Makijaż

Pędzle do makijażu: jakiego pędzla do makijażu użyć do czego?

pędzel do makijażu jaki zestaw polecamy

Róż, podkład, korektor czy pomadka – każdy produkt musi być odpowiednio nałożony, aby osiągnąć pożądany efekt. Nie zadziała bez odpowiedniego pędzla do makijażu. Pędzle do makijażu są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, a każdy z nich jest przeznaczony do określonego zastosowania. Często zadajesz sobie pytanie: który pędzel jest odpowiedni do czego i w jaki sposób jest prawidłowo używany, aby uzyskać idealny wygląd? W tym artykule zdradzamy w krótkiej szczoteczce wiedzę, które 12 szczotek należy do podstawowego wyposażenia oraz jak są prawidłowo używane i czyszczone.

Trochę wiedzy o pędzlach: który pędzel do makijażu do czego?

pędzle do makijażu rodzaje makijażu użyj wskazówek uroda

Pędzle do makijażu są używane codziennie, czy to do codziennego makijażu, czy do wypróbowania nowych produktów kosmetycznych. Wysokiej jakości projekty zwykle kosztują małą fortunę, więc musisz umieć z nich prawidłowo korzystać, a także regularnie je konserwować i czyścić. Często nie bardzo wiesz, do czego przeznaczony jest każdy pędzel do makijażu i jakie wymagania powinien spełniać. Przede wszystkim pędzel powinien być miękki, aby kosmetyk dobrze rozprowadzał się na skórze. Możesz wybierać między włosami naturalnymi i syntetycznymi. Długi uchwyt to dobry wymóg.

Pędzel do makijażu pudru 

pędzel do makijażu tipsy do makijażu uroda

Sypki puder jest bezbłędnie nakładany dużym, miękkim pędzelkiem o zaokrąglonym kształcie i długim włosiu. Pędzlem do pudru pracujesz lekką ręką i bardzo delikatnie gładzisz twarz. Ważne jest, aby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu na raz, dlatego dobrze jest wcześniej krótko wybić pędzelek.

Pędzel kabuki

pędzel do makijażu make-up kabuki tips beauty

Pędzel kabuki pochodzi z japońskiej sztuki teatralnej i służy do równomiernego nakładania mocnego makijażu przez aktorów. Dziś ten duży pędzel z krótką rączką i zaokrąglonym kształtem jest najczęściej używany do nakładania makijażu mineralnego oraz wszelkiego rodzaju pudru. Ze względu na swój kształt i rozmiar pędzel Kabuki osiąga równomierne krycie, a tym samym naturalny wygląd.

Pędzel do makijażu do nakładania i blendowania różu 

pędzle do makijażu tworzą różowe końcówki

Ten miękki pędzel w kształcie stożka jest idealny do nakładania i mieszania różu, bronzera i rozświetlacza poniżej lub powyżej kości policzkowych. Jest bardzo podobny do pędzla do pudru, ale jest nieco mniejszy i ma lekko ściętą lub szpiczastą końcówkę.

Szczotka do nakładania

pędzel do makijażu końcówki do makijażu

Szczotka do punktowania, znana również jako szczotka z podwójnymi włóknami, ma dwie różne długości włosia. Włosy dłuższe są cieńsze, a krótsze bardzo gęsto osadzone. Można go stosować na wiele sposobów, ale przede wszystkim do nakładania makijażu mineralnego. Nawet płynny produkt, taki jak podkład, można bardzo łatwo i równomiernie rozprowadzić na twarzy.

Pędzel do podkładu do makijażu płynnego

pędzel do makijażu nakładaj podkład do makijażu porady kosmetyczne

Pędzel do podkładu najlepiej nadaje się do płynnego makijażu. Nie należy go wiązać zbyt długimi i nie luźnymi włosami, w przeciwnym razie połknie za dużo produktu. Aby uzyskać naturalny wygląd, produkt można nakładać okrężnymi ruchami od wewnątrz na zewnątrz, a następnie dobrze rozcierać. Aby uzyskać idealne wykończenie, możesz później użyć Beauytblendera i idealnie rozprowadzić podkład na twarzy.

Pędzle do makijażu cieni do powiek

pędzle do makijażu nakładanie wskazówek dotyczących cieni do makijażu

W przypadku pędzli do cieni do powiek kształt oraz gęstość i długość włosów różnią się w zależności od pożądanego efektu. Do rozcierania cieni do powiek używa się miękkiej szczotki o stosunkowo długim włosiu. Do wyrazistego makijażu oczu o intensywnych kolorach pracuje się pędzelkiem do cieni do powiek, który jest nieco twardszy i ma stosunkowo krótkie włosie. Jest jeszcze jeden mały pędzelek do eyelinera, który jest bardzo cienki i skośnie ścięty i pozwala na precyzyjne nałożenie produktu.

Pędzel do makijażu do korektora

pędzel do makijażu makijaż korektor porady

Pędzel do korektora ma stosunkowo krótkie, zwarte i gęsto osadzone włoski. Dzięki temu korektor nakłada się bardzo precyzyjnie i równomiernie, szczególnie w okolicach oczu i rzęs, nie rozmazując makijażu. Zaleca się wmasowywanie produktu w skórę ruchami dabbingowymi.

Szczotka wentylatora 

pędzel do makijażu porady dla fanów makijażu

Płaski pędzel w kształcie wachlarza szczególnie nadaje się do łatwego usuwania nadmiaru produktów, takich jak cień do powiek lub puder. Dzięki niemu rozświetlacz można również bardzo precyzyjnie nałożyć i umieścić tam, gdzie chcesz. Pędzel nie musi być jednak za duży.

Pędzel do ust

pędzel do makijażu makijaż ust nałóż końcówki szminki

Pędzel do ust jest niezastąpionym pomocnikiem w tworzeniu perfekcyjnego makijażu ust. Możesz go używać do mieszania różnych kolorów pomadki lub nakładać błyszczyk dla idealnego wykończenia. Pędzel do ust jest płaski, mocny i lekko spiczasty. Mniejsza wersja służy do precyzyjnego konturowania krawędzi i ust, a nieco większy pędzel o tym samym kształcie służy do nakładania pomadki na dużą powierzchnię.

Pędzle do makijażu brwi: pędzel do brwi i drobny pędzelek 

pędzel do makijażu makijaż brwi zestaw porady uroda

Do brwi potrzebujesz właściwie dwóch narzędzi: pędzelka do modelowania i pędzelka do precyzyjnego modelowania. Najpierw rozczesuje się brwi cienką szczoteczką i oddziela sklejone włoski. Następnie bierzesz skośnie ścięty i bardzo jędrny pędzel do brwi i za jego pomocą nakładasz wybrany produkt – puder do brwi lub żel do brwi.

Blender kosmetyczny

pędzel do makijażu końcówki do makijażu blendera

Blender to miękka gąbka, która charakteryzuje się stożkowym kształtem i miękką strukturą. Szczególnie nadaje się do rozmycia gradientów i przejść między kolorami podczas nakładania makijażu. Może służyć również do równomiernego rozprowadzania podkładu. Jego funkcjonalny kształt pozwala na pracę zarówno na bardzo małej, jak i nieco większej powierzchni – wystarczy obrócić blender. Możesz rozmazać cień do powiek lub eyeliner lub zagruntować cały obszar twarzy.

Pędzel do makijażu do konturowania

pędzle do makijażu konturowanie porady kosmetyczne

Konturowanie to gorący temat w sztuce makijażu. Pędzle do konturowania zazwyczaj dostarczane są w komplecie. Zawiera małe i duże pędzle, które przypominają nieco piersi dziecka. Twoje włosy są stosunkowo krótkie, raczej płaskie i nie są zbyt miękkie ani zbyt ciasne. Za pomocą pędzli konturowych twarde linie w ciemnym odcieniu są najpierw definiowane w pożądanych obszarach twarzy, a następnie dobrze rozcierane. Konturowanie wymaga jednak pewnej praktyki.

Czysty pędzel do makijażu

zalecenie pędzla do makijażu czyszczenie domowe środki zaradcze wskazówki dotyczące przechowywania

Pędzle do makijażu należy regularnie czyścić, aby nie tylko przedłużyć ich żywotność, ale także zapobiec ewentualnym skazom. Idealne do tego jest łagodne mydło lub szampon dla dzieci. Po umyciu spłucz pod bieżącą wodą i delikatnie przetrzyj ręcznikiem. Spraye oczyszczające są idealne do podróży. Zaleca się czyszczenie pędzli do makijażu przynajmniej raz w tygodniu. Pędzle do podkładu, korektora i pomadki należy czyścić po każdym użyciu. To najlepszy sposób na nałożenie makijażu. Ponadto wskazane jest, aby pędzle i akcesoria do makijażu były wolne od kurzu.