Pomysły na rękodzieło

Twórz piękne gwiazdki z dziećmi na Boże Narodzenie i inne okazje

gwiazdki majstrują przy pomysłach dla dzieci łatwe do majsterkowania papierowe guziki

Gwiazdki to świetne motywy, które można wykorzystać nie tylko do dekoracji na Boże Narodzenie, ale również świetnie prezentować się na inne okazje i pory roku. Dlatego są tak popularne, jak proste pomysły rzemieślnicze. Stwórz z dziećmi popołudnie z rękodziełem, a następnie wypróbuj jedną z poniższych instrukcji i pomysłów na rękodzieło. Każdą z nich można indywidualnie zmieniać, w zależności od okazji robisz gwiazdy z dziećmi. Na przykład, jeśli są przeznaczone na Boże Narodzenie, po prostu użyj pasujących kolorów, takich jak czerwony, zielony, biały, złoty lub srebrny lub zimowy niebieski odcień. Zdobądź potrzebne materiały od razu i zacznij!

Twórz proste gwiazdy z dziećmi z gliny rzemieślniczej

gwiazdy majsterkować z dziećmi rzemiosło gliniane ciasto solne złote wisiorki z papieru brokatowego

Rozwałkowujesz glinę rzemieślniczą jak ciasto do pożądanej grubości, po czym wycinasz gwiazdy za pomocą foremki do ciastek. Gwarantuje to świetną zabawę dla dzieci. Następnie dodaj dziurę w jednym z zębów. Możesz do tego użyć wykałaczki lub szaszłyka. Teraz pracuj z glinką zgodnie z instrukcją producenta i, w zależności od modelu, pozostaw do wyschnięcia na powietrzu lub w piekarniku.

W razie potrzeby pozwól glinie ostygnąć, aby wykończyć ją złotym płatkiem. Instrukcje jak pracować z tym papierem podczas robienia gwiazdek ze złotego papieru powinny być podane na opakowaniu papieru. Zamiast złotego papieru można również użyć brokatu. W tym celu rozprowadź płynny klej na gwieździe, posyp ją brokatem, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Następnie po prostu otrząsnij się z nadmiaru. Przewlecz sznurek przez otwór i utwórz pętlę. Teraz gwiazdę można powiesić w dowolnym miejscu.

Zrób gwiazdki z wykałaczek z dziećmi na Boże Narodzenie

gwiazda majstruje z dziećmi wykałaczka drewno proste ozdoby choinkowe deco

Dużą popularnością cieszą się ozdoby choinkowe i ozdoby wykonane z naturalnych materiałów. A jeśli użyjesz wtedy również materiałów z życia codziennego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spontaniczne popołudnie z rękodziełem. Możesz zrobić taki wisiorek na choinkę z prostych wykałaczek lub szaszłyków z kebabu. Można również użyć drewnianych patyczków ze sklepu. Jeśli jednak masz zamiar wybrać się na spacer przed wykonaniem rękodzieła, możesz również rozważyć gałązki. Na każdą gwiazdę wymagane jest pięć wykałaczek lub gałązek.

Są one teraz sklejone w określony sposób, co możesz zobaczyć w powyższych instrukcjach. Użyj taśmy washi lub dowolnego kleju, którym chcesz skleić wykałaczki, a następnie udekoruj świąteczny bukiet, okno lub choinkę gotową gwiazdką. Jeśli zrobisz kilka gwiazdek z dziećmi jednocześnie, otrzymasz wyjątkowo niedrogą dekorację, którą możesz wykorzystać na Boże Narodzenie co roku.

Zrób gwiazdki na okno z dziećmi

gwiazdki majstrować przy dzieciach imprezować malować kolorowe pompony patyczki do lodów

Jeśli chcesz zrobić gwiazdy z dziećmi, możesz również użyć patyczków do lodów. A to, czy gwiazdki nadają się na Boże Narodzenie, przyjęcie dla dzieci, czy jako dekoracja do dziecięcego pokoju, zależy wyłącznie od kolorystyki. Zdobądź także kulki w żądanych kolorach i przygotuj klej. Patyczki do lodów są malowane farbą, a następnie łączone ze sobą tak jak w powyższej instrukcji, tylko tym razem klejem. Niech wyschnie. W międzyczasie możesz zrobić jeszcze kilka gwiazdek z dziećmi.

Gdy tylko gwiazda jest gotowa, czas na dekorację. Pompony, które masz, świetnie nadają się do pstrokatych lub monochromatycznych projektów. Można jednak również użyć innych elementów dekoracyjnych, takich jak guziki, cyrkonie i tym podobne. Aby uzyskać zimowy wygląd, odcienie niebieskiego i dlaczego nie niektóre brokatowe akcenty są świetne.

Zrób gwiazdy z papieru z dziećmi

gwiazdy majstrować dzieci chleb papier szycie klejenie pakowanie prezentów

Te papierowe gwiazdki to nie tylko wyjątkowa dekoracja. Idealnie sprawdzają się również jako opakowanie na prezenty. Gwiazdki można wykonać papierem pergaminowym, ale nadają się również inne rodzaje papieru. Istnieją dwie opcje tworzenia. W zależności od tego, który wybierzesz, maluchy z pewnością nadal będą potrzebować Twojej pomocy. Możesz zrobić papierowe gwiazdki, sklejając je lub zszywając. Weź papier i wytnij dwie gwiazdki o różnych rozmiarach. Dlatego nie powinny mieć tego samego rozmiaru, aby po ich sklejeniu lub zszyciu w środku powstała wnęka, w której można schować prezent.

Teraz umieść dwie gwiazdy na sobie i upewnij się, że krawędzie obu dokładnie się pokrywają. Większa gwiazda jest nieco uniesiona. Teraz zacznij sklejać lub zszywać krawędzie. Tylko nie zapomnij zostawić wystarczająco dużej powierzchni, aby włożyć prezent. Zamiast prezentu możesz również użyć waty lub innego materiału wypełniającego, jeśli robisz takie oryginalne gwiazdy 3D z dziećmi. Wtedy możesz całkowicie zamknąć gwiazdę.

Gwiazda Tinker w guziku

gwiazda majstruje dzieci ozdoba głowy wstążka żółta zrobić ozdoby choinkowe samodzielnie

Ten przycisk z gwiazdką jest bardzo łatwy i szybki do wykonania. Użyj dowolnego rozmiaru guzika, który ma co najmniej pięć otworów. Nić lub ładna wstążka jest następnie przewleczona przez te otwory w taki sposób, że powstaje kształt gwiazdy. Zawiąż supeł na jednym z końców i przełóż sznurek przez pierwszy otwór. Teraz możesz przejść do przeciwległego dołka lub wybrać dołek obok niego. Po prostu eksperymentuj, aby uzyskać inny wygląd!

Złóż gwiazdę

gwiazdki majstrować dzieci kolorowe kolory złóż instrukcje wideo majstrować

Co powiesz na domowe origami? Wtedy nie potrzebujesz żadnych innych materiałów poza papierem, kiedy robisz gwiazdy z dziećmi. Papier rzemieślniczy jest najpierw cięty na paski dla takich trójwymiarowych gwiazd. Im szerszy pasek, tym większa staje się gwiazda.

Możesz przyjrzeć się bliżej, jak należy złożyć pasek papieru w powyższych instrukcjach wideo. Najpierw pokaż dzieciom, jak to działa. Na pewno szybko to zrozumiesz.

Gwiazdy majstrować dzieci wisiorki ozdoby koraliki świąteczne dekoracje ścienne dekoracja okienna!

Gotowe gwiazdki można następnie wykorzystać do stworzenia szerokiej gamy dekoracji. Rozłóż je na stole bankietowym na przyjęciu lub na Boże Narodzenie, zawieś na oknie lub połącz z perełkami, jak w powyższym przykładzie, aby stworzyć ładne ozdoby świąteczne, które możesz następnie powiesić. Wskazane jest również użycie odpowiednich świątecznych kolorów lub pięknego papieru ze świątecznymi motywami.

Świąteczne rękodzieło i pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie z bibułką

Gwiazdy majstrować dzieci piękna dekoracja zrób to sam papier do majsterkowania sztuczny śnieg

Za pomocą delikatnej bibułki możesz również złożyć piękne gwiazdki. Instrukcje tworzenia gwiazdek z dziećmi na pierwszy rzut oka wydają się nieco skomplikowane. Ale kiedy już się do tego przyzwyczaisz, szybko i łatwo otrzymasz papierowe poinsecje, których możesz użyć do dekoracji i z których szczególnie twoje dzieci mogą być bardzo dumne. Do wykonania będziesz potrzebować kwadratowej kartki papieru.

Gwiazdy majstrować dzieci origami bibułka jasnoniebieskie instrukcje

Jeśli nie masz bibuły, możesz również użyć zwykłego papieru rzemieślniczego lub origami. Możesz nawet wspaniale pracować z papierowymi serwetkami. Więc nadal szukasz ładnych akcentów na stół, zwołaj swoje dzieci i pozwól im pomóc w projektowaniu, składając samemu serwetki w gwiazdki. Użyj dowolnego koloru.

gwiazdy majsterkować dzieci złożyć pomysł na serwetkę po prostu udekorować

Możesz zobaczyć poszczególne kroki w instrukcjach. Wskazane jest, aby przygotować dla maluchów jedną lub nawet kilka gwiazdek, zanim będą mogły samodzielnie kontynuować jazdę. Zobaczysz, że ten pomysł jest również bardzo odpowiedni, jeśli robisz gwiazdy z dziećmi. Możesz dodać sznurek do gotowych gwiazdek i użyć ich do zawieszenia.