Zamieszkać

Pożyczka na remont – porady i porównanie możliwości

Pożyczka na remont remont-dom-warunki-porównaj

Właściciele domów nie płacą czynszu, ale muszą dbać o utrzymanie i renowację swojej nieruchomości. To idzie w pieniądze. W rzeczywistości, gdy wymagane są poważne naprawy, robi się to naprawdę drogie. Za pomocą rozporządzenie o oszczędzaniu energii, Właściciele są zobowiązani do modernizacji swojego domu, aby był zgodny z nowymi przepisami. Nieprzestrzeganie może skutkować grzywną. Obowiązek doposażenia obejmuje m.in. odpowiednią izolację termiczną, energooszczędne przygotowanie ciepłej wody oraz remont ogrzewania.

Jednocześnie dom powinien być nie tylko najnowocześniejszy technicznie, ale także być miejscem dobrego samopoczucia i relaksu. To działa, gdy jest remont. Aby podczas prac remontowych nie zabrakło pieniędzy, właściciele domów powinni z góry ustalić ramy finansowe i sfinansować remont kredytem.

Kredyt mieszkaniowy na finansowanie?

Kredyt mieszkaniowy na remont-pożyczka-odsetki-instytucje finansowe-spłata

Niemieckie instytucje finansowe przekazały w zeszłym roku bilion euro na kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej banków oferuje taką pożyczkę, aby pomóc właścicielom domów sfinansować remonty. Pożyczki mają elastyczny termin, a oprocentowanie jest niezależne od dochodów właścicieli. Z reguły kwoty od 5 000 do 70 000 euro można sfinansować kredytem mieszkaniowym. Termin płatności można dowolnie wybrać w ciągu trzech miesięcy. Wiele banków dopuszcza przedterminową specjalną spłatę lub pełną spłatę bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Właściciele domów powinni wiedzieć, że kredyty mieszkaniowe są celowe i mogą być wykorzystane wyłącznie na prace remontowe, remontowe i rozbudowę, a także na cele umeblowania. Kredyt mieszkaniowy to niejako kredyt ratalny z ograniczeniem celu.

Dla kogo odpowiedni jest kredyt mieszkaniowy??

Mieszkanie-kredyt-porównanie-finansowanie-mieszkanie-warunki-oblicz-pieniądze

Modernizacja kuchni, łazienki i salonu kosztuje. Remont łatwiej sfinansować kredytem mieszkaniowym. To finansowanie na rozpoczęcie działalności jest tanie. Stopy procentowe są obecnie niskie. Efektywne oprocentowanie kredytów mieszkaniowych wynosi mniej niż cztery procent.

Warunki kredytu zależą od danego banku. Niektóre banki udzielają kredytów mieszkaniowych freelancerom i samozatrudnionym, inne wymagają stałego lub płatnego zatrudnienia, które jest gwarantowane w okresie kredytowania. Ponadto wszystkie banki wymagają dowodu posiadania mieszkania w postaci wypisu z księgi wieczystej lub wymiaru podatku. Niektóre instytucje finansowe wymagają, aby dochód netto przekraczał określoną kwotę miesięcznie.

Właściciele zainteresowani kredytem mieszkaniowym powinni otrzymać go z góry Porównanie w Internecie znaleźć najlepszą ofertę. Porównanie może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ponieważ niektóre instytucje finansowe pobierają podwójne odsetki, podczas gdy inne banki mają niskie oprocentowanie. W indywidualnych przypadkach właściciele domów mogą zaoszczędzić od setek do tysięcy euro w interesie.

Alternatywny kredyt hipoteczny

porównywarka kredytów mieszkaniowych kredyt hipoteczny oprocentowanie remont modernizacja dom

Posiadanie domu jest dla banku formą zabezpieczenia. Przy kredycie hipotecznym płaci korzystną efektywną stopę procentową, która zazwyczaj jest niższa niż oprocentowanie kredytu ratalnego lub mieszkaniowego. Pożyczka hipoteczna może być opłacalna w przypadku większych remontów. Oprocentowanie wynosi zaledwie około 2 proc. Oprócz niskooprocentowanej pożyczki właściciele domów muszą zabezpieczyć tego typu pożyczkę opłatą gruntową. Oznacza to dodatkowe prace i koszty związane z księgą wieczystą i notarialną oraz kosztami wyceny. Dlatego kredyt hipoteczny jest wskazany tylko w przypadku bardziej rozległych działań o wartości ponad 30 000 euro na modernizację.

Przy mniejszej kwocie kredyty mieszkaniowe mają większy sens. Masz uczciwe warunki, elastyczne warunki spłaty, brak opłat manipulacyjnych, a właściciele domów mogą w dowolnym momencie dokonać bezpłatnych specjalnych spłat. Jeśli nieruchomość jest już obciążona istniejącym kredytem, ​​właściciele domów powinni również zdecydować się na kredyt ratalny.

Fundusze rządowe na remont

Porównanie-pożyczki-mieszkania-program-finansowania-kfw-państwo-finansowanie

Gdy tylko właściciele domów będą musieli przeprowadzić remont, warto przyjrzeć się programom finansowania KfW Banku. Pożyczki KfW na sfinansowanie prac remontowych są dostępne od 0,75 procent. W najlepszym przypadku klienci otrzymują dopłatę do spłaty przekraczającą oprocentowanie, dzięki czemu otrzymują z banku więcej pieniędzy niż mają do spłaty.

KfW oferuje programy do energooszczędnej renowacji lub renowacji dostosowanej do wieku. Z obu programów mogą korzystać również najemcy. Jednak w przypadku dotacji KfW wymagany jest ekspert w celu potwierdzenia, że ​​prace budowlane zostały wykonane prawidłowo. Niemiecka Agencja Energii ma jeden Przegląd certyfikowanych ekspertów.

kredyt-mieszkaniowy-porównanie-remont-mieszkanie-oprocentowanie-finansowanie