Przepisy

Przygotowanie boczniaków: przepisy dla artystów kulinarnych i kucharzy hobbystów

Dużą popularnością cieszą się boczniaki, rodzimy gatunek grzybów. Zarówno formy uprawne, jak i dzikie charakteryzują się mocnym smakiem i jędrnym mięsem w porównaniu z innymi rodzajami grzybów. Dlatego te uniwersalne mogą być przyrządzane na wiele sposobów i mogą rozwijać swój pełny smak gotowane, smażone, grillowane, a nawet pieczone. Są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. W artykule najpierw przyjrzymy się bliżej składnikom grzybów, a następnie wyjaśnimy, jak długo można je przechowywać oraz jak można je czyścić i przechowywać. Dajemy również przydatne wskazówki, jak przygotować boczniaki i proponujemy liczne przepisy.

Przygotowanie boczniaków: dlaczego są tak zdrowe??

Boczniaki w oleju Założyć i dalej używać Porady

Boczniaki to rodzaj grzybów szeroko rozpowszechniony w Europie i Ameryce Północnej. Dzikie formy występują głównie na terenach leśnych. Rosną na pniach drzew liściastych i można je rozpoznać po charakterystycznym kapeluszu z podwiniętymi brzegami. Ich kolor miąższu waha się od śnieżnobiałego do brązowego. W grzybach odkładają się metale ciężkie, dlatego nie należy ich spożywać na surowo i gotować tylko w niewielkich ilościach. Około 180 g tygodniowo uważa się za nieszkodliwe. W handlu można znaleźć głównie formy uprawne, czyli uprawiane grzyby jadalne. Możesz bez wahania spożywać je na surowo i w dużych ilościach.

Boczniaki Składniki: Grzyby jadalne zawierają wiele witamin i minerałów

Suche wskazówki i pomysły na boczniaki dla wegan

Boczniaki są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają ważne witaminy, minerały i polisacharydy. Są również bogate w białko. Podsumowujemy dla Ciebie najważniejsze składniki odżywcze dla boczniaków:

 • Witaminy z boczniaków: Boczniaki są bogate w witaminy z grupy B. Sama zawartość witaminy B3 jest imponująca, ponieważ spożycie 100 g grzybów uprawnych może pokryć połowę dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej. 100 g boczniaków zawiera 0,19 mg witaminy B1, 0,29 mg witaminy B2 i 0,09 mg witaminy B6. Promują rozwój komórek mięśniowych i nerwowych. Zawartość kwasu foliowego wynosi 50 mg i jest wystarczająca do wspomagania pamięci i koncentracji. Do tego dość wysoka zawartość witaminy C: 100 g boczniaków dostarcza około 600 mg witaminy C..
 • Boczniaki zawierają witaminę D.? 100 g boczniaków zawiera 0,1 mg witaminy D. To pokrywa tylko ułamek dziennego zapotrzebowania (20 mg) osoby dorosłej.
 • Boczniaki zawierają również następujące składniki Minerały: Potas, który reguluje równowagę wodno-elektrolitową w naszym organizmie i zapewnia komórkom wytwarzanie energii. Są również bogate w fosfor. Minerał odgrywa kluczową rolę w budowie kości i zębów.
 • Białko z boczniaków: Zarówno formy dzikie, jak i uprawne zawierają cenne białko. Dlatego jedzenie niewielkich ilości grzybów powoduje uczucie sytości.

Przygotowanie boczniaków przegląd różnych technik

 • Zawartość jodu 10 mg jest uważana za raczej niską i nie może pokryć dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej.
 • ten Wartości odżywcze boczniaków na 100 g są następujące: białka 4,4 g i węglowodany 0 g. Grzyby są praktycznie beztłuszczowe, a ich kaloryczność wynosi 35 kalorii na 100 g, są również uważane za przyjazne sylwetce.
 • Zawartość histaminy w boczniakach: Podobnie jak wiele innych rodzajów grzybów, boczniaki zwykle nie zawierają histaminy, ale łatwo się psują. Dlatego nawet przy odpowiednim przechowywaniu histamina może tworzyć się po krótkim czasie, zarówno w surowych grzybach, jak iw potrawach z grzybów. Alergicy i pacjenci z nietolerancją histaminy powinni zatem jeść potrawy z grzybów tylko po konsultacji z lekarzem rodzinnym. Nawet wtedy grzyby nigdy nie powinny być spożywane na surowo i zawsze zaraz po przygotowaniu.
 • Efekt boczniaków: Mówi się, że boczniak ma właściwości przeciwutleniające, wzmacniające odporność i probiotyczne. W naturopatii grzyb jest reklamowany jako naturalny środek obniżający poziom cholesterolu. Powodem tego jest składnik lowastatyna, którego działanie obniżające poziom cholesterolu zostało naukowo udowodnione.

Kiedy w sezonie są boczniaki??

Przygotowanie boczniaków – przegląd korzyści zdrowotnych

Dzikie formy występują głównie na terenach leśnych, na pniach drzew liściastych. Występują w sezonie wiosną i jesienią i kiełkują po obfitych opadach deszczu. Dlatego warto wybrać się na spacer po lesie dla grzybiarzy w połowie maja, a potem ponownie we wrześniu/październiku. Uprawiane formy są niezależne od pory roku i są dostępne w sklepach przez cały rok.

Jak wyglądają świeże boczniaki i jak długo się przechowują??

Instrukcje dotyczące zamrażania boczniaków i okres przechowywania

Czas przechowywania boczniaków zależy od tego, czy są świeże i jak są przechowywane. Świeże grzyby można szybko rozpoznać po kilku cechach. Surowe grzyby nie mają zapachu, ich kapelusz ma kształt muszli i ma kolor od białego do jasnobeżowego. Z reguły młode osobniki są ciemniejsze, a starsze jaśniejsze. Biały puch na czapce jest uważany za nieszkodliwy dla zdrowia. Większość ludzi myli to z pleśnią. W rzeczywistości są to nieszkodliwe zarodniki.

Smak boczniaków: nadają się jako zamiennik mięsa?

Gotowane boczniaki są bardzo podobne w smaku do cielęciny. Dlatego są wykorzystywane w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej jako substytut mięsa.

Czyszczenie boczniaków: wystarczy przetrzeć papierem kuchennym lub przynajmniej umyć?

Boczniaki zawierają witaminy i nadają się jako substytut mięsa

Przez długi czas uważano, że boczniaków nie należy spłukiwać, w przeciwnym razie nasiąkną wodą i stracą smak. Obecnie jednak wielu ekspertów ma odmienne zdanie. Ponieważ zarówno grzyby dzikie, jak i uprawne mają brudną powierzchnię, ze względów higienicznych nie wystarczy zetrzeć brud papierem kuchennym. Grzyby mogą wchłaniać wodę, ponieważ w przeciwieństwie do owoców i warzyw mają porowatą powierzchnię. Jest jednak bardzo mało wody, która odparowuje podczas gotowania. To, czy grzyby stracą swój aromat po ugotowaniu, zależy bardziej od tego, jak są ugotowane.

Przechowuj świeże boczniaki: Przechowuj w lodówce maksymalnie przez 2-3 dni!

Mycie, czyszczenie i przechowywanie boczniaków Porady dla kucharzy amatorów

Boczniaki są sprawdzane, a wszystkie okazy z plamami, pleśnią i nieprzyjemnym zapachem są sortowane. Pozostałe grzyby jadalne zostały dokładnie umyte i odsączone na papierze kuchennym. Zasadą jest, że należy przetworzyć grzyby natychmiast po ich zakupie, a następnie jak najszybciej je spożyć. Ale nie zawsze jest to możliwe i zbyt często odkładamy przygotowania na kilka następnych dni. W takim razie z pewnością zadajesz sobie pytanie „Jak długo mogą przechowywać boczniaki?” Świeże boczniaki przechowywane w szufladzie na warzywa w lodówce mają maksymalny okres przydatności do trzech dni.

Zamrażanie boczniaków: jak długo można je przechowywać??

Przygotowanie boczniaków przy użyciu różnych technik, takich jak smażenie, pieczenie i gotowanie

Jeśli zamrozisz boczniaki, można je przechowywać przez 5-6 miesięcy. Dokładny okres przydatności do spożycia zależy od tego, jak świeże były grzyby w momencie zamrożenia. Im świeższe, tym dłużej trwają. Jak zamrozić boczniaki:

1. Boczniaki dokładnie umyj suchym papierem kuchennym, a następnie krótko spłucz pod bieżącą wodą i osusz.

2. Odetnij końce łodyg i przetnij większe okazy na pół.

3. Podziel pieczarki na porcje i podziel je na kilka torebek do zamrażania. Zamknąć torby zamrażarki i umieścić w komorze zamrażarki.

Mrożone boczniaki można szybko i łatwo rozmrozić. Ale potem stają się miękkie. Dlatego głęboko schłodzone boczniaki idealnie nadają się do przygotowania sosów, zup czy risotto. Potrawy przygotowane z rozmrożonych grzybów jadalnych nie powinny być odgrzewane. Dlatego zalecamy porcjowanie grzybów podczas zamrażania i wyrzucanie resztek jedzenia. W przeciwnym razie w grzybach mogą rozwinąć się mikroorganizmy, co może prowadzić do zatruć i problemów trawiennych.

Suszenie boczniaków: instrukcje krok po kroku

Przygotowywanie wskazówek i pomysłów na boczniaki z serem

Jeśli nie jesteś fanem mrożonej żywności, możesz wysuszyć świeże boczniaki. Istnieją trzy warianty: Doświadczeni grzybiarze suszą je na powietrzu lub w specjalnej suszarce. Ci, którzy nie znają się zbyt dobrze na grzybach i nie mają suszarki, mogą je po prostu wysuszyć w piekarniku. Wyjaśnimy, jak to zrobić.

1. Jak zwykle sprawdź boczniaki pod kątem pleśni i wyrzuć wszelkie okazy o nieprzyjemnym zapachu.

2. Boczniaki umyć, osuszyć i odciąć łodyżki.

3. Pieczarki jadalne na ćwiartki, blachę do pieczenia wyłożyć papierem do pieczenia i ułożyć na wierzchu kawałki grzybów.

4. Pieczarki pozostawić do wyschnięcia na 5 godzin w piekarniku nagrzanym do 60 stopni. Regularnie otwieraj drzwi piekarnika, aby para wodna mogła się wydostać. Pieczarki obracać co 20 minut.

5. Boczniaki są całkowicie suche, gdy pękają po zgięciu.

6. Trzymaj grzyby w hermetycznym stanie. Użyj suszonych boczniaków w ciągu 10 miesięcy. Po prostu namocz garść grzybów w letniej wodzie. Potem można jak zwykle przygotować boczniaki.

Boczniaki namoczyć w oleju

Marynowanie boczniaków Przepis na marynowane boczniaki

Jeśli potrzebujesz grzybów jadalnych do sałatek, możesz namoczyć świeże boczniaki w oleju. Oto przewodnik krok po kroku, jak przygotować marynowane boczniaki.

1. Najpierw jak zwykle oczyść świeże grzyby, odetnij szypułki i pokrój na kawałki.

2. Następnie dokładnie umyj i wypłucz jednorazową szklankę. Aby być po bezpiecznej stronie i jeśli pozwala na to słoik z masonem (patrz instrukcje producenta), możesz wstawić go do piekarnika w temperaturze 50 stopni na 30 minut.

3. W międzyczasie do głębokiego rondla wykonanego z materiału kwasoodpornego wlej wodę, ocet winny, sól i drobno posiekany czosnek. Zagotuj wodę, dopraw pieprzem i gotuj wywar na małym ogniu przez 10 minut. Następnie dodaj boczniaki i gotuj pod przykryciem przez 8 minut, aż pieczarki się ugotują.

4. Wyjmij grzyby z garnka i dopraw wybranymi przez siebie przyprawami. Włóż do wysterylizowanego słoika z masonem.

5. W międzyczasie rozgrzej oliwę z oliwek do 80 stopni Celsjusza na głębokim rondlu. Następnie stopniowo, bardzo powoli i ciągle mieszając polaj grzyby oliwą z oliwek. Ważne jest, aby nie tworzyły się pęcherzyki powietrza.

6. Gdy wszystkie grzyby zostaną pokryte oliwą z oliwek, jednorazowy słoik można szczelnie zamknąć i pozostawić w chłodnym miejscu na 14 dni. Następnie grzyby marynowane są gotowe i można je używać przez kolejne 5 miesięcy.

Przygotowanie boczniaków: przegląd różnych technik przygotowania

Przygotuj boczniaki wegańskie pomysły i przepisy z marynowanymi grzybami

Jeśli chodzi o przygotowanie boczniaków, są one uważane za prawdziwych wszechstronnych. Przedstawiamy przegląd różnych wariantów i wyjaśniamy, jak przygotować grzyby. Zaczniemy od przepisu na marynowane boczniaki.

Marynuj boczniaki

Przygotuj boczniaki marynowane Wskazówki dotyczące moczenia w oleju

Boczniaki marynowane świetnie sprawdzają się jako sycący przystawka w gorące letnie dni. Oto niezbędne składniki w skrócie:

 • 400 g boczniaków
 • 3 małe ząbki czosnku
 • 4 łyżki octu balsamicznego
 • 1 łyżeczka miodu
 • Sól i pieprz do smaku
 • 1 szczypta pietruszki, drobno posiekanej
 • 3 łyżki oliwy z oliwek

Przygotuj marynowane boczniaki: Obierz i wyciśnij ząbki czosnku. Ocet balsamiczny i miód wlać do małej miski i dobrze wymieszać. Dodać czosnek, posolić marynatę i doprawić pieprzem. Boczniaki opłucz pod bieżącą wodą i osusz. Rozgrzej oliwę z oliwek na szerokiej patelni i rozłóż na niej boczniaki. Pieczarki zdjąć z ognia, doprawić solą i pieprzem oraz doprawić natką pietruszki. Na wierzch posmaruj marynatę i pozostaw marynowane grzyby pod przykryciem na pół godziny, aby odstały.

Grilluj boczniaki

Grillowanie boczniaków na szaszłykach Instrukcja

Prawidłowo przygotowane boczniaki z grilla są po prostu pyszne. Wyjaśnimy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas przygotowań. Oto niezbędne składniki do wegańskich kebabów z boczniakami:

 • 600 g boczniaków
 • 3 ząbki czosnku, obrane i sprasowane
 • 4 łyżki sosu sojowego
 • 10 łyżek oleju do gotowania
 • 1 łyżeczka świeżego i drobno posiekanego tymianku
 • 4 łyżki kremu warzywnego
 • Sól

Przygotowanie: Boczniaki oczyścić i pokroić na kawałki wielkości jednego kęsa, aby później można było je nałożyć na szaszłyki. W celu przygotowania kremu warzywnego obierz 1 marchewkę, 50 g młodego pora, 1 czerwoną paprykę i 1 ziemniaka, pokrój grubo, skrop sokiem z cytryny i ugotuj. Zmiksuj wszystko i pozwól mu ostygnąć. Następnie wymieszaj sprasowane ząbki czosnku, sól, sos sojowy i 2 łyżki kremu warzywnego na gładką masę. Pieczarki wyłożyć na szaszłyki i posmarować marynatą. Pieczarki zamarynuj przez 30 minut, a następnie grilluj przez 5 minut.

Smażenie boczniaków: o czym należy pamiętać

Boczniaki przygotowują pyszne pomysły na przepisy z grilla

Jeśli chcesz smażyć boczniaki, powinieneś przestrzegać trzech zasad.

1. Opłucz grzyby wodą.

2. Wybierz jak najszerszą patelnię, aby grzyby leżały na niej płasko. Nie powinny leżeć jeden na drugim.

3. Przed smażeniem pieczarek rozgrzej olej jadalny. W przeciwnym razie szybko stracisz płyny, a następnie zagotujesz się w wodzie.

4. Pieczarki wyjąć z ognia i dopiero wtedy doprawić.

Jak długo gotować boczniaki?

Chcesz przygotować sos lub zupę z boczniaków? W takim przypadku należy najpierw ugotować boczniaki. Ale jak długo? Dzikie grzyby często zawierają szkodliwe zarazki, które można zabić tylko w wysokich temperaturach. Dlatego należy pozwolić im gotować przez co najmniej 20 minut, aby były strawne. Uprawiane grzyby zajmują 15 minut. Suszone grzyby należy najpierw namoczyć w wodzie przez godzinę.

Pieczone boczniaki

Pieczone boczniaki przygotuj przepis z sosem

Oto przepis na pieczone boczniaki. Najpierw wymieniamy dla Ciebie niezbędne składniki:

 • 700 g boczniaków
 • 10 łyżek bułki tartej
 • 2 małe ząbki czosnku, sprasowane
 • 8 łyżek oleju spożywczego (np. oleju rzepakowego)
 • 2 średniej wielkości jajka
 • 200 ml zimnego piwa

Na sos:

 • 100 ml majonezu
 • 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny
 • 1 łyżeczka kaparów
 • pieprz
 • 1 szczypta pietruszki, drobno posiekanej
 • 1 pęczek dymki, pokrojonej na małe kawałki
 • Sól

Przygotowanie: Najpierw wymieszaj wszystkie składniki na sos w małej misce. Schłodź sos przez noc. Następnego ranka oczyść grzyby i pokrój na kawałki wielkości kęsa. W dużej misce ubić jajka, dodać piwo i sprasowane ząbki czosnku, posolić i wszystko dobrze wymieszać. Włóż bułkę tartą do innej miski. W międzyczasie rozgrzej olej do smażenia na dużej, płytkiej patelni. Uważaj, bo olej nie może być zbyt gorący! Najpierw włóż grzyby do masy jajecznej i obróć je, a następnie obtocz w bułce tartej. Ostrożnie włóż boczniaki na patelnię i smaż na złoty kolor. Alternatywnie: nasmaruj blachę do pieczenia i posmaruj ją boczniakami. Następnie piecz pieczarki na złoty kolor.

Przygotuj boczniaki: pomysły na przepisy na każdy gust

Przygotuj wegański przepis na skrzydełka z boczniaków

Boczniaki można przyrządzać na wiele sposobów. Jako dowód, poniżej przedstawiamy liczne pomysły na przepisy. Użyj grzybów jako zamiennika mięsa mielonego, zaskocz znajomych przepisem niskowęglowodanowym i rozpieszczaj rodzinę włoskimi przysmakami. Opowiemy Ci, jak zrobić różne sosy z grzybów i czy boczniaki dobrze smakują z rybami.

Boczniaki w sosie: dwa pomysły na przepisy

Przygotowanie Boczniak Tajski Sos Curry Przygotowanie Pomysły

Boczniaki są popularnym składnikiem różnych sosów. Oferujemy trzy przepisy na pyszne sosy. Pierwszy pomysł to sos pomidorowy z boczniakami. Potrzebujesz następujących składników:

 • 150 g boczniaków
 • 250 g obranych i rozgniecionych pomidorów
 • 1/2 cebuli, drobno posiekanej
 • 2 łyżeczki drobno posiekanego czosnku lub 1/4 łyżeczki proszku czosnkowego
 • Przyprawy takie jak pieprz cayenne i papryka w proszku oraz oregano i bazylia
 • 1 łyżka cukru
 • Olej jadalny (np. olej rzepakowy)

Przygotowanie: Rozgrzać olej do smażenia na szerokiej patelni i usmażyć na nim cebulę, czosnek i boczniaki. Następnie włóż warzywa i grzyby do głębokiego rondla i dodaj pomidory. Wszystko dobrze wymieszaj i zagotuj na średnim ogniu. Następnie zmniejsz ogień i gotuj sos przez pół godziny, aż płyn wyparuje. Po 25 minutach dopraw sos ziołami i dopraw solą i cukrem. Ten sos pomidorowy podawany jest z makaronem.

Drugi przepis to tajski sos curry z boczniakami. Potrzebujesz następujących składników:

 • Pasta curry, czerwona
 • 250 ml mleka kokosowego
 • 5 łyżeczek brązowego cukru
 • 2 łyżeczki masła orzechowego
 • Sól dla smaku
 • 200 g boczniaków
 • Olej do gotowania

Boczniaki najpierw usmażyć na rozgrzanym oleju spożywczym, a następnie ostudzić. Pastę curry wymieszać z brązowym cukrem na innej patelni i krótko podsmażyć. Następnie dodaj mleko kokosowe i gotuj sos na małym ogniu przez około 10 minut. Sos podawać z makaronem drobiowym i ryżowym lub makaronem soba.

Przepis na wegańskie skrzydełka z boczniaków

Przygotuj pomysły na przepisy na boczniaki na każdy gust

Skrzydła Buffalo są bardzo popularne w USA. Pikantne skrzydełka z kurczaka z grilla są absolutnym hitem imprezowym, dlatego weganie szukają alternatyw. Proponujemy Ci pomysł, jak przygotować wegańskie skrzydełka z boczniaków. Pod względem smaku w niczym nie ustępują klasykom. Oto niezbędne składniki:

 • 400 g boczniaków
 • Olej spożywczy (olej rzepakowy lub słonecznikowy)
 • 180 ml sosu bawole
 • 130 g mąki plus dodatkowe 190 g
 • 300 ml bulionu warzywnego
 • 60 g jogurtu, wegański
 • Pieprz i sól do smaku
 • 1 łyżka drobno posiekanej cebuli
 • Ząbek czosnku, tłoczony
 • 1/2 łyżeczki musztardy

Przygotowanie: Pieczarki oczyścić i pokroić na kawałki wielkości kęsa. Do miski włóż 130 g mąki, bulionu warzywnego i wegański jogurt i dobrze wymieszaj. Następnie pieczarki obtoczyć w marynacie i smażyć na rozgrzanym oleju jadalnym przez 2-3 minuty. Blachę do pieczenia wyłożyć papierem do pieczenia i położyć na wierzchu pieczarki. Skrop sosem bawole. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 220 stopni Celsjusza przez 10 minut. Podawać ze świeżymi warzywami i dipami do wyboru.

Boczniaki panierowane i przygotować wegańskie

Instrukcja marynowania boczniaków krok po kroku

Czy wiedziałeś już, że możesz również przygotować panierkę wegańską? Po prostu mieszaj wegańską śmietankę kulinarną z mąką, aż konsystencja będzie przypominać roztrzepane jajko. Następnie dodaj trochę skrobi i dopraw panierkę według własnego gustu. Boczniaki oczyścić i opłukać, a następnie pokroić na kawałki wielkości kęsa. Najpierw zanurz kawałki grzybów w panierce. Następnie obtocz je w mące i usmaż na oleju jadalnym.

Boczniaki wegańskie z soczewicą i porem

Przygotuj boczniaki z soczewicą i pomysłami na przepisy na pora

Ciepła sałatka jest szczególnie popularna jesienią. Proponujemy Wam przepis na wegańskie boczniaki z soczewicą i porem. Potrzebujesz następujących składników:

 • 200 g czerwonej soczewicy
 • 150 g boczniaków
 • 1 mała cebula
 • 1 pęczek szczypiorku
 • Bulion warzywny
 • 2 marchewki
 • 2 łyżeczki soku z cytryny
 • Chili w proszku
 • Przyprawy takie jak pieprz, bazylia i oregano
 • Olej do gotowania
 • Liście sałaty endywia, oskubane

Przygotowanie: Soczewicę ugotować wieczorem w bulionie warzywnym, odcedzić, a następnie wstawić na noc do lodówki. Następnego ranka rozgrzej olej do smażenia na patelni. Posiekaj cebulę i marchewkę i podsmaż je. Pieczarki oczyścić, umyć, osuszyć i pokroić na kawałki. Następnie na patelnię z cebulą i marchewką wrzuć boczniaki i smaż przez kilka minut. Na koniec dodać odsączoną soczewicę, doprawić sałatkę i ostudzić. Podawać z oskubanymi liśćmi cykorii.

Boczniaki z jajkiem: Przygotuj omlet

Omlet z pieczarkami i gotowaną szynką to jeden z absolutnych klasyków. Aby smakowały naprawdę dobrze, boczniaki należy wcześniej usmażyć. Dopiero wtedy przygotujesz omlet z dowolnymi sezonowymi warzywami i przyprawami.

Boczniaki i ryby: pomysł na przepis z łososiem

Przepis na boczniaki i rybę z łososiem i warzywami

Połączenie boczniaków i ryb okazuje się zaskakująco smaczne. Boczniaki szczególnie dobrze smakują z łososiem. Boczniaki najpierw krótko gotuje się na parze, a następnie wkłada do formy do pieczenia z filetem z łososia i polane sosem śmietanowym. Przyprawy takie jak sól, pieprz i gałka muszkatołowa nadają potrawie egzotycznej nuty. Danie piecze się około 20 minut w temperaturze 180 stopni i podaje z dodatkiem ziemniaków.

Przepis niskowęglowodanowy na boczniaki z mięsem mielonym w sosie śmietanowym

Przygotuj boczniaki z mięsem mielonym i sosem śmietanowym przepis

Jesteś na diecie niskowęglowodanowej i szukasz nowych, ekscytujących przepisów? W takim razie nasza następna propozycja jest właśnie dla Ciebie! Proponujemy Ci pyszny niskowęglowodanowy przepis na boczniaki z mięsem mielonym w sosie śmietanowym. Oto niezbędne składniki w skrócie:

 • 600 g boczniaków
 • 4 łyżki oliwy z oliwek
 • 8 sztuk suszonych pomidorów
 • 350 ml śmietanki lub creme fraîche
 • 1/4 szklanki młodego pora, pokrojonego na małe kawałki
 • Zupa mięsna

Na klopsiki:

 • 600 g mięsa mielonego do wyboru
 • 4 łyżki bułki tartej
 • 1 szczypta papryki w proszku
 • 4 szczypty świeżo zmielonego pieprzu
 • musztarda
 • duże jajko
 • 1/4 garści cebuli, drobno posiekanej

Przygotowanie: Do mięsa mielonego dodać jajko i drobno posiekaną cebulę i wszystko dobrze wymieszać. Doprawić, dodać musztardę i ponownie dobrze zagnieść. Następnie porcjuj mieszankę mięsną i uformuj klopsiki łyżką. Włóż bułkę tartą do miski i obróć w nich klopsiki. Rozgrzej olej do smażenia na głębokiej patelni i smaż klopsiki przez 1-2 minuty ze wszystkich stron. Następnie zmniejsz ogień i smaż dalej klopsiki, aż się ugotują.

W międzyczasie rozgrzać olej do smażenia na szerokiej patelni, podsmażyć młody por do zeszklenia, następnie dodać oczyszczone grzyby, pokroić na kawałki wielkości kęsa i smażyć przez 2 minuty. Gotuj sos przez 1-2 minuty. Następnie wymieszać śmietanę lub creme fraîche, a następnie wlać bulion mięsny. Wszystko dobrze wymieszaj i wrzuć na patelnię gotowe klopsiki. Następnie dodaj suszone pomidory i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut, cały czas mieszając. Na koniec dopraw danie i zdejmij z pieca.

Przygotowanie boczniaków: włoskie pomysły na przepisy

Przygotowanie boczniaków z makaronem Pomysły na pyszne dania z parmezanem

Włosi uwielbiają grzyby i dodają je do wielu potraw. Możesz więc podawać boczniaki z makaronem, tagliatelle lub risotto. Podstawowy przepis jest zawsze taki sam:

 • 350 g makaronu, tagliatelle lub ryżu do risotto
 • 250 g boczniaków
 • Sól i pieprz świeżo zmielone
 • bazylia
 • Olej do gotowania
 • 1 łyżka czosnku w proszku
 • 200 ml śmietanki (na życzenie)

Przygotowanie: Przygotować ryż, tagliatelle lub makaron zgodnie z instrukcją producenta. W międzyczasie oczyść boczniaki i pokrój je na kawałki wielkości kęsa. Rozgrzej olej na szerokiej patelni i usmaż na nim grzyby. Dopraw je, a na koniec wymieszaj ze śmietaną. Makaron lub risotto udekoruj sosem i posyp świeżą bazylią.

Przygotuj pizzę z boczniakami i udekoruj serem

Przygotuj pizzę z boczniakami według włoskiego przepisu

Jesienią pizza z boczniakami i serem to prawdziwy rarytas dla Włochów. Ciasto zagniatasz samodzielnie i zamiast soku pomidorowego smarujesz pizzę domowym sosem salsa (2 obrane pomidory, 1 papryka, 1 mała cebula i 1 papryczka chilli, drobno posiekaj i włóż do rondla. Skrop warzywa sokiem z cytryny, dodaj cukier i sól oraz w niższej temperaturze Podgrzewać i gotować na wolnym ogniu przez 2 godziny, ciągle mieszając.). Pizza jest następnie przybierana Emmentalerem lub Goudą. Boczniaki są tylko czyszczone i dzielone na pół, a następnie rozprowadzane na pizzy na surowo. Pizza jest następnie pieczona w piekarniku przez 12 minut w temperaturze minimum 220 stopni Celsjusza.

Przygotuj quiche z boczniakami i boczkiem

Jak przygotować quiche z pomysłami i instrukcjami na boczniaki?

Quiche to nazwa francuskiej specjalności, która podbiła serca lokalnych szefów kuchni. Proponujemy obfity przepis z pieczarkami i boczkiem w cieście francuskim. Oto niezbędne składniki:

 • 300 g ciasta francuskiego
 • 200 g boczniaków
 • 100 g boczku
 • 1 żółta cebula, drobno posiekana
 • 2 duże kasztany, starte
 • 3 małe jajka
 • 150 ml śmietanki do gotowania
 • 2-3 łyżki oleju do gotowania
 • Sól i pieprz do smaku
 • Do dekoracji: pietruszka, drobno posiekana lub bazylia, drobno posiekana

Przygotowanie: O ile producent nie określił inaczej, ciasto francuskie należy najpierw rozmrozić. Blachę smarujemy tłuszczem i rozsmarowujemy na niej ciasto, następnie wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni Celsjusza i pieczemy przez 12 minut. W międzyczasie włóż olej do smażenia na szeroką patelnię i podgrzej.

Przygotuj boczniaki: Boczniaki umyć pod bieżącą wodą, osuszyć i wrzucić na patelnię z cebulą i kasztanami i smażyć przez 2-3 minuty na dużym ogniu. Zmniejsz ogień i dodaj śmietanę oraz boczek, mieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez 1 minutę. Następnie wyjmij grzyby z ognia i pozwól im ostygnąć. Następnie ubij jajka i dodaj do schłodzonej mieszanki grzybowej. Dopraw solą i pieprzem i rozsmaruj na cieście francuskim. Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 15 minut.

Przygotuj boczniaki: Czy boczniaki i alkohol są kompatybilne??

Sałatka z boczniaków z dzięciołem i pomidorami oraz sałatą rzymską

Istnieje kilka rodzajów grzybów, które nie pasują do alkoholu. Połączenie może prowadzić do biegunki i wymiotów. W indywidualnych przypadkach połączenie boczniaków i alkoholu może również prowadzić do kołatania serca.