Przepisy

Przepis na ciasto tęczowe z i bez Smarties do pieczenia

Przepis na tęczowe ciasto-serek śmietankowy-masło-ombre-baza

Jeśli szukasz idealnego ciasta na przyjęcie urodzinowe dla dzieci lub inną zabawną imprezę, tort tęczowy, znany również jako tort tęczowy, z pewnością będzie właściwym wyborem. Jasne kolory ciasta sprawiają, że ciasto jest niezwykle sympatyczne i niewątpliwie wprowadzi w dobry nastrój. I choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że kolorowe ciasta trudno zrobić, obiecujemy, że tak nie jest. Na dowód jego prostoty mamy dla Ciebie prosty przepis na tort tęczowy, który możesz od czasu do czasu ponownie upiec.

Tęczowy przepis na tort urodzinowy-pomysł-dzieci-dorośli-szczęśliwy

Oprócz różnych baz potrzebujesz również glazury lub tak zwanego toppingu, jeśli sam robisz tęczowe ciasto. W ten sposób zyskuje atrakcyjniejszy wygląd. Dodatkowo efekt zaskoczenia jest szczególnie duży, bo ze względu na skorupkę nikt nie spodziewa się, jak kolorowe jest wnętrze tortu. Glazura może być po prostu biała lub w dowolnym kolorze.

Przepis na Tęczowe Ciasto – Składniki

Przepis na tęczowe ciasto pastelowe-kolorowe-barwniki-żywności-łatwe do pieczenia

 • 150 gramów mąki
 • 6 jajek
 • 150 g mąki kukurydzianej
 • 225 gramów cukru
 • 2 opakowania cukru waniliowego
 • 5 łyżeczek proszku do pieczenia (powlekanego)
 • Barwienie żywności w żądanych odcieniach (np. bezsmakowe kolory żelowe Wilton)
 • 5 łyżek gorącej wody

Do posypki:

 • 1000 g serka śmietankowego
 • 500 g białej czekolady

Upiecz przepis na tort tęczowy

Tęczowe ciasto-przepis-kropka-wzór-dekoracja-zrób-to-sam-pomysł-przepis

 1. Jajka ubić w gorącej wodzie, aż się spienią. Dodać cukier i cukier waniliowy.
 2. Wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia i mąkę kukurydzianą w osobnej misce i stopniowo dodawaj do mieszanki cukru z jajkiem.
 3. Rozłóż ciasto równomiernie w sześciu małych miseczkach (ok. 120 do 130 g na miskę) i użyj czubka noża, aby zabarwić ciasto barwnikiem spożywczym (wymieszaj różowy i niebieski dla fioletu).
 4. Co najmniej dwie tortownice (o średnicy 18 lub 20 cm) wyłożyć papierem do pieczenia. Piec jeden po drugim w nagrzanym piekarniku w temperaturze 190 stopni przez 10 do 13 minut.
 5. Po upieczeniu ostudź każdą z tęczowych spodów ciasta, wyjmij je z foremki i upiecz kolejne ciasto.

Jak zrobić tęczowy tort – polewa

tęczowe-ciasto-przepis-fondant-warstwy-serduszka-dziewczyna-urodziny

Na koniec przygotowywana jest polewa. To nie tylko zdobi zewnętrzną stronę ciasta, ale także dzieli poszczególne spody tak, aby z jednej strony można je było jak najlepiej pokazać, ale z drugiej strony lepiej przylegają do siebie i nie smakują zbyt suche podczas jedzenia. Zamiast posypki możesz też zrobić tęczowe ciasto z fondantem, jeśli chcesz. To jest po prostu rozwijane i ostatecznie umieszczane na torcie.

Przepis na tort tęczowy na polewę jest również bardzo łatwy w przygotowaniu. Rozpuść białą czekoladę w podwójnym bojlerze. W międzyczasie wymieszaj serek śmietankowy mikserem do uzyskania kremowej konsystencji. Stopiona czekolada jest następnie stopniowo podnoszona pod serek i dobrze mieszana, po czym polewa powinna odstawić do lodówki na jedną do dwóch godzin.

Kolorowe tęczowe ciasto – Jak nakładać warstwy?

Tęczowy-Przepis-Oryginalny-Kolorowy-Ciasto-Tęczowy-Ciasto

Gdy warstwa wierzchnia stanie się nieco twardsza, można rozpocząć nakładanie warstw poszczególnych podłóg. Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej kolejności kolorów, które można znaleźć również w tęczach (czerwona, pomarańczowa, żółta, zielona, ​​niebieska i fioletowa). Więc najpierw połóż czerwoną podstawę na talerzu do ciasta. Następnie pokryj to polewą. Następnie przychodzi kolej na podłogę w kolorze pomarańczowym i kolejną warstwę posypki. Więc powtórz całość ze wszystkimi podłogami. Oprócz posypki spód można również posmarować dżemem, aby uzyskać owocowy smak. Gdy wszystkie warstwy są na sobie, całe ciasto pokrywa się resztą posypki od góry i po bokach. Skończyłeś z całym przepisem na tęczowe ciasto. Ciasta z polewą zawsze muszą odstawić na chwilę w lodówce przed podaniem do zestalenia. Ciasto wychodzi z lodówki tuż przed podaniem.

Przepis na ciasto tęczowe bez dodatków

Tęczowe-Ciasto-Przepis-pomysły-Nagie-Ciasto-Świece-Ciasto

Oczywiście można też obejść się bez polewy ciasta i po prostu oddzielić podstawy z polewą. W ten sposób kolorowe spody ciasta pozostają widoczne, co również jest bardzo atrakcyjne. Upewnij się, że nie używasz w tym przypadku zbyt dużej ilości posypki między podłogami, aby nie wyciskała się i nie zakrywała krawędzi. Możesz temu również zapobiec, stosując twarde i zimne posypki.

Ciasto Smartie

tęczowe-ciasto-przepis-smarties-dekoracja-kolorowe-kolory-slodycze

Są dwa sposoby na zdobycie tęczowego tortu z cukierkami. W zasadzie możesz użyć tego samego przepisu na ciasto tęczowe, co powyżej. Nadal masz możliwość ukrycia Smarties w środku lub wykorzystania ich do dekoracji na zewnątrz. W przypadku ostatniego wariantu należy pamiętać, że dekorowanie powinno odbywać się bezpośrednio przed podaniem. Jeśli Smarties zbyt długo leżą na wierzchu, nasiąkną wilgocią, bledną i mogą również odbarwić topping. Cukierki nadają się do projektowania różnych wzorów, a także do etykietowania (np. imienia lub wieku urodzinowego dziecka).

Tęczowy-Przepis-Przepis-Smartków-Nadzienie-Niespodzianka-Talerz-Ciasto

Innym ciekawym samouczkiem o tęczowym torcie jest ten dla ukrytych w środku smarties. Aby to zrobić, musisz jednak dokonać niewielkiej zmiany w przepisie na ciasto tęczowe lub w gotowych podstawach. W rzeczywistości wybijasz dziury pośrodku dolnych czterech pięter (czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone), aby powstała wnęka, gdy są ułożone jeden na drugim. Ale potem, jak zwykle, warstwy są na przemian z ziemią i posypką. Przed dodaniem niebieskiego dna wypełnij wnękę smartami, po czym kontynuuj układanie. W ten sposób łatwo można uzyskać idealne ciasta dla dzieci, które z pewnością spodobają się także dorosłym.

Kolorowe ciasto z kolorową dekoracją

tęczowe-ciasto-przepis-spritz-dekoracja-kolorowe-kolory

Jeśli chodzi o dekorowanie, możesz dowolnie zmieniać przepisy na tęczowe ciasto i puścić wodze fantazji. Więc jeśli skończysz z przepisem na tęczowe ciasto i uznasz, że biała posypka jest zbyt nudna, nie możesz po prostu pokolorować tego. Możesz również dodać piękne ozdoby za pomocą strzykawki do ciasta, również używając kolorów tęczy. Wtedy projekt ciasta staje się jeszcze bardziej kolorowy.

Alternatywne ciasto

tęczowe-ciasto-przepis-pomysł-tort-roll-wrap-nadzienie-krem

Gdy już to opanujesz i obiecujemy, że zostanie to zrobione szybko, możesz również wypróbować inne warianty, takie jak ta rolka przeciwdeszczowa. Ciasto również nie musi być przetwarzane na kilka baz. Kolorowe ciasto można wykorzystać do stworzenia jednej bazy. Aby to zrobić, po prostu dodaj je do formy do pieczenia łyżką po łyżce, nie mieszając. Za każdym razem tworzy to inny, ciekawy wzór.

Oryginalny przepis z Dziecko, dziecko i morze.