Dom i ogród

Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie – naturalne oczyszczanie wody

pływanie-oczko-ogrodowe-tworzenie-naturalne-organiczne-płyty-piaskowe-trzciny

Jeśli posiadasz basen we własnym ogrodzie, ale nie lubisz, gdy jest pełen chemii, znaleźliśmy ciekawe rozwiązanie Twojego problemu – eko staw kąpielowy. Nie wiesz jeszcze, co to dokładnie oznacza? W dzisiejszym artykule chcemy to bardziej szczegółowo wyjaśnić. Eko- Staw w ogrodzie staje się coraz bardziej popularny i poszukiwany, ponieważ jest znacznie tańszy niż zwykłe baseny. Ich utrzymanie jest tańsze. W Europie stały się ostatnio bardzo popularne, a także zdobywają popularność na całym świecie.

 Oczko wodne w ogrodzie – zasada jest prosta

pływanie-staw-ogród-utwórz-plan-działka-ogrodowa

Zasada jest bardzo prosta: obszar basenu jest podzielony na dwie równe części – część, w której pływasz i drugą część, w której rosną rośliny wodne, a pomiędzy tymi dwoma obszarami umieszczona jest podwodna ściana ochronna zapobiegająca przemieszczaniu się Pozwala na wodę pomiędzy. Podział basenu na dwie równe części jest niezbędny do skutecznego oczyszczania wody. Rośliny naturalnie je filtrują, dzięki czemu stosowanie chloru i innych chemikaliów jest całkowicie niepotrzebne.

 Oczko wodne w ogrodzie o niepowtarzalnym designie

pływanie-oczko-ogrodowe-tworzenie-żwiru-kamienie-poduszka-biała

W praktyce woda w basenie roślinnym jest oczyszczana, emisje dwutlenku węgla są filtrowane, a następnie woda jest nasycana tlenem. Oprócz tej oczywistej korzyści płynącej z naturalnego basenu, zapewnia również doskonałą okazję do pięknego i niepowtarzalnego projektu w Twoim ogrodzie.

Umywalka podzielona na dwie części

pływanie-oczko-ogrodowe-tworzenie-zabawne-owale-ozdobne-trawiaste-dachy

W zależności od stylu architektonicznego Twojego domu i układu dziedzińca, możesz chodzić i robić praktycznie wszystko, co chcesz, jeśli chodzi o kształt i przestrzeń. Nie ulega wątpliwości, że basen ekologiczny wygląda bardziej romantycznie i przytulnie niż zwykły basen zewnętrzny. Jeśli umieścisz również odpowiednie i odpowiednie oświetlenie w basenie i wokół niego, z pewnością będzie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Twoim ogrodzie, szczególnie w ciepłe letnie wieczory, gdy pogoda jest ładna.

nowoczesny dom z ekologicznym basenem

pływanie-oczko-ogrodowe-tworzenie-prostokątne-wodne-zazielenienie

Konserwacja jest prosta i wymaga minimalnego wysiłku, wystarczy przefiltrować wodę i zadbać o rośliny wodne. Należy koniecznie sprawdzić poziom wody, nie powinien on spadać poniżej wysokości ściany ochronnej, aby woda swobodnie przepływała między dwiema częściami niecki. Woda w części roślinnej nie musi być odnawiana, ale raz w roku dobrze jest wyczyścić basen (a właściwie tylko tę część, w której pływasz) i przyciąć rośliny wodne. Więc jak Ci się podoba pomysł na eko basen zewnętrzny? Chcesz trzciny i lilii wodnych zamiast chloru, prawda??

Stwórz staw kąpielowy w ogrodzie

zbuduj basen biologiczny staw kąpielowy w ogrodzie nowoczesna woda żwirowa

Stwórz oczko wodne w oświetleniu tarasu ogrodowego

Stwórz staw kąpielowy w ogrodzie, czystą wodę naturalnie

naturalny basen pływacki projekt nowoczesne trawy ozdobne

prosta konserwacja i minimalny wysiłek

wodospad naturalny basen trawa ozdobna naturalnie filtruje wodę

Staw w ogrodzie nowoczesny naturalny design lilie wodne glony

staw kąpielowy tworzy ogród lilie wodne kamienie blisko natury   staw kąpielowy basen biologiczny ogród układ traw

filtr wody w basenie naturalnie bez chemii

eko staw kąpielowy tworzy ogród nowoczesną trawę

basen ekologiczny stworzyć staw kąpielowy w ogrodzie algi trawa lilie wodne

Eko staw kąpielowy na tarasie ogrodowym drewno różne poziomy  naturalny basen eko basen żwirowy naturalnie filtruje wodę

naturalne zasady budowy basenu część trawy filtruje wodę

naturalny basen kamienie ogrodowe trawy zasady

prawie naturalne stawy kąpielowe budują lilie wodne wokół kamieni

prawie naturalny basen filtrujący kamienie wodne graeser