oświetlenie

2 designerskie żyrandole z ręcznie dmuchanego szkła firmy Lasvit

Designerski żyrandol ręcznie dmuchany szklana kula wielokolorowy

Designerskie lampy i instalacje świetlne Lasvit fascynują nas od 2001 roku, kiedy to firma została założona w Czechach przez Leona Jakimica. Asortyment charakteryzuje się sprytnym połączeniem kunsztu i nowych technologii. Bracia Fernando i Humberto Campana z Sao Paolo mają 2 specjalne Zaprojektuj żyrandol zaprojektowane dla Lasvit, które nie odbiegają od tej cechy.

Designerski żyrandol “Cukierki”

Zaprojektuj żyrandol ręcznie dmuchany kształt szklanej kuli

Jak można się domyślić, projektanci znaleźli inspirację dla serii Candy na rynkach w Brazylii, gdzie sprzedawcy sprzedawali kolorowe cukierki. Po raz pierwszy została zaprezentowana na targach Euroluce 2015, w kwietniu.

design-żyrandol-ręcznie-dmuchane-szkło-detal

Lampy Candy wykonane są z ręcznie dmuchanego szkła i polerowanego mosiądzu i są oświetlone modułami LED G4. Cechą szczególną tych świateł jest nie tylko kolorowa obudowa, ale także ich waga! Kulisty żyrandol waży 200 kilogramów! Żyrandol w kształcie pierścienia – 80 kilogramów. Nawet lampa stołowa o wysokości 41 centymetrów waży 5 kilogramów.

żyrandol w kształcie pierścienia Candy

design-żyrandol-ręcznie-dmuchany-szkło-mosiądz

design-żyrandol-ręcznie-dmuchane-szkło-kolorowe-rysunki

Lampa stołowa Cukierki

lampa-stolowa-rcznie-dmuchane-szklo-kolor-lasvit

Designerski żyrandol “Grzyb”

design-żyrandol-ręcznie dmuchane-szkło-grzybowe-drewno

Ciekawą historię ma również żyrandol designerski „Fungo”. Duet znalazł inspirację w grzybach, które rozwinęły się z powodu wilgoci w piwnicy fabryki szkła Lasvit. Grzyby te zaatakowały starą pleśń do dmuchania szkła. Przezroczyste, ręcznie dmuchane elementy zostały przymocowane do drewnianej konstrukcji, jakby wystawały z drewnianej powierzchni. Szklane elementy reprezentują grzyb, który wyrasta z drewna pod wpływem wilgoci. Celem projektantów nadal było stworzenie kontrastu między sztywną drewnianą konstrukcją żyrandola a asymetrycznymi szklanymi bąbelkami.

design-żyrandol-ręcznie dmuchane-szkło-drewno-konstrukcja

Designerski żyrandol ręcznie dmuchane szkło-drewniana rama-przezroczyste-szklane-kulki

Możesz znaleźć więcej informacji tutaj oraz tutaj