łazienka

Mała łazienka jako oaza wellness – design ze światłem i kolorem

Mała łazienka wellness oaza-płytki ścienne-bambus-drewno-umywalka

Średnia bierze kąpiel 7,3 metra kwadratowego apartament. Chociaż jest mało miejsca, nie oznacza to, że trzeba rezygnować z luksusu. Dzięki odpowiedniemu projektowi i kilku detalom mała łazienka nadal może stać się oazą wellness.

Zaplanuj swoją małą łazienkę idealnie

Mała łazienka jako oaza wellness planowanie pokoju-płytki-kamień-wygląd-drewno

Typowym problemem małych łazienek jest ograniczona swoboda poruszania się na małej przestrzeni i brak możliwości projektowania. Jeśli łazienka została źle zaplanowana, a przestrzeń jest zmarnowana, szybko może stać się ciasna. Bo w mini łazienkach liczy się każdy centymetr. Wciąż można wytworzyć dobre samopoczucie. Atmosferę spa tworzy kolor, światło i odpowiednie akcesoria. Więc kolejny dzień piękna może przyjść w domu. W magazynie są na to wskazówki Miejski & Ja.

Mała łazienka i odpowiednia kolorystyka

Mała łazienka jako oaza wellness jedwab-szara-płytki-elementy-jasne drewno-listwa-led

Jeśli masz tylko małą łazienkę, nie powinieneś optycznie zmniejszać powierzchni pomieszczenia ciemnymi kolorami. Białe łazienki wyglądają na większe i szersze. Jednak szybko wygląda trzeźwo i zimno, gdy płytki, przedmioty sanitarne i meble są całkowicie utrzymane w neutralnej bieli. Spokój optyczny jest ważny, ale może też z odpowiednią kolorystyką może być osiągnięte. Delikatne odcienie, takie jak krem ​​lub piasek jako baza, dają harmonijny efekt. Atmosferę można rozluźnić kontrastującymi lub akcentującymi kolorami. Jednak niekoniecznie muszą się one znajdować na ścianie lub płytkach. Meble łazienkowe czy akcesoria takie jak ręczniki, dozowniki mydła czy świece również stworzą nowy nastrój w łazience. Atmosferę dopełniają zmysłowe materiały. Naturalne produkty takie jak drewno, kamień, bawełna czy len zapewniają relaks i dobre samopoczucie.

Ważną rolę odgrywa światło

Mała-łazienka-wellness-oaza-szare-kafelki-kamień-wygląd-pastel-żółty-akcenty-listwa-led-drewniana-szafka

Istotną rolę odgrywa również światło. W idealnym przypadku oświetlenie podstawowe nie jest zbyt jasne, ale nadal zapewnia ciepłe światło. Akcentujące światło na lustrze zapewnia, że ​​ważne obszary są nadal wystarczająco oświetlone. Oświetlenie LED może kąpać pomieszczenia w innym kolorze w zależności od nastroju. Nie trzeba ich używać w całej łazience, ale można je również stosować w poszczególnych obszarach, takich jak otwarty prysznic. W zależności od doznania kolor można następnie zmienić. Chłodne odcienie, takie jak niebieski lub zielony, uspokajają, ciepłe kolory, takie jak czerwony lub żółty, pobudzają. Świece zapewniają również relaks i ciepłe, kojące światło.

Mała łazienka-wellness-oaza-oświetlenie pośrednie-sufit-nisze ścienne

Dzięki odpowiednim akcesoriom łazienka jest wizualnie powiększona lub oddaje wrażenie przebywania w nowoczesnym spa. Lustra to sprawdzony sposób na dodanie głębi małej łazience. Płytki ze złotymi liśćmi dodają luksusu i odwracają uwagę od braku rozmiaru. Nisze można optymalnie wykorzystać do umieszczenia akcesoriów w stylu azjatyckim, które przekształcą domową łazienkę w dalekowschodnią świątynię wellness. Dzięki temu możesz się zrelaksować i odprężyć we własnych czterech ścianach po męczącym dniu.

Mała łazienka-wellness-oaza-azjatycki-stylu-żwirowa-bambusowa-prysznic-prysznic

© Flickr.com Conny Sandland