Pomysły na rękodzieło

Praca z dziećmi: 14 pomysłów na obróbkę drewna i proste instrukcje

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów, z którego można zrobić wiele pięknych rzeczy. Opcje wytwarzania są liczne! Dzieci mogą również cieszyć się pracą z drewnem i projektowaniem pięknych figurek, dekoracji i przedmiotów pod okiem osoby dorosłej.

Obróbka drewna z dziećmi pomysły-szkoła podstawowa-uchwyt-pióro-projekt-człowiek

Dzisiaj przedstawimy kilka pomysłów na proste Stolarka z dziećmi, które są łatwe do wykonania za pomocą odpowiednich narzędzi.

Praca z dziećmi w przedszkolu

Stolarka z dziećmi pomysły-przedszkole-kostki-malarstwo-wieże-budynek

Mniejsza stolarka z dziećmi – to oczywiście termin elastyczny. Niektóre projekty można wykonać za pomocą małej skrzynki narzędziowej, inne wymagają nieco więcej umiejętności manualnych. Na przykład małe dzieci w przedszkolu mogą malować drewniane klocki według własnego uznania i wykorzystywać je do wymyślania własnych projektów. Bloki i filary są szczególnie dobre do budowania wież.

Łatwa stolarka z dziećmi

stolarka-dzieci-pomysly-chlopcy-maluchy-wyscigowe-samochody-guziki-drewniane kołki

Drewniane klipsy są idealnym materiałem do rękodzieła dla dzieci, ponieważ są bardzo wszechstronne w możliwych zastosowaniach, ale łatwe w obróbce. Zaletą jest to, że są niedrogie, a także wykonane z naturalnego produktu. Szczególnie mali chłopcy świetnie się bawią drewnianymi samochodzikami na klipsy.

Kącik zabaw w przedszkolu

stolarka-dla-dzieci-pomysly-wyscigowe-samochody-tor-washi-tape-podloga

Do wykonania tych fajnych samochodów wyścigowych potrzebne są drewniane klipsy, lakier lub taśma washi, duże guziki, wykałaczki, klej i ozdobne słomki. Wykałaczki służą do obracania opon. Świetnym pomysłem byłby również ten tor wyścigowy na podłodze, który jest po prostu wykonany z taśmy washi.

Tinker ze sklejką & udekoruj – 10 świetnych pomysłów na majsterkowanie do naśladowania

Rękodzieło z drewna – 7 pomysłów z instrukcjami na każdą porę roku i każdy wiek

Tinker z drewnem z recyklingu do wyjątkowych dekoracji na Boże Narodzenie

Tinker drewniane żaglówki z małymi dziećmi

stolarka-dzieci-pomysły-żaglówki-drftwood

Majsterkowanie na żaglówce z dziećmi to idealne zajęcie na gorące letnie dni. Jeśli wybierasz się z dzieckiem na spacer po lesie, rozejrzyj się i zobacz, czy nie znajdziesz jakichś ładnych gałęzi, które można wykorzystać na żaglówkę. Driftwood też jest idealne.

prosta instrukcja dla żaglówki

stolarka-dzieci-pomysły-maluchy-proste-instrukcje-żaglówka

Rama jest najpierw wykonana z czterech kawałków drewna, a następnie pozostałe są przyklejane. Maszt jest następnie wbijany w kadłub statku i klejony. Żagle, flagi i koło ratunkowe są wycinane z papieru budowlanego. Dziecko może też rysować za pomocą kredek śmieszne flagi na kolorowym papierze.

Drewniany uchwyt na długopis z jeżem

Stolarka z pomysłami dla dzieci uchwyt na długopis jeż współpracuje z dziećmi w szkole podstawowej z drewna

Nowy, szkolny uchwyt na długopis to dobry pomysł na obróbkę drewna z dziećmi. Zamiast robić pudełko na długopisy, możesz wyciąć jeża. W tym celu możesz pobrać i wydrukować szablon. Sam możesz określić wymiary swojego jeża. Możesz zastosować następujące wymiary: 10 cm wysokości / 15 cm szerokości / 50 mm grubości.

Jeż szablonowy do stolarki z dziećmi

stolarka dzieci pomysły szablon majstrować z drewnianym uchwytem na długopis jeż

Kolce jeża reprezentują kolorowe kołki. Upewnij się, że wiertło pasuje do rozmiaru kołków. Zastosowano tu przystawkę do otwornicy 19/64 mm. Otwory w kierunku krawędzi można wywiercić nieco głębiej niż w środku, ponieważ kontur jeża jest nieco wyższy w środku. Wywiercono 12 otworów. Następnie wszystko musi być dokładnie przeszlifowane i pokryte bezbarwnym lakierem.

Stolarka z dziećmi ze szkół podstawowych

Stolarka z dziećmi - pomysły - uchwyt na długopis - dzień matki - prezent - zdjęcia pracuje z dziećmi drewno szkoła podstawowa

Jeśli nie masz piły lub odpowiedniego szablonu, a jedynie wiertło do otworów, to drewniane kostki są idealne do prostej stolarki z dziećmi. Zdjęcia rodzinne można również przykleić do boków drewnianej kostki. Idealny pomysł na prezent na Dzień Matki!

Mała stolarka z dziećmi – instrukcje 

stolarka-dzieci-pomysły-piórko-podstawowa-kostka do gry

Na wierzchu drewnianej kostki narysuj siatkę 16 pól. W każdym punkcie krzyżowym wywierć pionowy otwór o głębokości 5 cm. Grubość wiertła powinna być nieco grubsza niż szpilki. Ostrożnie przeszlifuj drewnianą kostkę. Teraz dzieci mogą pomalować jedną stronę kostki lub wszystkie cztery. Uchwyt na długopis jest następnie przecierany pastą z wosku pszczelego.

Halloweenowe figurki z listew

stolarka-dzieci-pomysly-halloween-dekoracja-malarstwo-drewniane belki

Wycięte i pomalowane deski można wykorzystać do stworzenia wspaniałych sezonowych dekoracji na zewnątrz. Również bardzo łatwy w budowie. Aby zapobiec przewracaniu się pionków, są one mocowane na poziomej desce.

kreatywne drewniane dekoracje na Boże Narodzenie i zimę

Stolarka z dziećmi-pomysły-bożonarodzeniowe-drewniane listwy-malarstwo-dekoracja ogrodowa

Po przycięciu drewnianych listew można je dowolnie ozdobić. Frankenstein, duchy, dynie Dynia i mumie to szczególnie popularne motywy na Halloween. Na Boże Narodzenie można wyczarować bałwany, pingwiny, renifery i jodły.

prosta stolarka na Boże Narodzenie

stolarka-dzieci-pomysły-nić-drewno-tarcze-maluch-zręczność

Dzięki małym okrągłym ozdobnym krążkom wykonanym z drewna, piękne wisiorki choinkowe mogą być również majstrowane przy dzieciach. Od kilku lat te drewniane krążki są wszędzie i występują w wielu różnych rozmiarach. Te małe drewniane elementy można wykorzystać na wiele sposobów!

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe z drewnianych krążków

Stolarka z dziećmi pomysły-świąteczne-drewno-tarcze-nić-gwiazdki

Do wywiercenia otworów w drewnianym krążku potrzebujesz małego wiertła i użyj ich do stworzenia dowolnego wzoru. Kolorowa wełniana nić jest następnie przewleczona przez otwory, aby podkreślić wzór.

Wisiorek z drewna

stolarka-dzieci-pomysly-bizuteria-dziewczyna-naszyjnik-drewno-wisiorek

Te ozdoby wykonane z drewnianych krążków świetnie nadają się do rozdawania i oferują wiele możliwości projektowania. Możesz tworzyć abstrakcyjne wzory lub dobrze zdefiniowane kształty, takie jak serca i gwiazdy. Decyzję możesz pozostawić dzieciom.

Nić wełniana w różnych kolorach

stolarka-dzieci-pomysły-biżuteria-łańcuszek-wisiorki-drewno-tarcz-nić

Jeśli otwory są bardzo małe, możesz użyć igły, aby pomóc. Zdolności motoryczne, zręczność i cierpliwość dzieci są ćwiczone przez nawlekanie i wiązanie.

Obrazek z nitką do majsterkowania z motywem traktora do pokoju dziecinnego

Stolarka działa z pomysłami dla dzieci mural wątek obraz traktor

Zdjęcia nici są ponownie świetnym pomysłem na prostą stolarkę z dziećmi i można je łatwo zindywidualizować. Z łatwością stworzysz piękne motywy i litery za pomocą gwoździa, młotka i dużej ilości nici.

Zrób zdjęcie z nicią i igłami

Stolarka z dziećmi to tylko pomysły na paznokcie z nitką

Do tego projektu potrzebujesz szablonu, drewnianej deski, młotka i gwoździ, nici, nożyczek, farby i pędzla, długopisu, pęsety i kleju. Naturalny drewniany dysk może również stanowić podstawę Twojego dzieła sztuki. To zależy od tego, jaki styl chcesz.

Młotek w gwoździe

stolarka dzieci pomysły nici obraz zrób sobie igły

Przede wszystkim pomaluj płytkę na wybrany kolor, najlepiej dwukrotnie, aby dobrze się kryła. Zaznacz punkty narożne, w które chcesz wbić gwoździe. Umieść szablon na środku deski i zacznij wbijać gwoździe.

Niech wszystkie paznokcie wystawią około 1 cm

stolarka pomysły dla dzieci wątek obraz dekoracja pokoju dziecięcego

Upewnij się, że wszyscy są na tej samej wysokości. Teraz oderwij szablon od tablicy. Możesz usunąć pozostały papier za pomocą pęsety.

Ciągnik już widać

stolarka-dzieci-pomysly-nitki-zdjecia-igiel

Owiń nić wokół

stolarka-dzieci-pomysly-szkola-podstawowa-sztuka-nitki

Teraz zaczynasz rozciągać nici. Najlepiej zacząć od jednej strony i mocno zawiązać nić. Następnie nitka okrąża każdy paznokieć i przede wszystkim odtwarza kontury motywu.

Wzór nici jest gotowy!

stolarka-dzieci-pomysly-chlopcy-igly-nitka

Za pomocą kleju możesz łatwo naprawić kilka węzłów. Po zakończeniu konturów możesz po prostu wypełnić motyw kolorowymi nitkami, jak chcesz. Na przykład w tym ciągniku zastosowano dwa różne gwinty: czarny do opon i czarno-biały do ​​kabiny ciągnika.

uczyć dzieci pirografii

Stolarka z dziećmi pomysły-pirografia-naucz-szablon-rysuj

Inną interesującą opcją kreatywnego projektowania jest stare rzemiosło pirografii. Starsze dzieci mogą wypróbować tę technikę i wypalić piękne motywy na drewnianej powierzchni. Za pomocą elektrycznego pręta paliwowego (podobnego do lutownicy) motywy można miejscami zwęglać, a tym samym czernić.

Motyw można narysować ołówkiem na desce lub nanieść za pomocą kalki. Umieść swój projekt na kalce i obrysuj kontur pisakiem z twardą końcówką.

Wypal motyw na drewnianej powierzchni

stolarka-dzieci-pomysły-lutownica-pirografia-drewno-panel

Najlepiej byłoby używać przedmiotów wykonanych z nieprzetworzonego drewna. Jeżeli powierzchnia jest lakierowana, należy ją usunąć, ponieważ opary powstające podczas zwęglenia drewna są szkodliwe dla zdrowia. Podłącz pręt paliwowy do prądu i poczekaj, aż końcówka zmieni kolor na czerwony. Dostosuj temperaturę do drewna, którego używasz. Jeśli będzie zbyt mocne, drewno stanie się czarne i za szybko dymi. Za mało ciepła nie pozostawi wystarczająco silnego śladu.

Pirografia z farbą 

stolarka-dzieci-pomysly-tapeta-drewniana-panel-pirografia-poczatkujacy

Istnieją różne rodzaje końcówek do pręta paliwowego, ale dla początkujących wystarczy końcówka uniwersalna. Możesz go używać do tworzenia linii, krzywych, punktów i prawie wszystkiego. Końcówkę trzyma się zwykle między kciukiem a palcem wskazującym jak ołówek. Możesz także bawić się różnymi ustawieniami temperatury, aby uzyskać niuanse kolorów.

Zrób łóżko dla lalki

stolarka-dzieci-pomysły-dziewczyna-łóżko-lalka-prosta-konstrukcja

Zbudowanie łóżeczka dla lalek z dziećmi wcale nie jest trudne! Nie potrzeba tu piłowania, specjalnych narzędzi ani połączeń do drewna. Dzięki tej konstrukcji zrób to sam możesz zaoszczędzić pieniądze, a otrzymasz naprawdę dobrą drewnianą zabawkę.

Zrób łóżeczko dla lalek z prostych drewnianych materiałów

stolarka-dla-dzieci-pomysly-proste-instrukcje-spinki-okrąglo-glowce-pałeczki-lody

Potrzebne będą cztery drewniane kołki z okrągłymi główkami (zwane również amerykańskimi kołkami drewnianymi), cztery drewniane szpikulce lub drewniane patyczki, 6 – 7 patyczków do lodów i klej. Ta prosta konstrukcja jest stabilna i trwała

Rama łóżka wykonana z drewnianych klipsów z okrągłą główką, drewnianych szpatułek i szpikulców

stolarka-dzieci-pomysly-łóżko-lalka-łatwe-instrukcje-drewniane szpatułki-pałeczki-okrągłe-zaciski

Podczas klejenia ważne jest, aby dociskać części do siebie, aż klej do drewna wyschnie. Nadal musisz upewnić się, że łóżko nie jest krzywe, ale części łóżka, które się stykają, są do siebie pod kątem prostym.

Sofa i łóżko w jednym z dopasowanymi dodatkami

stolarka-dzieci-pomysły-lalka-łóżko-sofa-instrukcje

Gdy łóżeczko lalki będzie gotowe, należy również uszyć odpowiednią pościel dla lalki. Poduszka, kołdra i materac dopełniają całości. Jeśli na dłuższym boku łóżka ułoży się kilka poduszek, powstaje wygodna sofa dla lalek.

Zrób sam drewniane meble dla lalek

stolarka-dzieci-pomysly-lalka-meble-domek-rustykalne-majtowanie

W stylu alpejskim nie powinno zabraknąć prawdziwych mebli z litego drewna. Udekoruj domek dla lalek okrągłym stołem jadalnym z pnia drzewa i małymi krzesłami z oparciami gałęzi. Cienkie drewniane krążki służą tutaj również jako talerze.

Baw się z dziećmi i wyczaruj dekoracyjne i praktyczne przedmioty z naturalnego drewna.