majsterkowanie

Stwórz własną dekorację z zielonych roślin na wiosnę

pomysł wiosennej dekoracji z zielonych roślin wazony szklane gipsówki

Wszyscy tęsknią teraz za ciepłym słońcem, za większą ilością kolorów i radości w codziennym życiu. A wraz z nadejściem wiosny możesz odpowiednio udekorować swój dom! Z pomocą kilku przykładów ładnej Dekoracja z zielonych roślin chcielibyśmy pokazać, jak przywitać ten wspaniały czas w roku! Naprawdę nie trzeba wiele, aby wnieść do domu nowy nastrój. Przedsmak wiosny to teraz zielone liście, ładnie ułożone w przezroczystym szklanym naczyniu. Aby uzyskać prosty, ale nowoczesny wygląd, użyj pojedynczych liści w wazonie, dzbanku lub szkle.

Dekoracja z zielonych roślin – potrzebujesz:

palma rzeźnicza areka palma helisa łyszczec kukurydza cierń liście dekoracyjne

Jeśli nie masz własnego wyboru zielonych liści, aby udekorować swój ogród zielonymi roślinami, możesz udać się do najbliższej kwiaciarni. Na pewno znajdziesz tam szeroki asortyment. Szukaj różnych kształtów, tekstur i rozmiarów liści. Do tych instrukcji wybrano liście palmy masnicowej (aspidistra), liści palmy areca (areca), ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus) i gipsówki (paniculata). Wlej czystą wodę do ułożonych naczyń, ułóż wazony w miłej grupie i ciesz się widokiem! Wiosna nadeszła!

Dekoracja z zielonych roślin – szklane wazony o różnych kształtach

projektuje wazony nowoczesne szklane kształty drewniane pudełko

Czy masz już wszystkie wazony potrzebne do dekoracji zielonych roślin? Jeśli nie, zbierz ładne butelki, puste lampiony i przezroczyste szklane dzbanki. Są również dobre dla twojego projektu DIY. Dokładnie umyj wszystkie wazony, aby upewnić się, że są krystalicznie czyste.

Dekoracja z zielonych roślin – luźny bukiet palm areka i spirale palmowe

szklany wazon nowoczesne nożyczki areka palma spiralna liście pomysł deco

Ale usuń uszkodzone i pomarszczone liście palmowych liści za pomocą małych nożyczek. Następnie możesz ułożyć cztery arkusze w luźny kształt wachlarza.

Ułóż liście palmowe do dekoracji liści

blaetter areka palma palmowa spirala strauss aranżacja wiosny

Dekoracja z zielonych roślin z palmą rzeźniczą

Pomysł na aranżację kwiatów palmy rzeźniczej pozostawia dekorację okrągły wazon

Zbyt długie łodygi należy oczywiście przyciąć tak, aby liście pasowały do ​​rozmiaru wazonu, aby uzyskać stabilniejszy układ.

Skróć łodygi liści do dekoracji

ułóż dekorację z zielonych roślin rzeźniczych butelka nożyczek palmowych

Delikatna gipsówka jako dekoracja z roślin zielonych

kwiaty biała gipsówka dekoracja diy wiosna

Wszystko czego potrzebujesz to pęczek gipsówki. Delikatne, białe kwiaty wspaniale wypełniają krótki, szerszy pojemnik, dzięki czemu idealnie nadają się do ozdabiania zielonych roślin. Wystarczy pokroić gałązki i umieścić kwiaty w słoiku, aby całkowicie go wypełnić.

Oddziel kwiaty do dekoracji …

łyszczec układają bukiet kwiatów liście nożyczki białe kwiaty

…i wypełnij nimi dekoracyjny wazon

kieliszek gipsówki bukiet roślin zielonych

Prosta dekoracja z zielonych roślin

dekoracja z zielonych liści wazon nowoczesnego szkła

Wszystko, czego potrzebujesz do tej dekoracji z zielonych roślin, to być może tylko liść palmy rzeźnika lub gałązka miotły rzeźnika (Ruscus aculeatus). Wyglądają naprawdę cudownie, szczególnie w smukłym wazonie. Jeśli łodyga jest zbyt cienka lub zbyt miękka, może pomóc bardzo prosta sztuczka: owinąć wokół łodygi cienki drut. W ten sposób pozostanie pionowo w wazonie.

Dekoracja z zielonych roślin – pomysł na bardzo niski wazon

maeusedorn nożyczki metalowy wazon kwadratowy szklany deco spring

Najmniejszy szklany słoik też jest coś wart. Zbierz trochę liści miotły rzeźniczej (Ruscus aculeatus) i ułóż je w małym, kwadratowym słoiczku, który mógł służyć jako latarnia.

Nie zapomnij podlać dekoracji z zielonych roślin!

dekoracja wykonana z zielonych liści konewka czarne wazony szklane