Na zdrowie

Zatrudnienie w domu – mnóstwo pomysłów, jak dobrze wykorzystać okres kwarantanny!

Sytuacja z koronawirusem staje się z dnia na dzień coraz bardziej poważna i wiele osób dorosłych i rodzin nieuchronnie musi pozostać w domu i unikać kontaktów społecznych. Szkoły, przedszkola, kawiarnie, studia fitness są zamknięte, a wizyty i wycieczki nie wchodzą w rachubę. Wtedy większość zaczyna się zastanawiać, co z tym zrobić. Dla nas wszystkich nasz wolny czas wygląda zupełnie inaczej – podróże, teatr, spacery czy wakacje, ale niestety ryzyko infekcji w czasie takiego kryzysu jest zbyt duże. A co powiesz na to, żeby jak najlepiej go wykorzystać i mądrze wykorzystać czas kwarantanny? Niezależnie od tego, czy są to wiosenne porządki, zabawne zabawy z dziećmi, czy nauka czegoś nowego – w tym artykule znajdziesz wiele świetnych pomysłów na rzeczy do zrobienia w domu.

Zatrudnienie w domu dla dorosłych i dzieci Wskazówki na nudę Stosuj czas kwarantanny

Kłótnie, marudzenie i męczenie głowy są bezużyteczne – koronawirus całkowicie zmienił życie nas wszystkich. Zanim będziemy mogli wrócić do normalnego życia codziennego, musimy przezwyciężyć strach, zmienić nasze działania i nawyki oraz dostosować je do aktualnej sytuacji. Oprócz oglądania telewizji czy grania w gry na telefonie komórkowym, możesz spróbować znacznie bardziej rozsądnie wykorzystać swój czas i poświęcić się różnym rzeczom i czynnościom, które niestety często okazują się krótkie.

Zatrudnienie w domu – oglądanie seriali i filmów na nudę

Zatrudnienie w domu z dziećmi, co robić na nudę podczas kwarantanny

Nieważne, czy mieszkasz sam, czy jesteś zamknięty w domu z rodziną i dziećmi – oglądanie seriali i filmów to najlepsza wskazówka na nudę w domu. Jeśli nadal nie masz konta w jednej z wielu usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Amazon Prime itp., Teraz jest odpowiednia pora, aby się zarejestrować. Oglądaj wszystkie sezony swojego ulubionego serialu bez poczucia winy? Teraz usiądź wygodnie na sofie i zrób to. A może maraton Harry’ego Pothera z dziećmi? Kolejną świetną alternatywą dla serwisów streamingowych są filmy z YouTube. Od filmów dokumentalnych po śmieszne filmy z psami – na YouTube znajdziesz absolutnie wszystko.

Wskazówki na nudę – Wiele muzeów oferuje wizyty online

Odwiedź muzea online w celu podjęcia pracy w domu podczas kwarantanny

Niestety dla wielu zainteresowanych kulturą i sztuką też nie wygląda dobrze – liczne muzea i teatry są zamknięte, a większość wydarzeń odwołana. Czy zawsze marzyłeś o odwiedzeniu Luwru w Paryżu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Niektóre z najsłynniejszych muzeów na świecie oferują nie tylko wycieczki z przewodnikiem, ale także bezpłatne wycieczki online. Oprócz Luwru obejmuje również Centrum Kosmiczne NASA w Houston, British Museum w Londynie i MOMA w Nowym Jorku.

Czytaj książki lub naucz się czegoś nowego

Zatrudnienie w domu Porady dla dorosłych na nudę Kwarantanna

Każdy je ma – wszystkie te książki, które od lat leżą w szafie, czekają na przeczytanie, czekają na przeczytanie. Czytanie to bardzo popularna czynność w domu, która nie wymaga nawet wstawania z łóżka. Jeśli chcesz jeszcze rozsądniej wykorzystać czas kwarantanny, możesz na przykład nauczyć się nowego języka. Istnieje wiele bezpłatnych aplikacji na telefony komórkowe, które mogą Ci w tym pomóc. Lub przeczytaj przydatne artykuły na ekscytujący temat, który Cię interesuje.

Więcej pomysłów i wskazówek na nudę podczas kwarantanny

Wiosenne porządki – porady na nudę Zatrudnienie w domu

 • Sprzątanie i plątanie mieszkania – Nie ma lepszego czasu na odświeżenie mieszkania i coroczne wiosenne porządki. Wykorzystaj swój wolny czas i spraw, by wszystkie pomieszczenia lśniły. Mycie okien, pranie zasłon, sprzątanie piwnicy czy grzebanie w garderobie – świetna i rozsądna rozrywka, która jest całkowicie satysfakcjonująca i relaksująca.
 • Rzemiosło to kolejna wspaniała rzecz do zrobienia w domu, która jest świetną zabawą. Możliwości tutaj są dosłownie nieskończone i każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto zostało naukowo udowodnione, że rękodzieło sprzyja naszej wytrzymałości, koncentracji i kreatywności. Wykaż się kreatywnością i stwórz własne wiosenne dekoracje lub ożyw stare meble, doprawiając je i odświeżając.

Rękodzieło dla dorosłych Wskazówki na nudę podczas kwarantanny

 • Wellness w domu – Jak często zdecydowałeś się zafundować sobie relaksujący dzień wellness i niestety nigdy się do tego nie udało? Takie rozpieszczanie jest dobre nie tylko dla ciała, ale także dla duszy i jest świetnym sposobem na spędzenie czasu w domu, zwłaszcza podczas kwarantanny. Wpuść wodę do kąpieli, włącz muzykę, zapal świece zapachowe i wypij lampkę wina – to nie brzmi jak sen?
 • Trening w domu — Dla każdego, kto regularnie ćwiczy na siłowni lub w plenerze, ciężko będzie się bez niego obejść. Jednak dobrze zaplanowany trening w domu może być równie skuteczny i wyczerpujący jak wizyta na siłowni. W domu jest mnóstwo ćwiczeń fitness, które nie wymagają nawet specjalnego sprzętu.

co zrobić w domu na nudę pomysły dla dorosłych

 • Gotować – Musisz jeść nawet podczas kwarantanny. Jeśli jesteś kucharzem hobbystycznym, powinieneś wykorzystać obecną sytuację i poświęcić się swojej pasji. Rozwijaj swoją kreatywność i rozpieszczaj rodzinę nowymi, pysznymi daniami. Pozwól dzieciom obrać warzywa i pokroić je na małe kawałki – w ten sposób nauczą Cię czegoś pożytecznego i jednocześnie dobrze się bawią.
 • Wypróbuj nowe fryzury i makijaże – To, że musisz pracować z domu, nie oznacza, że ​​musisz cały czas siedzieć w piżamie. Wypróbuj nowe makijaże lub w końcu naucz się ponownie zaplatać włosy i wyczarować wspaniałe fryzury. Odpowiedni strój do domowego biura również zwiększa naszą produktywność i zapewnia, że ​​dobrze wyglądamy we własnych czterech ścianach.

Wskazówki na nudę podczas kwarantanny pracy w domu

 • Złóż zeznanie podatkowe – Tak, to właściwie nie jest zabawne i zawsze jest odkładane, ponieważ jest coś przyjemniejszego lub ważniejszego do zrobienia. Nawet jeśli zeznanie podatkowe nie musi być złożone do 31 lipca, dlaczego nie wykorzystać czasu w domu i po prostu skończyć z tym żmudnym zadaniem?
 • Utrzymuj kontakty – Jak długo nie rozmawiałeś przez telefon z babcią i przyjacielem mieszkającym za granicą? W stresującej codzienności często nie mamy czasu na kontakt z bliskimi, a teraz możesz to nadrobić w spokoju.
 • Pomóż sąsiadom – Szczególnie w sytuacjach kryzysowych bardzo ważne jest, aby trzymać się razem i pomagać sobie nawzajem. Jeśli masz sąsiadów, którzy są starzy lub którzy nie mogą wyjść z domu z niższych powodów, zasugeruj, aby poszli dla ciebie na zakupy lub zrobili coś innego.

Rozsądnie korzystaj z okresu kwarantanny

co robić w domu zabawne zajęcia dla dorosłych pomysły na nudę

Żadna z naszych propozycji nie przemawia do Ciebie szczególnie lub potrzebujesz jeszcze kilku fajnych i kreatywnych pomysłów na nudę? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę dalszych wskazówek.

 • Zrób listę wszystkich koncertów, meczów piłki nożnej i wydarzeń, w których chcesz wziąć udział po zakończeniu okresu kwarantanny.
 • Zaplanuj następne wakacje w spokoju.
 • Uporządkuj swoje książki lub przyprawy alfabetycznie.
 • Dowiedz się origami.
 • Staraj się załatwiać sprawy niedominującą ręką. Czy to mycie zębów, pisanie czy jedzenie – to niesamowicie zabawne.
 • Zrób listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny i poświęć trochę czasu na przemyślenie tego. Co osiągnąłeś w ciągu ostatniego roku? Albo jakie są Twoje cele na ten rok?

co robić w okresie kwarantanny Wskazówki na nudę w domu

 • Zaktualizuj swoje CV.
 • Zorganizuj happy hour w domu i wymieszaj różne koktajle.
 • Na zmianę czytajcie książki o Harrym Potterze z dziećmi i oglądajcie odpowiedni film po każdej książce.
 • Napisz książkę z rodziną. Każdy Mitglich pisze rozdział o przygodach swojej postaci, a następnie czyta go na głos.
 • Weź głęboki oddech i po prostu ciesz się nudą przez krótką chwilę. Kto mówi, że musimy cały czas coś robić, żeby czuć się dobrze i użytecznie??

Świetne pomysły na rzeczy do zrobienia w domu z dziećmi

Zabawne zajęcia z dziećmi w domu i co robić na nudę

Obecnie zamknięte są również szkoły i przedszkola. Z tego powodu wielu rodziców musi wykazać się kreatywnością i zająć się dziećmi w domu. Ponieważ samo granie na komputerze nie wchodzi w rachubę, mamy kilka świetnych wskazówek dla całej rodziny na nudę!

 • Bawić się w chowanego to świetna aktywność w domu dla rodzin mieszkających w dużym domu.
 • Poszukiwanie skarbu – Ukryj przedmiot i pozwól dziecku go znaleźć.
 • Rzemiosło to świetny sposób na zajęcie dzieci przez kilka godzin.
 • Zorganizuj koncert – Każdy przebiera się za swojego ulubionego piosenkarza i zaczyna śpiewać i tańczyć. Dobry nastrój jest po prostu gwarantowany!
 • Ziemia bawi się lawą – Każdy musi się poruszać, aby nie dotykać ziemi. Chociaż ta gra będzie powodować bałagan w mieszkaniu, nadal jest zabawna.
 • Odtwórz zmianę ról – Kiedy twoje dzieci są wystarczająco duże, spróbuj zamienić się rolami na dzień lub kilka godzin. Innymi słowy, jesteście dziećmi, które psują i tak dalej, a dzieci wykonują swoje obowiązki i muszą przygotować lunch lub kolację. Świetna aktywność w domu, aby pokazać dzieciom, że bycie rodzicem nie jest łatwym zadaniem.

zabawne rodzinne gry z dziećmi w domu, co robić na nudę

 • Taste Game – Zawiąż dzieciom oczy, pokrój różne potrawy na małe kawałki i pozwól im odgadnąć, co jedzą.
 • Zorganizuj wieczór filmowy
 • Rzemiosło
 • Malować
 • Kolorowanie jajek – w końcu niedługo będzie Wielkanoc
 • Piec razem ciasta i ciasteczka
 • grać w gry planszowe
 • Walcz na poduszki
 • Zrób puzzle
 • Niech przedszkole posprząta

Gry planszowe dla dorosłych Zatrudnienie do domu dla całej rodziny pomysłów