Wielkanoc i wiosna

Dzieci majstrują przy kartonikach mleka na Wielkanoc i wiosnę

Zrób króliki z pustych kartonów po mleku z dziećmi

Puste kartony po mleku prawie na pewno znajdą się w Twoim koszu na śmieci. Idealnie nadają się do rękodzieła i mogą służyć zupełnie nowemu celowi, zwłaszcza wiosną. Z tetrapaków z mlekiem i sokiem można zrobić efektowne donice i budki dla ptaków z dziećmi. Zabijamy więc dwie pieczenie na jednym ogniu: Dzieci uwielbiają malować i włączamy się w trend upcyklingu!

Dzieci majstrują przy tetrapakach na Wielkanoc

Opróżnij i opłucz kartony mleka tak bardzo, jak to możliwe, aby usunąć wszelkie pozostałości mleka. Do wykonania rękodzieła potrzebne są jeszcze gazety do układania, farby akrylowe, kilka papierowych talerzyków, gąbka i cienkie pędzle, nożyczki i marker permanentny.

Zdecyduj, jak głęboka powinna być Twoja doniczka. Za pomocą markera permanentnego możesz odręcznie rysować długie uszy królika oraz linie, w których chcesz wykonać nacięcia. Użyj nożyczek, aby zrobić dziurę w środku pudełka i od tego momentu zacznij przecinać pudełko, aż górna połowa zostanie usunięta.

Tinker króliki z dziećmi na Wielkanoc

Uwaga: Jeśli kwiaty są sadzone bezpośrednio w kartoniku po mleku, należy również zrobić kilka otworów w ziemi, aby woda mogła odpłynąć. Przechowuj garnki kartonowe na mleko na misce ceramicznej, gdy są używane w pomieszczeniach.

Teraz pozwól dzieciom pokolorować puste kartony po mleku. Wyłóż powierzchnię roboczą gazetami. Umieść trochę koloru na papierowym talerzu i zabawa może się rozpocząć!

Maluj twarz królika z dziećmi

Po nałożeniu ostatnich warstw farbę należy pozostawić do wyschnięcia. W międzyczasie możesz udać się z dziećmi do sklepu z narzędziami, aby mogły wybrać swoje ulubione rośliny do doniczek dla królików. Doniczki z kartonu po mleku mogą być używane do uprawy nasion lub jako donica do kwiatów i roślin przez cały rok.

Rękodzieło z kartonów po mleku, pojemniki na rośliny

Gdy farba wyschnie, możesz dodać drobne detale i nadać królikowi więcej charakteru. Użyj pędzla z cienką końcówką i pomaluj uszy i nosy. Użyj markera permanentnego i kilku kresek, aby wyczarować oczy i usta!

Zrób doniczkę z pustymi opakowaniami tetra

Rzuć okiem na wspaniałe pomysły w naszej galerii zdjęć i eksperymentuj z innymi motywami, kształtami i materiałami! Baw się dobrze, robiąc rękodzieło!

Rękodzieło z tetrapackiem i sprężyną z taśmy washi Doniczki z mlecznego kartonu ozdobione taśmą washi

majstrować przy kartonach po mleku do wiosennych domków z dziećmi

Zrób domy z kartonów po mleku

Zrób domek dla ptaków ze sprężyny z kartonu mleka

Zrób budkę dla ptaków z kartonów po mleku

Jak zrobić ptaszarnię z kartonu po mleku?

Zrób potwory z ptaszarni z kartonu mleka

Zrób kreatywnie budkę dla ptaków z kartonu po mleku

Ptaszarnia z tetrapacku z dziećmi majstrującymi na wiosnę

Ptaszarni Tinker z tetrapacku z dziećmi