Na zdrowie

Sprawdzone porady dotyczące pielęgnacji skóry: sekrety idealnej skóry

Przeciwstarzeniowe produkty do pielęgnacji skóry olejki eteryczne

Sekrety idealnej skóry wciąż są dla wielu z nas nieznane. Niektórzy mają piękną skórę od urodzenia, inni niestety nie mają tyle szczęścia. Ci, którzy nie mają dobrej skóry, będą musieli ciężej pracować, aby ją zdobyć. Właściwa pielęgnacja jest wyjątkowa, w zależności od rodzaju skóry. Mamy kilka sprawdzonych i prawdziwych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które pomogą Ci uzyskać idealną skórę.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, czyli jak uzyskać idealną skórę

Wskazówki dotyczące produktów do ochrony przeciwsłonecznej dla pięknego odcienia skóry

Wyobraźmy sobie, że przed nami były 2 osoby z tym samym DNA. Jeden pali bez przerwy i lubi stać pod słońcem, a drugi nie. Jak myślisz, czym ich skóra by się od siebie różniła? o tak.

Palenie – nie, produkty przeciwsłoneczne – absolutnie tak

nie pal dla pięknej skóry i uśmiechu

Takie badanie zostało już wykonane przez naukowców. Zbadali 186 par bliźniąt. Uczestnicy wypełnili również ankiety, w których opowiedzieli więcej o swoim stylu życia. Stwierdzono, że osoby, które nie palą i regularnie stosowały produkty przeciwsłoneczne na słońcu, wyglądają młodziej niż ich bracia i siostry, którzy postępują dokładnie odwrotnie. Przy tym ostatnim zmarszczki są znacznie głębsze, skóra – nakrapiana. Wnioski tutaj są jednoznaczne – powiedzmy „nie” papierosom i „tak” produktom przeciwsłonecznym, w tym okularom przeciwsłonecznym.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, aby zwalczać starzenie się skóry: retinoidy

produkty na bazie naturalnej – idealna pielęgnacja skóry jak

Retinoidy zatykają pory, pomagają usunąć pryszcze, działają przeciw zmarszczkom, hamują produkcję kolagenu, oczyszczają ciemne plamy skóry i poprawiają ich jakość. Pomagają nawet przy zmianach przedrakowych. Powinny być zawsze stosowane w walce ze starzeniem się. Z drugiej strony retinoidy mogą prowadzić do wysuszenia skóry, łupieżu i zaczerwienienia skóry. Dermatolog powinien wskazać Ci najlepszą metodę leczenia.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry: nie przesadzaj

wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry prawidłowe wskazówki dotyczące oczyszczania skóry twarzy 

Nadużywanie kosmetyków to największy błąd popełniany przez ludzi, wyjaśniają dermatolodzy. Stosowanie wielu różnych produktów może podrażniać skórę. Ponadto niektóre składniki mogą się wzajemnie neutralizować po zmieszaniu.

pielęgnować preparatami przeciwstarzeniowymi

Na przykład kwas glikolowy lub salicylowy jako składniki rozkładają retinol, hydrochinon lub witaminę C. Zamiast tego dermatolodzy zalecają prosty środek czyszczący, filtr przeciwsłoneczny, nawilżacz i retinoid lub retinol.

Daj produktom więcej czasu na „pracę”

sekrety doskonałych produktów do pielęgnacji skóry twarzy

Zmiana produktów kosmetycznych co dwa tygodnie może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Nawet jeśli na początku nie ma widocznych zmian, dajemy im szansę – wyjaśniają dermatolodzy. Musimy poczekać, aż cała zawartość produktu się wyczerpie, aby zobaczyć, czy ma to jakiś wpływ na naszą skórę. Wyjątkiem są przypadki, w których po zastosowaniu produktu pojawia się wysypka, obrzęk lub zaczerwienienie. Następnie należy natychmiast przerwać stosowanie. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie produkty na każdą porę roku. Więc z. B. W okresie zimowym powinniśmy używać bardziej tłustego kremu, aby mógł nawilżyć naszą skórę, wysuszoną od wiatru i niskich temperatur.

Zrównoważone życie dla piękniejszej skóry

zdrowe odżywianie – sekrety pięknej pielęgnacji skóry

Bardzo ważne jest zdrowe odżywianie. Naprawdę musimy jeść więcej owoców i warzyw, pić więcej wody i jeść mniej tłustych potraw. Sen odgrywa również dużą rolę w pięknie naszej skóry. Ćwiczenia mają również bardzo pozytywny wpływ na skórę. Aktywność fizyczna zmniejsza stres i obniża się poziom jego hormonu – kortyzolu. Jeśli jesteś narażony na większy stres, możesz zachorować na atopowe zapalenie skóry i trądzik różowaty.