Pomysły na rękodzieło

Twórz gry sam – 4 gry planszowe dla dwojga z różnicą

Twórz gry samodzielnie - gry towarzyskie - gry planszowe - pomysły na majsterkowanie

Gry planszowe są zawsze dobrą rzeczą, gdy dzieci się nudzą. Proste gry planszowe można zaprojektować samodzielnie bez żadnego wysiłku, co nadal jest zaletą, jeśli podczas długich zimowych dni brakuje ekscytującej aktywności. Nie tylko dzieci, ale także dorośli mogą Twórz gry samodzielnie i zaprojektuj go indywidualnie i zabawnie. Pozwól nam się zobaczyć!

Twórz same gry dla dzieci i dorosłych

Twórz gry samemu-kółko i krzyżyk-dorosłe-kobiety

Dzięki dobrze znanym i bardzo prostym grom możesz puścić wodze fantazji. Możliwości projektowania są po prostu niezliczone i jest to kwestia własnej kreatywności. Znaną na całym świecie grę w kółko i krzyżyk można zinterpretować bardzo dziewczęco, gdy zwykłe symbole X i O zostały zastąpione przez „oko z rzęsami” i „usta”. Naprawdę fajny pomysł!

Twórz gry samodzielnie – DIY w kółko i krzyżyk

Twórz gry samodzielnie - gra planszowa dla dzieci w kółko i krzyżyk

Gra „Kółko i krzyżyk” jest jedną z najstarszych klasycznych gier strategicznych. Zwykle gra się w nią ołówkiem i kartką papieru, ale świetnie sprawdza się jako gra planszowa. Jest bardzo prosty w projektowaniu i można się nim bawić w dowolnym miejscu, w tym na zewnątrz.

Twórz gry samodzielnie – instrukcje i wymagane materiały

Twórz gry samodzielnie -tic-tac-toe-diy.instructions-materials

Następujące materiały są wymagane do naszej drewnianej gry w kółko i krzyżyk DIY:

  • kwadratowa plansza
  • 10 drewnianych krążków
  • taśma Washi
  • kolor
  • Pędzel, ołówek
  • Szablon dla dwóch postaci

Rób sobie gry z drewna – kółko i krzyżyk 

Twórz gry samodzielnie - tabliczka dla dzieci w kółko i krzyżyk

Plansza podzielona jest na dziewięć kwadratów za pomocą czterech pasków kolorowej taśmy washi. Drewniane krążki będą służyć jako elementy gry i muszą wtedy dobrze pasować do kwadratów.

Twórz gry sam – wspaniała gra planszowa dla całej rodziny

Twórz gry samodzielnie - gra planszowa w kółko i krzyżyk

Pięć drewnianych krążków jest wtedy oznaczonych symbolem, a pozostałe pięć – drugim. Nie musi to być X i O, ale mogą to być inne motywy lub litery. Wskazane jest użycie dwóch różnych kolorów do znakowania.

Twórz gry sam – kółko i krzyżyk 

gry-zrób-siebie-kółko i krzyżyk-toe-zrób-zrób-to-sam-gra dla dzieci

Gra jest w zasadzie odpowiednia dla dzieci od 4 roku życia, ale zaprojektowana w ten sposób, z dużymi, kolorowymi pionkami i dużą planszą, mogą bawić się również małe dzieci. Byłoby jeszcze bardziej ekscytujące dla najmłodszych, gdyby mogły wziąć udział w projektowaniu.

Twórz gry samodzielnie z różnych materiałów

gry-zrób-to-sam-kółko i krzyżyk-cukierki-klocki

Dzięki swojej prostocie gra w kółko i krzyżyk może być bardzo zróżnicowana i elastyczna. Wszelkiego rodzaju małe przedmioty, które masz pod ręką, tworzą wspaniałe elementy do gry. Oczywiście wszystkie muszą być podobne.

Sam twórz gry na świeżym powietrzu — w kółko i krzyżyk do użytku w podróży

Zrób-to-sam-tiko-tac-toe-torba-na zewnątrz

Zamiast drewnianych krążków możesz użyć podstawek z korka. Kamienie, które wcześniej były pomalowane na dwa różne kolory, a nawet cukierki na dwa różne rodzaje znakomicie spełniają ten cel. Aby w grę można było grać również w podróży, zalecamy uszycie małej płóciennej torby, a nawet narysowanie na niej sieci 9 kwadratów.

Twórz proste gry samodzielnie – kreatywne pomysły

instrukcje-zrób-to-sam-zrób-zrób-pamięć-pomysłów

Gry, w których musisz pamiętać o różnych motywach, a następnie ponownie odnaleźć swoją pamięć, nazywane są grami pamięciowymi. Z jednej strony wszystkie karty lub pionki wyglądają tak samo, ale z drugiej są różne pary obrazków. Celem gry jest odkrycie zawsze dwóch identycznych kart i oczyszczenie całego pola.

Twórz gry samemu z papieru – DIY gry pamięciowe

gry-zrób-to-sam-pamięć-gra-pamięć-papier-zrób-to-sam

Karty do gry można oczywiście łatwo zrobić prostokątnie z papieru. Naklejki pasują do par obrazów, ale możesz też samodzielnie wymyślić motywy i pomalować je. Dobrym rozwiązaniem są również szablony. Alternatywnie możesz tworzyć różne wzory za pomocą taśmy washi.

Twórz gry pamięciowe samemu z drewna

gry-zrób-to-sam-gra-pamięć-dla-dorosłych-drewno

Aby własnoręcznie zrobiona gra pamięciowa była solidna, trwała, a także nadawała się na zewnątrz, warto zainwestować nieco więcej w projekt DIY. Plastry drewna lub kawałki drewna, które można znaleźć w sklepach rzemieślniczych, ale także płytki Scrabble to dobry pomysł.

Twórz samodzielnie gry pamięciowe dla dzieci i dorosłych 

gry-zrób-sam-pamięć-zrób-zrób-to-sam-drewniane-prostokąty

Małe drewniane krążki lub drewniane kafelki trzeba wtedy jakoś zaprojektować tylko z jednej strony, ponieważ druga może po prostu pozostać naturalna. Jak zawsze, naklejki są dobre do projektowania par obrazów. Alternatywnie elementy do zabawy mogą być stemplowane lub po prostu twórczo dekorowane ręcznie.

Twórz gry sam – świetny pomysł na prezent

zrób sobie-gry-pamięć-gra-drewno-pomysł na prezent

Gry, które sam stworzyłeś, to nie tylko dobry pomysł na zabawę dla dzieci. Gra memo DIY może być zaprojektowana dla osoby indywidualnej i podarowana jako prezent. W takich przypadkach torba z tkaniny jest również kreatywna i może być używana do dobrego przechowywania wszystkich części.

Twórz same gry dla małych dzieci – pamięć

gry-zrób-sam-pamięć-memo-gra-małe dzieci

Jeśli zaprojektujesz grę memo w bardzo prosty sposób, na przykład z motywami geometrycznymi w różnych kolorach, mogą one służyć jako interaktywna pomoc naukowa dla małych dzieci. W ten sposób uczysz się podstawowych kolorów i figur, a także szybko je rozpoznajesz.

Twórz gry samemu na zewnątrz – gra pamięciowa z małymi pudełkami na prezenty

gry-zrób-to-sam-gra-pamięciowa-outdoor-boxes-round

W grę pamięciową można również grać na zewnątrz podczas wycieczki lub pikniku. Aby było jeszcze bardziej ekscytująco, szczególnie dla małych dzieci, mogą nawet samodzielnie zaprojektować te same elementy.

Twórz gry samodzielnie i urozmaicaj je

gry-zrób-to-sam-pamięć-natura-pudełka-upominkowe-okrągłe

W tej szczególnie kreatywnej grze pamięciowej zamiast kart do gry używa się kilku identycznych małych pudełek na prezenty. Muszą to być zawsze liczby parzyste, na przykład 10-16. Umieszcza się w nim drobne przedmioty, takie jak kamienie, kwiaty, liście itp., które dzieci muszą najpierw odnaleźć w otaczającej nas przyrodzie. Następnie zamknij pokrywki i jak najszybciej znajdź pary!

Twórz gry sam – własnoręcznie zrobiona dama

gry-zrób-to-sam-dzieci-lady-biedronka-zakrętki do butelek

Inną grą planszową, którą wszyscy znamy, są warcaby. Jest również rozgrywany przez dwóch graczy na czarno-białej szachownicy i wygrywa. Zamiast grać w figurki, używa się tutaj okrągłych, płaskich pionków. Gra jest łatwa do samodzielnego zaprojektowania i wspaniała do wykorzystania jako strategiczna gra planszowa na świeżym powietrzu.

Świetny pomysł na samodzielne robienie gier – granie w warcaby z kapslami 

gry-zrób-to-sam-gra-planszowa-dla-dzieci-dama-zakrętki

Płaskie, okrągłe pionki można szybko majstrować z kapsli. Muszą być różnie zabarwione w dwóch kolorach. Plansza do gry może być wykonana z tektury lub mocniejszej tektury. Pokazano lub naklejono na nim typowy szachowy wzór.

Twórz gry samodzielnie z materiałów pochodzących z recyklingu – gra w warcaby z elementami wykonanymi z kapsli 

gry-zrób-to-sam-gra-planszowa-biedronka-biedronka

Do wyboru są dwa warianty – plansza 10×10 lub plansza 8×8. W pierwszym przypadku na każdego gracza potrzeba 20, aw drugim 12 pionków. Plansza podzielona jest na kwadraty i pokolorowana na czarno-biało. Gra toczy się na ciemnych polach, a kierunek gry jest zawsze ukośny i do przodu. Celem gry jest przeskoczenie przeciwnych elementów i osiągnięcie przeciwnej linii bazowej.

Twórz same gry zręcznościowe – labirynt kulkowy wykonany z tektury

gry-zrób-to-sam-piłka-labirynt-dziecko-chłopiec-gra-zręcznościowa

Każdy chłopiec może znać labirynt kulek od dzieciństwa. Chociaż ta kultowa gra ma stosunkowo prosty styl gry, wymagana jest duża koncentracja i umiejętności. Obracając i przechylając powierzchnię do gry, piłka toczy się w odpowiednim kierunku. Gra komplikuje dziury i labirynt, co czyni ją prawdziwym wyzwaniem nawet dla profesjonalistów.

Labirynt z kulkami DIY wykonany z pudełka po butach i patyczków do lodów

gry-zrób-to-sam-labirynt-piłka-zrób-zrób-zrób-to-instrukcje-materiały

Możesz łatwo stworzyć sam labirynt kulkowy za pomocą patyczków do lodów ze sklepu rzemieślniczego i pudełka na buty lub pudełka na pizzę. Najpierw trzeba dokładnie przemyśleć i przemyśleć labirynt i możliwe ścieżki, którymi trzeba toczyć piłkę.

Twórz gry sam – sam zaprojektuj labirynt kulowy

gry-zrób-to-sam-piłka-labirynt-zrób-to-kartonowe-pałeczki do lodów

Pudełko powinno być podzielone na dwa poziomy według rzeczywistego obszaru gry. Szklana kula musi się swobodnie poruszać powyżej i poniżej. Labirynt jest tworzony za pomocą patyczków do lodów, które są mocowane pionowo na powierzchni gry za pomocą gorącego kleju.

Stwórz samodzielnie jedną z najpopularniejszych gier zręcznościowych 

gry-zrób-to-sam-piłka-labirynt-karton-pudełko na buty-kije do lodów

Wykonane są dziury, dzięki którym gra staje się wyzwaniem. Podczas robienia dziur należy upewnić się, że zostało wystarczająco dużo miejsca, aby piłka mogła się obok niej toczyć.

Twórz gry samodzielnie – labirynt z piłką DIY 

gry-zrób-to-sam-piłka-labirynt-zrób-zrób-to-dla-dzieci gry nieszczęścia

Materiały z recyklingu, takie jak karton lub pudełka po butach, zawsze można wykorzystać do stworzenia czegoś nowego i ekscytującego. Co powiesz na bryzę? Dzieci szybko tracą zainteresowanie nowymi rzeczami i w pewnym momencie każda zabawka ląduje w śmietniku. Wtedy dobrze jest nauczyć dzieci, że mogą tworzyć własne zabawki, a następnie je wyrzucać. Poza tym coś domowego zawsze ma większą wartość niż coś kupionego.

Twórz gry sam – kultowe gry bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych

gry-zrób-to-sam-ball-labirynt-zrób-zrób-umiejętności-gra-dzieci

Gry zręcznościowe fascynują młodych i starszych, ponieważ stanowią prawdziwe wyzwanie. To odpędza nudę, a także promuje strategiczne myślenie w interaktywny sposób. Dodatkowo gra DIY to dwa w jednym: po pierwsze – kreatywne zajęcie polegające na samodzielnym zaprojektowaniu gry, a po drugie – przyjemność grania w indywidualnie i bardzo specjalnie zaprojektowaną grę.

Zrób sobie szklane kulki – cyrk 

gry-zrób-to-sam-piłki-cyrkowe-gry-dzieci

Zabawa szklanymi kulami, znana również jako gra w kulki, jest powszechną zabawą dla dzieci, zwykle szklanymi kulami. Nie ma dokładnych zasad, a gra różni się w zależności od kraju i lokalizacji. Oczywiście możesz sam pomyśleć o niektórych. proponujemy wariant.

Twórz proste gry i baw się szklanymi kulkami 

gry-zrób-to-sam-dzieci-grają-piłki-cyrk

Nasza gra nazywa się „gra w cyrk ze szklanymi kulami” i jest odpowiednia dla małych dzieci. Aby to zrobić, wykonujesz 5 bramek o różnych rozmiarach lub wysokościach, w których musisz przebijać piłki palcami. Każde spotkanie w celu przynosi określone punkty.

Twórz same gry dla dzieci – gry dla dzieci dla domugry-zrób-to-sam-szklane-piłki-zabaw-zrób-zrób-to-sam-cyrk

Bramki wycinane są z drewnianej deski, która jest stabilnie przytwierdzona w pozycji pionowej dwoma mniejszymi. Każda brama chroni zwierzę z cyrku. Oferujemy również szablon do gry cyrkowej.

Zrób grę sam – zagraj w cyrk ze szklanymi kulami – szablon

zrób-to-sam-zrób-szklane-kulki-zagraj-szablon-zrób-zrób-to-sam

Wydrukuj szablon w dowolnym rozmiarze zgodnie z rozmiarem bombek. Użyj tego, aby wyciąć otwory na szklane bramki. Solidny karton lub cienka sklejka to dobre materiały do ​​tej gry DIY. Zwierzęta można malować konwencjonalnymi farbami na bazie wody.