projekt

Rośliny zdobią balustradę designerskich spiralnych schodów w Londynie

schody koncepcja budynek biurowy ławka Paul Cocksedge

Te Zaprojektuj spiralne schody został wykonany przez londyńskiego projektanta Paweł Kurczak zaprojektowany. Zaprojektował tę koncepcję dla Ampersand, nowego biurowca w Soho w Londynie, dedykowanego firmom kreatywnym. Schody charakteryzują się balustradą przepełnioną roślinnością i okrągłymi siedziskami, na których pracownicy mogą odpocząć od pracy. Koncepcja postrzega schody jako coś więcej niż sposób łączenia podłóg.

Koncepcja projektowej spiralnej klatki schodowej w biurowcu

spiralne schody Paul Cocksedge zrównoważony koncept londyn

Badając strukturę spiralnych schodów, odkryto, że zwiększając średnicę spirali i usuwając środkowy filar podtrzymujący, można stworzyć nową ukrytą przestrzeń w środku. Na każdym piętrze znajduje się okrągła platforma, która może być postrzegana jako przestrzeń społeczna do określonych czynności – czytania książek, rysowania, rozmów lub zbierania świeżej mięty na herbatę.

Zaprojektuj schody kręcone z zielonymi balustradami

Zaprojektuj spiralne schody drewniane balustrady sadzarka Paul Cocksedge

Wszystko o Zaprojektuj spiralne schody odnosi się bezpośrednio do ludzi, w tym roślin wzdłuż balustrad, które są nie tylko dekoracyjne, ale są postrzegane jako małe ogrody. Każdy członek społeczności może zadbać o roślinę lub zamienić balustradę w mały ogródek ziołowy.

piękne kontrasty między drewnem a betonem

Paul Cocksedge koncepcja schody zielone rośliny balustrady

Te żywe schody to w rzeczywistości połączenie schodów i przestrzeni, ruchu i bezruchu, pionowych i poziomych powierzchni. Na każdym rogu jest okazja, żeby się zatrzymać i rozejrzeć, powąchać, czytać, pisać, rozmawiać, spotykać się, myśleć, odpoczywać. Cały świat, który oddycha i żyje w kosmosie.

Okrągła platforma na szczycie schodów

projektant Paul Cocksedge drewniana spiralna klatka schodowa budynek biurowy

Spiralne schody z platformą

 projekt spiralne schody drewniane balustrady rośliny trzy piętra

25 pomysłów na kreatywne projektowanie schodów – imponujący trend lifestylowy

Przedłużenie spiraliprojekt kręcone schody koncepcja przecięcia powiększenia