponuje się z jasnymi meblami i może być uzupełniony dywanami lub dywanikami w mocniejszych kolorach.

Ościeżnice powinny również kontynuować wyraziste kształty mebli w stylu skandynawskim, dlatego do drzwi i ościeżnic szczególnie polecany jest klasyczny narożnik, wszak w tym stylu wyposażenia nie ma zawijasów i ozdób..

Purystyczny – skoncentrowany na tym, co najważniejsze

które piętro purystyczny-stylu-pomysłów-wskazówek

Wyraźne linie i proste wzornictwo decydują o purystycznym stylu umeblowania. To minimalistyczne umeblowanie jest szczególnie skuteczne w dużych loftach. Puryzm obywa się bez dużej ilości dekoracji i koncentruje się na tym, co najważniejsze, skupia się na meblach i przedstawia je jak własne dzieła sztuki.

Nie trzeba dodawać, że podłoga nie powinna kraść pokazu ekskluzywnym meblom. Właśnie dlatego powściągliwa podłoga designerska najlepiej współgra z tym stylem umeblowania. W tym przypadku zarezerwowany oznacza, że ​​nie powinien odwracać uwagi od mebli wyszukanymi wzorami czy słojami. Szczególnie podłogi winylowe o wyglądzie łupka, kamienia lub skóry emanują stonowaną elegancją i szczególnie dobrze podkreślają meble.

Która podłoga w stylu kolonialnym – rustykalna elegancja

którą-podłogę-w stylu-kolonialnym-wybrać?

Kolonialny styl umeblowania opiera się w szczególności na ciemnym litym drewnie i łączy je z egzotycznymi dodatkami oraz jasnymi naturalnymi materiałami, takimi jak len, rattan czy skóra.

Cenne gatunki drewna, takie jak teak lub mahoń, charakteryzują styl kolonialny, ale inne tropikalne gatunki drewna, takie jak akacja lub mango, są również popularne w kolonialnym stylu umeblowania. Dzięki stylowi kolonialnemu można łączyć ze sobą różnorodne style i wzory z odległych krajów. Azjatyckie wzory kwiatowe spotykają się z afrykańskimi elementami dekoracyjnymi lub nadrukami zwierzęcymi. Aby nie stało się to zbyt zagmatwane, należy zdefiniować i konsekwentnie wdrażać element łączący. Może to być wzór lub określony odcień koloru. Aby nie zrobiło się zbyt ciemno, do akcesoriów i dekoracji należy stosować jaśniejsze kolory.

Połączenie ciemnych mebli i jasnych tkanin na zasłony, dywany lub meble tapicerowane można elegancko uzupełnić ciemniejszym lub czerwonawo połyskującym parkietem. Ciemny merbau, jesion czy dąb bursztynowy doskonale tu współgrają. Podłoga wygląda szczególnie elegancko, gdy jest uszczelniona. Nadaje jej to olśniewającego połysku i jest szczególnie łatwa w pielęgnacji.

Drzwi i ramy z zaokrąglonymi krawędziami uzupełniają obraz, wydają się bardziej miękkie i mniej inwazyjne w pokoju w stylu kolonialnym.

Która podłoga do mebli w stylu retro? Powrót do lat sześćdziesiątych

która-podłoga-w stylu-retro-salon-pomysły

Kiedy mówi się o „stylu retro”, zwykle używa się go do opisania klasycznego projektu z lat 50. i 60. XX wieku. Ciemniejsze meble z drewna tekowego spotykają się z jasnymi kolorami i tapicerką, odważnymi wzorami i nietypowymi kształtami. Nie chodzi o naśladowanie dotychczasowego stylu jeden do jednego, ale raczej łączenie klasyki z aktualnym designem. Prawie każdy zna typowe stoły w kształcie nerki z lat 60. lub zakrzywione skórzane fotele koktajlowe, które można dowolnie łączyć ze współczesnymi elementami wystroju. Meble w szczególnie mocnych kolorach nie są rzadkością i sprawdzają się w połączeniu ze stonowanymi kolorami. Tekstylia, takie jak tapicerka, zasłony czy tapety, często mają wzory graficzne lub geometryczne. Aby nie wyglądało na zbyt zagracone, te elementy projektu również powinny być używane dyskretnie.

Ci, którzy żyją w stylu retro, mogą uzupełnić meble z drewna tekowego i jasne kolory w postaci tapicerki lub dywanów z ciemnym parkietem. Parkiet z orzecha lakierowanego lub parkiet z orzecha olejowanego to klasyka lat 50-tych i 60-tych. Ci, którzy lubią ją jeszcze bardziej autentycznie, mogą wybrać podłogę z linoleum w bardziej niepozornym kolorze. To, czy łupkowa szarość, czy kremowa biel, zależy wyłącznie od Twojego gustu i powinno być uzależnione od reszty mebli.

Podobnie jak styl skandynawski, styl retro również opiera się na wyraźnych kształtach i strukturach. Dlatego też w przypadku drzwi i ościeżnic zalecana jest klasyczna krawędź narożna.

Wakacyjne uczucie w domu z podłogami w śródziemnomorskim stylu umeblowania

która-podłoga-śródziemnomorskie-umeblowanie-styl-salon-pomysły-mieszkaniowe

Jeśli myślisz o śródziemnomorskim stylu wyposażenia, masz Toskanię we własnych czterech ścianach. Terakota dominuje zarówno jako element dekoracyjny, jak i kolor. Terakota łączy się z różnymi odcieniami ziemi, od naturalnej bieli przez ochrę po orzechowy brąz.

Oliwka jest centralnym elementem wystroju w śródziemnomorskim stylu wyposażenia i można ją znaleźć zarówno jako roślina, jak i jako meble wykonane z drewna oliwnego w salonie. Ale rattan jest również często spotykany w stylu śródziemnomorskim. Jest oczywiście ozdobiony glinianymi doniczkami, wieloma zielonymi roślinami i akcesoriami z obszaru śródziemnomorskiego.

Śródziemnomorskie wnętrze uzupełnia lśniący, lekko mieniący się czerwonawo parkiet. Może to być lakierowana podłoga statku wykonana z dębu lub wiśni, ale również parkiet z lakierowanego buku dobrze komponuje się z terakotą i kolorami ziemi.

Którą podłogę wybrać z meblami z drzewa sandałowego i bambusa – Azjatycki styl wyposażenia

która-piętro-azjatycka-umeblowanie-styl-salon

Azjatycki styl umeblowania jest prosty i bezpośredni, często zachwyca pewną kombinacją kolorów. Stonowane kolory też są typowe dla stylu azjatyckiego, ale połączenie bieli, mocnej czerwieni i czerni jest szczególnie cenione w Chinach. Z drugiej strony kolor żółty oznacza w Chinach równowagę i neutralność, dlatego często można go znaleźć w biurach i świątyniach. Więc może to byłoby coś na studia? Naturalne materiały są w centrum azjatyckiego stylu umeblowania.

Wiele azjatyckich mebli jest wykonanych z mango lub drzewa sandałowego, ale bambus jest również elementem powracającym. Dekoracja jest również zachowana szczególnie naturalnie w stylu azjatyckim: szczególnie popularne są tu kamienie, kwiaty i zielone rośliny. Ale do projektu wykorzystywane są również posągi bóstw, latarnie, ścianki działowe, porcelana i azjatyckie postacie.

Bambus jest używany w Azji do produkcji niezliczonych różnych produktów. Nic dziwnego, ponieważ bambus jest szybko rosnącym surowcem i dlatego może być przetwarzany w znacznie bardziej zrównoważony sposób niż wolniej rosnące gatunki drewna. Dlaczego więc nie użyć pięknego bambusowego parkietu? Podłogi bambusowe dostępne są w różnych kolorach, od „naturalnej” przez ciemną „czekoladową” po „karmelowy beż”, w zależności od kolorystyki pomieszczenia można wybrać odpowiednią podłogę bambusową. Daje to stylową wykładzinę podłogową, która pod względem właściwości w niczym nie ustępuje tradycyjnemu parkietowi. A jeśli chcesz, aby ogólny obraz był idealny, możesz wybrać drzwi przesuwne w stylu azjatyckim do drzwi.

Która podłoga do nowoczesnego stylu umeblowania – co jest dozwolone, jest dozwolone

która-podłoga-nowoczesne-umeblowanie-styl-pomysły-mieszkania

Współczesny styl umeblowania jest trudniejszy do zdefiniowania, przecież moda zmienia się również w świecie meblarskim i to, co pięć lat temu uważano za nowoczesne, może być już dziś staromodne. Fajna rzecz w nowoczesnym stylu umeblowania: dozwolone jest łączenie!

Nowoczesny styl umeblowania wyraźnie obejmuje meble, które są typowe dla dzisiejszej kultury życia, ale to nie znaczy, że nie możesz stworzyć swojej własnej, nowoczesnej mieszanki z indywidualnych stylów umeblowania. Tak więc fotel vintage może z łatwością spotkać upcyklingowe stoły do ​​salonu i nowoczesne kanapy. Dozwolone jest to, co cieszy i harmonizuje, ponieważ to właśnie ta beztroska mieszanka stylów definiuje dziś nowoczesne meble.

To samo dotyczy wykładziny podłogowej, tutaj designerska kanapa może spotkać się z rustykalną deską lub odwrotnie, niezwykła designerska podłoga może spotkać się z kanapą w stylu retro. Zdecyduj całkowicie według własnego gustu i opracuj swój własny, nowoczesny styl umeblowania!

Wybór stylu zależy wyłącznie od Ciebie. Wdrożenie sprawdza się najlepiej, jeśli dasz sobie wyraźną linię, na przykład specjalną kolorystykę lub wzór, do którego dopasujesz resztę obiektu. Mniej zwykle znaczy więcej, stawiaj konkretne akcenty zamiast zaśmiecania pomieszczenia.

Oczywiście na tarasie można kontynuować każdy styl umeblowania: żeliwne meble ogrodowe w stylu śródziemnomorskim, bambusowe deski w stylu azjatyckim lub naturalnym sosnowym oraz przytulny kącik wypoczynkowy w stylu skandynawskim.