projekt

Innowacyjny ul firmy Philips — zbieraj świeży miód w domu

Ekosystem projektowania domu mikrobiologicznego w ulu Phillips

Pszczelarstwo wciąż jest w wielu miastach zakazane, ale to innowacyjne rozwiązanie może z powodzeniem to zmienić w przyszłości. Innowacyjny ul od Phillips umożliwia każdemu pszczelarzowi-amatorowi zbieranie świeżego miodu w domu. To zupełnie nowa koncepcja zaprojektowana z myślą o zrównoważonym miejskim stylu życia. Ten kryty ul jest idealny dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniach bez podwórek i ogrodów. Ten niesamowity projekt pozwala nam wejrzeć w fascynujący świat tych stworzeń i może służyć do transferu wiedzy.

Wewnętrzny ul od Phillips

Phillips Beehive Zrównoważony styl życia Zbieranie miodu w domu

Projekt ula jest niekonwencjonalny, atrakcyjny wizualnie i szanuje naturalne zachowanie pszczół.  Innowacyjny ul firmy Phillips składa się z dwóch części: otworu wejściowego i doniczki po zewnętrznej stronie okna, do którego przymocowane jest urządzenie oraz szklanej obudowy z ramą o strukturze plastra miodu od wewnątrz. Naczynie w kształcie łzy jest koloru bursztynowego i przezroczyste, dzięki czemu światło jest filtrowane i można obserwować pszczoły w pracy.

Phillips Beehive – Hodowla pszczół w domu

Okno ula Phillips dołączone do dwuczęściowej szklanej gabloty

W ulu znajduje się wiele krążków wspierających, w których pszczoły mogą budować swoje plastry miodu. Za naciśnięciem przycisku do ula wdmuchuje się dym, aby pszczoły mogły się uspokoić przed otwarciem szklanej gabloty. To tradycyjny sposób na uspokojenie pszczół. Nie jesteśmy pewni, czy to innowacyjny ula firmy Phillips byłby hitem na rynku, ale wydaje się prostym, eleganckim sposobem przeciwdziałania globalnemu spadkowi liczby pszczół.

Wewnątrz rząd plastrów miodu

Ula z plastrów miodu w miejskim ekosystemie miejskim Phillips

„Koncepcja ula” Phillipsa została zaprezentowana jako część ich projektu Mikrobiologicznego Domu na Dutch Design Week 2011 w Eindhoven. Dom drobnoustrojów to przygoda w przemyśleniu domowego ekosystemu. Kolekcja obejmuje kuchnię, która przekształca odpady w metan, aby zapewnić energię elektryczną dla domu.

Świeży miód w domu

Ula Phillips szklany korpus przezroczysty garnek

innowacyjny ula Phillips świeży miód zrównoważony styl życia