Na zdrowie

Zmiana diety i spokój wewnętrzny w walce z wzdęciami

ból brzucha utrzymuje nieprzyjemne uczucie z powodu powietrza w żołądku

Niestety często występują wzdęcia, które wprawiają wszystkich w zakłopotanie. Szczególnie krępujące może być to, gdy w ciągu dnia musisz pracować z kolegami w biurze. Chcesz czegoś przeciw wzdęciom do zrobienia!

Aby walczyć z gazem i gazem, musisz zmienić menu

smażone mięso hamburger ziemniaki cola szkodliwy dyskomfort w jamie brzusznej

Wzdęcia są zwykle związane z bekaniem, bólem brzucha i skurczami brzucha. Nawyki żywieniowe, nietolerancje pokarmowe, nieprawidłowa kombinacja pokarmów i pewne indywidualne cechy powodują pojawienie się wzdęć. Zarówno spożywanie powietrza podczas jedzenia, jak i spożywanie pikantnych potraw i przypraw prowadzi do gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Stres jest również czynnikiem wpływającym na wzdęcia żołądka. Jeśli cierpisz na nietolerancję laktazy, brakuje Ci enzymu laktazy, który odpowiada za prawidłowy rozkład cukru mlecznego. To może prowadzić do dyskomfortu w żołądku. W większości przypadków dotyczy to jednak niewłaściwej diety. Jeśli szukasz pomocy przeciw wzdęciom musisz wiedzieć, że nadmierne spożycie węglowodanów uniemożliwia ich prawidłowy rozkład przez organizm. Występują wzdęcia. Zamiast tego zwiększ ilość produktów z otrębów owsianych.

Co pomaga w walce z wzdęciami

Odżywcza pietruszka rozsądnie wspomaga naturalność funkcjonowania układu pokarmowego

Powolne jedzenie i dobre żucie może wiele zdziałać przeciw wzdęciom Wsparcie. W ten sposób nie będziesz wdychać tak dużo powietrza z jedzeniem. Włącz do menu pokarmy zawierające pałeczki kwasu mlekowego i bifidobakterie, które promują pracę jelit. Unikaj produktów mlecznych o wysokiej zawartości laktozy, aby zapobiec gazom i wzdęciom. Piwo i napoje gazowane są również przyczyną wzdęcia żołądka.

Jeśli chcesz oszczędzić sobie wstydliwego warczenia w jelitach, zapomnij o wszelkiego rodzaju kapuście, brokułach i strąkach. Następujące pokarmy i przyprawy poprawiają trawienie i pomagają zapobiegać występowaniu nieprzyjemnych wzdęć – czosnek, pomidory, połączenie czarnego pieprzu i kolendry, korzeń imbiru, pietruszka, koperek, mięta pieprzowa, woda kokosowa, cynamon.

Aby przestać narzekać na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, potrzebna jest pełna i zdrowa dieta, składająca się z regularnych małych posiłków. Ważny jest tu również wysiłek fizyczny. Stres i wysiłek tylko bolą. Natomiast odpoczynek i spokój zapewniają zdrowy przewód pokarmowy bez gazów.

Czosnek dba o przewód pokarmowy

czosnek odżywianie zmiana składników menu białe tło pasujące dania sałatka

Koperek z sałatką lub daniem – pyszny i zdrowy

sałatka koperkowa dodać do niej posypać świeżą żywnością zaburzenia żołądka

Brokuły muszą być uwzględnione w nowym planie żywieniowym brokuły walka z wzdęciami zdrowa żywność odżywianie warzywa