Okna i drzwi

Praktyczne pomysły na życie ukrywają pokoje – sekretne drzwi

Praktyczne pomysły na życie -tajne drzwi-tapeta-sypialnia-barokowa-tradycyjna

Dawniej w każdym okazałym zamku znajdowało się przynajmniej jedno tajne przejście lub sekretne pomieszczenie i prowadziły do ​​niego oczywiście dobrze ukryte drzwi. Służyła jako kryjówka i droga ucieczki. To, co kiedyś działało dobrze, dziś może się przydać. Przez parę praktyczne pomysły na życie pokażmy, jak wiele jest możliwości zaprojektowania drzwi do magazynu, do ogrodu lub po prostu jako przejście w ścianie, estetycznie ukryte.

Praktyczne pomysły na życie z sekretnymi drzwiami i pokojami

Praktyczne pomysły na życie -tajne drzwi-ściana-szafka-drewno-podłoga

Najczęściej chodzi o pokoje przejściowe, pomieszczenia sąsiadujące ze sobą i często połączone dyskretnie, czy też rzadko używane drzwi. We wszystkich sytuacjach nie chcesz, aby te drzwi znajdowały się w twoim bezpośrednim polu widzenia. Drugie drzwi są estetycznie uciążliwe, zwłaszcza w salonie i zajmują przestrzeń, którą można wykorzystać do innych celów.

Aby ukryć praktyczne pomysły na życie, takie jak drzwi i pokoje

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-tajne-drzwi-lustro-okladzina-scienna-offset-nowoczesna

Pomieszczenia, które łączą się ze sobą, można stosunkowo łatwo podzielić za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Czasami jednak pożądane jest, aby nie oddzielać całkowicie nowo powstałych oddzielnych pomieszczeń, czy pokoju i przedpokoju. Przegroda ma kilka zalet, ale z drugiej strony połączenie między dwoma pomieszczeniami może być bardzo przydatne. Optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji pomieszczenia jest zaprojektowanie ścianki działowej jako systemu ściennego i wkomponowanie w nią tajnych drzwi.

Praktyczne pomysły na życie z ukrytymi drzwiami

Praktyczne pomysły na życie -tajne drzwi-obracana-szafka-ściana-wenge

Sekretne drzwi można ukryć w systemie ściennym, ponieważ poszczególne elementy szafki można wykonać na wymiar, a proporcje odpowiadają konwencjonalnym drzwiom. Specjalne mechanizmy umożliwiają obrót wokół własnej osi, dzięki czemu można otworzyć tajne drzwi. Innym wariantem jest to, że można przesuwać tylko ten element szafki.

Praktyczne pomysły na mieszkanie – ukryte drzwi za okładziną ścienną

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-tajne-drzwi-biblioteki-szafki-obudowy-sciennej-drewniane-regale

Okładziny ścienne maskują niedoskonałości oryginalnych ścian i ujednolicają ich wygląd. Nadają ścianie nową strukturę i nowoczesny wygląd. Jednak okładziny ścienne to doskonały sposób na ukrycie drzwi łączących w bardzo estetyczny sposób. Panele drewniane i inne o wyglądzie kamienia naturalnego są jednymi z najpopularniejszych na nowoczesne okładziny ścienne, a ze względu na proste proporcje doskonale nadają się również do ukrycia drzwi.

Praktyczne pomysły na życie – sekretne drzwi w ścianie biblioteki

praktyczne-pomysły na mieszkanie-tajne-drzwi-szara-biblioteka-ściana-jadalnia

Wszyscy znamy „tajne przejście” przez półki biblioteki z filmów i opowiadań. Po wyjęciu właściwej księgi i otwarciu sekretnych drzwi. Możemy również wykorzystać tę sekretną wskazówkę dla siebie. Ściana z książek niekoniecznie wygląda staroświecko. Ich konstrukcja powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych warunków i właściwości pomieszczenia oraz znajdujących się w nim mebli. Ponadto książki można bardzo kreatywnie sortować, na przykład według koloru.

Praktyczne pomysły na mieszkanie do kuchni – ukryj spiżarnię

praktyczne-pomysly-na-mieszkalne-tajne-drzwi-do-spiwni-piwnicy-drewno

Drzwi Secret są bardzo praktyczne, aby zoptymalizować przestrzeń w pionie. Praktyczne półki ścienne można wbudować w rzadko używane drzwi, a nie drzwi zewnętrzne, zapewniając w ten sposób więcej miejsca do przechowywania. W żadnym innym pomieszczeniu opcje przechowywania nie są tak cenione jak w kuchni.

Praktyczne pomysły na mieszkanie – schowek za szafką kuchenną

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-tajne-drzwi-kuchnia-spiżarnia-spiżarnia-szafa

Jeśli gospodyni ma kuchnię ze spiżarnią, na pewno będzie bardzo szczęśliwa. Jednak dodatkowe drzwi mogą utrudnić projektowanie nowoczesnej kuchni. Sprytne jest przekształcenie tej wady konstrukcyjnej w zaletę. Drzwi do spiżarni czy schowka można z powodzeniem zaprojektować jako element wyposażenia kuchni. Mechanizm obrotowy umożliwia następnie otwieranie i zamykanie drzwi.

Praktyczne pomysły na życie w salonie – ukryty mini-bar

praktyczne-pomysły na mieszkanie-tajne-drzwi-nowoczesny-biały-salon-bar

Jeśli lubisz przyjmować gości w salonie, przyda się również mały bar. Aby nie było to widoczne, zwłaszcza gdy w gospodarstwie domowym mieszkają dzieci, zrozumiałe jest, aby wszystkie napoje i akcesoria były nieco bardziej ukryte. Praktycznym pomysłem na mieszkanie jest zainstalowanie małego sekretnego pokoju za regałem lub elementem szafki. Za naciśnięciem przycisku lub ruchem obrotowym możesz łatwo uzyskać dostęp do min-baru.

Praktyczne pomysły na życie – ukryte przestrzenie

praktyczne-pomysły-mieszkaniowe-tajne-drzwi-okładzina-ścienna-biała-nowoczesna-dekoracja ścienna

Sekretne drzwi to nic innego jak drzwi, które w jakiś sposób zakrył właściciel domu, aby nie były od razu zauważalne. Mogą służyć jako przejście w ścianie, ale także prowadzić do tajnego przejścia lub ukrytych pomieszczeń. W szczególności okładziny ścienne, takie jak boazeria, stwarzają idealne warunki do estetycznego ukrycia drzwi.

Praktyczne pomysły na życie z tapetą – sekretne drzwi

praktyczne-pomysly na mieszkanie-sekret% cc% 88r-tapeta-czarny-bialy-wzór-okladanie scienne

Oprócz okładzin ściennych tapeta sprawdza się również jako kamuflaż, aby ukryć sekretne drzwi. Zabawne wzory, kolory i struktury przyciągają wzrok i sprawiają, że prostokątne kontury tradycyjnych drzwi wizualnie znikają. lub na drzwiach, idealny do zamocowania. Elementy sztukatorskie i listwy przypodłogowe muszą być idealnie przycięte.

Praktyczne pomysły na mieszkanie do łazienki – ukryte drzwi prowadzą do łazienki lub sauny

praktyczne-pomysly-na-mieszkanie-sekretne-drzwi-tapety-obudowy-scienne-łazienka-sauna

Praktyczne pomysły na mieszkanie – przesuwne sekretne drzwi służą jako przegroda pokoju

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-tajne-drzwi-poddasze-dach-drewno-sufitowe

Przesuwane ścianki działowe i drzwi pośrednie, które wchodzą w ścianę, można również określić jako nowoczesne drzwi ukryte. Są całkowicie wyrównane i oszczędzają dużo miejsca. Dzięki wbudowanym półkom ściennym znikają z widoku i idealnie komponują się z wnętrzem.

Praktyczne pomysły na mieszkanie optymalizują przestrzeń pod schodami 

praktyczne-pomysly-na-mieszkalne-tajne-drzwi-pokoj-pod schodami-piwnica

Pod każdą klatką schodową jest dużo wolnej przestrzeni, która w większości jest niewykorzystana. Ponadto nierzadko w tym miejscu salon i garaż lub piwnica sąsiadują ze sobą. Przestrzeń tę można zoptymalizować dzięki przemyślanej konstrukcji. Spójrz na nasze dwie propozycje.

Praktyczne pomysły na mieszkanie – sekretna piwnica pod schodami

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-sekret% cc% 88r-schody-piwnica-pokojowa-automatyczna

Praktyczne pomysły na życie – ukryj sejf za lustrem ściennym

praktyczne-pomysly na mieszkanie-tajne-drzwi-bezpieczne-ukryj-lustrzana-sciane

Na długo przed pojawieniem się sejfów chroniłeś swoje kosztowności za tajnymi drzwiami lub w ukrytym schowku. Już wtedy jako kamuflaż często używano dużych luster ściennych z grubymi ramami. Jeśli drzwi otwierają się do przodu, ruch bramy jest gwarantowany, ale same drzwi nie są rozpoznawane. W przeciwnym razie, gdy drzwi otwierają się do tyłu, rama drzwi powinna również pełnić funkcję ramy lustra.

Praktyczne pomysły na mieszkanie – drzwi przesuwne dzielą pokoje i oszczędzają miejsce

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-tajne-drzwi-przegrody-pokojowe-przegrody-pokojowe-drzwi-przesuwne-drewno

Praktyczne pomysły na życie ukrywają mylące żywe elementy

praktyczne-pomysly-mieszkaniowe-sekret% cc% 88r-skrzynia-przesuwna% cc% 88ren-kuchnia-nowoczesna-shclicht

Proste drzwi przesuwne, które bardziej przypominają tynk ścienny lub okładzinę ścienną, można określić mianem ukrytych drzwi, ponieważ również coś ukrywają. Przeważnie są to mokre plamy i nisze kuchenne, które znajdują się w salonie od planu piętra. Jeśli ta nisza znajduje się w wykuszu, łatwo ją zamknąć przesuwanymi drzwiami. Jeśli jest bardziej na środku pomieszczenia, sensowne jest wkomponowanie mokrego obszaru w coś w rodzaju szafki lub komody.

Praktyczne pomysły na życie do naśladowania – stwórz własne sekretne drzwi

praktyczne-pomysly na mieszkanie

Możesz także samodzielnie zbudować sekretne drzwi. Polecamy ten wariant jako praktycznie użyteczną okładzinę ścienną. Dzięki prostokątnym elementom offsetowym można stworzyć konstrukcję, za którą każde przejście w ścianie optycznie zniknie.