Na zdrowie

Ćwiczenia jogi przeciw artretyzmowi – pozytywny wpływ jest udowodniony!

ćwiczenia asany ocean natura harmonia świat kobieta

Czy wiesz, że Ćwiczenia jogi Łagodzi ból i zapobiega stresowi? Światowej sławy naukowcy w tej dziedzinie również twierdzą, że ćwiczenia jogi są również bardzo pomocne w walce z artretyzmem.

Ćwiczenia jogi w walce z wieloma chorobami

joga trening postawy ciało dusza zdrowy tryb życia

Specjaliści ze szkoły medycznej na University of Cincinnati (w Ohio, Stany Zjednoczone) przeprowadzili różne testy i wykazali, że joga ma bardzo pozytywny wpływ na osoby cierpiące na kostno-reumatoidalne zapalenie stawów.

Badanie ma korzystny wpływ Ćwiczenia jogi pokazywany setkom pacjentów. Wszystko to miało miejsce w latach 2010 – 2013. Wszyscy pacjenci zauważyli znaczną ulgę w bólu stawów, a także poprawę ogólnej sprawności fizycznej w godzinach porannych, czuli się bardziej komfortowo, z mniejszą depresją.

Uczestnicy badania brali udział w zajęciach jogi, z których każdy miał inny czas trwania – od dwóch razy dziennie do raz w tygodniu, wszystkie przez cztery miesiące.

Zmniejsz stres dzięki ćwiczeniom jogi

kobieta relaks przyroda otoczenie odpowiednio pomocna skuteczna

Kiedy mięśnie są rozgrzane i rozciągnięte, osiąga się ulgę w bólu wokół dotkniętych stawów, powiedział ekspert. Ponadto w Ćwiczenia jogi lek przeciwstresowy, o którym wiadomo, że łagodzi skutki chorób artretycznych.

Badanie obejmowało zajęcia jogi na uniwersytetach, szpitalach i urzędach publicznych i wykazało wpływ jogi na takie czynniki, jak sen, ból i skłonność do depresji. Większość z nich miała pozytywny wpływ.

Ćwiczy niezliczone zalety w stosunku do pomysłów na choroby  Ćwiczenia jogi skomplikowane początkujący lub zaawansowany efekt