Sporty

Jogging dla początkujących: to błędy, których zdecydowanie powinieneś unikać

Prawdopodobnie próbowałeś już zacząć biegać. Ale każdy początek jest trudny i czasami nie jest to zabawa. Stanu jeszcze nie ma, wszystko jest trudne, a pierwsze paskudne bóle mięśni już niedługo. Ale to wszystko nie musi mieć miejsca, jeśli zastosujesz się do kilku ważnych wskazówek. Wyjaśnimy Ci, jakimi podstawowymi zasadami należy się kierować podczas biegania dla początkujących i jakich błędów należy unikać.

Jogging dla początkujących: bieganie jest zdrowe!

Jogging dla początkujących Wskazówki i najczęstsze błędy

Wiele osób regularnie zawiązuje buty sportowe, ponieważ bieganie może być świetną zabawą i jest niezwykle zdrowe. Wzmacnia serce i krążenie oraz utrzymuje ciało w dobrej kondycji. Aby to wszystko przebiegło sprawnie, pokażemy Ci jak uniknąć najważniejszych błędów w treningu biegowym.

Jeśli potrzebujesz dalszych wskazówek dotyczących biegania, na przykład odpowiedniej diety dla tego sportu, to również Ci pomoże Przewodnik biegowy SportScheck Dalej.

Jogging dla początkujących, najczęstsze błędy: Za szybkie tempo

Jogging jest zdrowy i utrzymuje ciało w dobrej kondycji

Szczególnie początkujący mają tendencję do przeceniania swojej siły w pierwszych kilku dniach. Masz trudności ze znalezieniem odpowiedniego tempa. Jeśli jesteś jeszcze na samym początku treningu biegowego, najlepiej pobiec nieco wolniej, a w międzyczasie zmienić tempo, chodząc o kilka minut szybciej. Szybko zauważysz, że po pewnym czasie będziesz mieć wystarczającą wytrzymałość, aby pominąć fazy chodzenia pomiędzy nimi. Jako wskazówkę możesz rozważyć: Jeśli nadal możesz rozmawiać podczas joggingu, oznacza to, że znalazłeś dobre tempo.

Jogging dla początkujących, najczęstsze błędy: rozgrzewka & Zapomnij o fazie schładzania

Nie zapomnij o rozgrzewce przed joggingiem dla początkujących

Zdecydowanie powinieneś się rozgrzać przed bieganiem, aby uniknąć bolesnych kontuzji, takich jak nadwyrężenia i nadmierne rozciąganie. Najlepiej zacząć od lekkich ćwiczeń gimnastycznych, a następnie zacząć chodzić w spokojnym tempie. Zwiększaj prędkość tylko wtedy, gdy ciało jest naprawdę ciepłe.

Nawet po bieganiu nie powinieneś po prostu nagle kończyć treningu, ale zaplanować fazę ochłody. Biegaj w spokojnym tempie i powoli przechodź do tempa marszowego, aby tętno mogło stopniowo spadać. Lekkie rozciąganie po treningu biegowym zapobiega również nieprzyjemnym bólom mięśni.

Jogging dla początkujących, najczęstsze błędy: Za pusty lub pełny brzuch podczas joggingu

Przygotuj się na lato z joggingiem

Jeśli idziesz pobiegać wcześnie rano, nie powinieneś przegapić małego śniadania. Dlatego przed treningiem zjedz trochę czegoś, na przykład banana lub jogurtu. Należy jednak unikać przejadania się przed bieganiem. Jeśli zjadłeś większą porcję, przed rozpoczęciem biegania powinno upłynąć około 1-2 godzin.

Jogging dla początkujących, najczęstsze błędy: Nie odpoczywaj i ignoruj ​​oznaki ciała

Jogging dla początkujących Błędy i wskazówki dla hobbystów

Jeśli motywacja jest wysoka, możesz wpaść na pomysł, aby codziennie zdejmować sportowe buty i biegać. Jest to jednak duży błąd, ponieważ organizm potrzebuje również przerw na odpoczynek między sesjami treningowymi, aby się zregenerować. Najlepiej zawsze robić przynajmniej jednodniową przerwę między biegami, aby mięśnie mogły się zregenerować.

Jogging podstawowe zasady szybkiego osiągania rezultatów

Nie zapomnij też zwrócić uwagi na znaki na swoim ciele. Małe bóle i bóle mogą pojawić się szczególnie na początku treningu biegowego, ale jeśli mięśnie są obolałe, plecy lub kolano, nie powinieneś ich ignorować, ponieważ są to sygnały alarmowe z Twojego organizmu. W takim przypadku lepiej zrobić sobie dłuższą przerwę, aby móc rozpocząć kolejną sesję biegania wypoczętą i wypoczętą.

Jogging dla początkujących: z odpowiednimi wskazówkami, gdy biegasz do sukcesu

Wskazówki dotyczące joggingu i rozciągania dla biegaczy amatorów

Jak widać, podczas biegania można popełnić wiele błędów. Niektóre błędy mogą nie wydawać się takie złe, ale na dłuższą metę mogą zepsuć radość z biegania lub doprowadzić do kontuzji. Upewnij się, że poświęcasz czas na ćwiczenia, rozciąganie i słuchanie swojego ciała, wtedy jesteś na dobrej drodze.