Na zdrowie

Wskazówki dotyczące randek w czasach wirusa Covid-19: Jak zmniejszyć ryzyko infekcji

Pierwsza randka – jakby nie była już wystarczająco skomplikowana, pandemia korony jeszcze bardziej nam to utrudnia. Ponieważ oprócz nadziei, że w końcu znajdziesz odpowiedniego partnera, naturalnie chcesz chronić swoje zdrowie, szczególnie w tych czasach. Abyś mógł nie tylko doświadczyć miłej, ale przede wszystkim bezpiecznej randki, podsumowaliśmy kilka wskazówek dotyczących randek, które są odpowiednie dla obecnej sytuacji Covid-19.

Wskazówki dotyczące randek w czasach pandemii korony – o czym warto wiedzieć

Wskazówki dotyczące randek podczas pandemii: 1. Sprawdź sytuację na swojej randce

Noś maski na randki i trzymaj się z dala, aby zmniejszyć ryzyko infekcji

Przede wszystkim powinieneś oczywiście upewnić się, że twoja randka nie stwarza dużego ryzyka infekcji. Wprowadzono zasady, które mają na celu zmniejszenie do minimum ryzyka zakażenia Covid-19 wśród obywateli. Ale nie wszyscy się tego trzymają. Dlatego ważnym punktem naszych wskazówek dotyczących randek jest: wypytaj się o wzajemne podejście do wirusa i o to, jak radzili sobie z tą sytuacją do tej pory. Czy twoja przyszła data jest zgodna z dystansem społecznym? Jeśli do tej pory skutecznie ograniczałeś swoje kontakty i wychodziłeś z domu tylko dla ważnych potrzeb, takich jak zakupy lub spacer, a następnie spotkałeś kogoś, kto nadal żyje swoim życiem bez ograniczeń, wszystkie twoje własne ograniczenia mogły szybko zostać wprowadzone próżny.

Romantyczne spotkanie ze środkami ostrożności – jak chronić siebie i innych

Zapytaj, gdzie była Twoja randka w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Z kim ostatnio spotkała się Twoja randka lub z kim ma ona regularny kontakt (np. personel medyczny, stewardesy itp., którzy są narażeni na zwiększone ryzyko)? Ważne jest również, aby poprosić tę osobę o przetestowanie na Covid-19, a następnie o przestrzeganie niezbędnej 2-tygodniowej kwarantanny. W końcu jest wystarczająco dużo przypadków Covid-19, które są wolne od objawów, ale tacy ludzie są nadal wysoce zaraźliwi. Jeśli twoja randka odmawia tego, może lepiej pominąć randkę. Jednocześnie powinieneś mieć oko na siebie. Więc następny punkt naszych wskazówek randkowych to:

2. Bądź też pewny siebie

Wskazówki dotyczące bezpiecznej randki podczas Corony – poznaj je najpierw online za pośrednictwem aplikacji

Zadaj sobie ważne pytanie „Jak się czuję?” Nawet przy najmniejszym symptomie, który można powiązać z Covid-19, powinieneś pominąć randkę. To samo dotyczy osób, które miały kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19. Jeśli mieszkasz pod jednym dachem z kimś z grupy ryzyka, przed randką wskazane jest znalezienie innego miejsca na pobyt czasowy. Nasze wskazówki dotyczące randek mają na celu ochronę nie tylko Ciebie, ale także Twojej randki i właśnie to sprawia, że ​​dane w czasach Korony są tak inne niż zwykle – jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych. Dlatego warto się zastanowić, czy naprawdę warto ryzykować.

Poznawaj nowych przyjaciół w bezpieczny sposób dzięki rozmowie wideo

Poznaj swoje ograniczenia!

Kolejnym punktem naszych wskazówek dotyczących randek jest zastanowienie się, gdzie są twoje ograniczenia. Ustal własne zasady, abyś naprawdę czuł się komfortowo i zrelaksowany podczas randki. Jeśli spotkanie twarzą w twarz lub bardziej intymny kontakt jest dla Ciebie problemem, ponieważ tak naprawdę boisz się infekcji, randki też są bezużyteczne. Jeśli zdajesz sobie sprawę, jak daleko jesteś gotowy, aby się posunąć (chciałbyś trzymać się za ręce, a nawet pocałować?), lepiej będziesz w stanie dotrzeć do tej dziwnej osoby. Pierwsza randka może być również randką online – spotkaj się przez wideorozmowę przez Facetime, WhatsApp, Skype lub inną aplikację. Tam też można rozpocząć dobrą rozmowę, poznać się trochę lepiej przed „prawdziwym” spotkaniem i przekonać się, czy w ogóle byłoby to warte zachodu.

Porady dotyczące randek – pierwsze spotkania wirtualnie

Wróćmy do tego, że obecnie odpowiadasz również za innych. Chociaż oczywiście w normalnych okolicznościach nie jesteś odpowiedzialny przed nikim, podczas pandemii uczciwe byłoby poinformowanie osób, z którymi się często kontaktujesz, że się z kimś spotykasz. W ten sposób mogą sami zdecydować, czy w przyszłości tymczasowo ograniczyć kontakt z Tobą. Otwartość na bliźniego jest ważna w walce z pandemią.

Porady randkowe: 3. Zaplanuj bezpieczną randkę

Spędź pierwsze randki na świeżym powietrzu jako środek ochronny podczas pandemii korony

Intymna i osobista, ale wciąż z niskim ryzykiem infekcji – to idealne okoliczności i porady randkowe w czasach pandemii nie tylko na pierwszą randkę, ale także dla wszystkich innych. Ale jak to ma działać? Wspomnieliśmy już o jednej możliwości – wirtualnym spotkaniu za pośrednictwem aplikacji. Na pierwszy rzut oka może to nie zabrzmieć zbyt ładnie, ale jest to dobry sposób, aby uzyskać pierwsze wrażenie o drugiej osobie i lepiej ocenić, czy spotkanie jest naprawdę warte zachodu. I wcale nie musi być nudne. Możesz razem pić wino, a nawet zagrać w grę i odkryć wspólną płaszczyznę w zabawny sposób. Idealne przygotowanie na prawdziwą randkę!

Wskazówki dotyczące randek – jak powinna wyglądać randka podczas pandemii Covid-19

Jeśli wolisz spotkać się osobiście, w tych czasach lepszym wyborem będzie aktywność na świeżym powietrzu. Wybierz się na spacer, wędrówkę, przejażdżkę rowerem, wycieczkę małą łódką, jazdę na rolkach lub rolkach lub jazdę na łyżwach. To wszystko są świetne wskazówki dotyczące randek, które pozwolą ci dobrze się poznać. Na pewno znajdziesz coś, co przemówi do was obojga. Ale nie powinno być zbyt aktywne. W końcu chcesz też móc rozmawiać. Oczywiście należy również nosić maskę i zachować odległość. Ale to nie powstrzymuje cię od wspólnego jedzenia lub picia czegoś na zewnątrz (cześć, słomko!). Pierwsze randki nie muszą być intymne. Chciałbyś się najpierw poznać.

4. Kiedy sprawy stają się bardziej intymne…

Znalezienie idealnego partnera pomimo Covid-19 – wskazówki dotyczące randek dla niskiego ryzyka infekcji

Czy miałeś teraz jakieś bezpieczne randki z maską ochronną i utrzymywanie dystansu za sobą i zyskałeś sympatię dla swojej randki? Wtedy to całkiem normalne, że chcesz zrobić następny krok. Ale jakie są wskazówki dotyczące randek? Oczywiście nawet wtedy nie brakuje środków ochronnych, których należy przestrzegać. Z jednej strony oboje powinniście zdawać sobie sprawę z tego, z czego być może będziecie musieli tymczasowo zrezygnować, jeśli usuniecie poprzednią ochronę. Oznacza to na przykład możliwą kwarantannę lub brak możliwości widywania się z przyjaciółmi i krewnymi przez jakiś czas. Aby móc obejść się bez takiego zrzeczenia się, powinniście mieć już do siebie pewne zaufanie.

Bardziej intymne po kilku spotkaniach – na co zwrócić uwagę

Teraz konieczny jest również test, a następnie 14-dniowa kwarantanna. Jeśli później nadal będziesz czuć się zdrowy, a wynik testu będzie negatywny, możesz spotkać się ponownie i być może zbliżyć się do siebie. Oczywiście nie oznacza to, że obowiązuje zakaz kontaktu podczas kwarantanny. Nadal masz aplikacje z funkcją czatu wideo. Posłuchaj także swojego instynktu. Jeśli czujesz, że twój nowy znajomy nie jest szczery, nie spiesz się. Jeśli chcesz nadal spotykać się z tą osobą, zachowując dystans społeczny, to w porządku. Nie rób niczego, z czym nie czujesz się komfortowo.