Na zdrowie

Skuteczne wskazówki, co zrobić z cellulitem

przeciw skórce pomarańczowej-zostań-aktywny-ciesz się-życiem-kobieta-na-plaży

Skórka pomarańczowa, znana lepiej jako cellulit, ma element dziedziczny, więc w niektórych przypadkach nie da się całkowicie temu zapobiec. Mimo to zdrowa dieta może pomóc tak bardzo, jak tylko może, gdy pozostajesz w formie. Dowiedz się, co możesz zrobić tutaj przeciwko skórka pomarańczy od zdrowszego stylu życia, który zmniejsza ryzyko cellulitu, po bardziej ukierunkowane zmiany, które możesz łatwo wprowadzić.

Dieta pomaga w walce z cellulitem

Dieta-zdrowa-jedz-jedz-owoce-warzywa

Zapomnij o cellulicie dzięki tym prostym krokom, które pomogą Ci w pełni wykorzystać to, co robisz przeciw skórce pomarańczowej może podjąć. Tak zwany efekt jojo może silnie wpłynąć na wygląd cellulitu. Jeśli przerwiesz dietę, niezależnie od tego, czy jest to dieta owocowa, czy inna w celu zmniejszenia kalorii, podejmujesz realne ryzyko z cellulitem. Przy tak nieregularnych dietach tworzysz stres w organizmie, który prowadzi do większej akumulacji tłuszczu, a nawet może stać się zauważalny.

Bądź aktywny – to pomoże w walce z cellulitem

Kostium-aktywny-sport-przeciw-cellulitowi

Cellulit często pojawia się tam, gdzie krążenie krwi jest mniejsze. Dlatego aktywny tryb życia to zdecydowanie świetny sposób dla Ciebie przeciw skórce pomarańczowej może walczyć. Nie ma znaczenia, czy biegasz, pływasz, czy bierzesz udział w zajęciach aerobiku. Dopóki utrzymujesz prawidłowe krążenie krwi w całym ciele, zmniejszasz również ryzyko wystąpienia cellulitu. Nawet jeśli prowadzisz bardziej siedzący tryb życia, możesz wprowadzić drobne zmiany, takie jak bardziej zwinne spacery.

Unikaj złego jedzenia

zdrowe-jedzenie-skladniki-jedzenie

Im więcej produktów spożywczych jest poddawanych obróbce, tym bardziej prawdopodobne jest, że zawierają dodatki lub inne chemikalia. Nagromadzenie toksyn to kolejny powód pojawienia się cellulitu. Więc najlepiej byłoby go w ogóle nie jeść. Pokarmy bogate w cukier i tłuszcze również należy ograniczyć w swojej diecie, jeśli chcesz zapobiec pojawieniu się cellulitu.

Zapobiegaj cellulitowi budując mięśnie

Przeciwko pomarańczowej skórce-uprawiaj-sport-aktywnie-trening-cellulit

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z cellulitem jest budowanie mięśni, więc powinieneś również spróbować treningu siłowego, aby pozostać w formie. Kiedy to robisz, skup się na udach i pośladkach, buduj mięśnie i utrzymuj formę dzięki kilku prostym ćwiczeniom dla aktywnego stylu życia. Chociaż w niektórych problematycznych obszarach nadal możesz uzyskać cellulit, łatwiej jest się go pozbyć, jeśli jesteś już w formie.

Kiedy jesteś zestresowany, organizm wytwarza hormon kortyzol, który ma bardzo negatywny wpływ na Twój metabolizm. Częściej odczuwasz głód i gromadzisz tłuszcz, gdy jesteś zestresowany. Dlatego niezwykle ważne jest kontrolowanie stresu dzięki ćwiczeniom i wystarczającej relaksacji. W ten sposób możesz zapobiegać cellulitowi i zadbać o piękną skórę.

Dieta alkaliczna

alkaliczno-dietetyczna-sok-jabłkowy-przeciw-skórka pomarańczowa

Dieta alkaliczna jest również uważana za jeden z najlepszych sposobów zapobiegania cellulitowi. Spożywając bardziej zasadową żywność, taką jak świeże owoce i warzywa oraz ograniczając produkty kwaśne, takie jak czerwone mięso i napoje gazowane, redukujesz toksyny. Ma to również wpływ na cellulit. Szanse na ich pojawienie się zmniejszą, jeśli będziesz stosować dietę alkaliczną i pozostać w formie.

Pij wystarczającą ilość wody

przeciw skórce pomarańczowej - kobieta-jogging-ćwiczenia-w-parku-ręcznik-butelka na wodę

Pij co najmniej 8 do 10 szklanek wody dziennie. Jeśli dodasz do tego świeży sok z owoców lub warzyw, robisz coś, co zapobiega pojawieniu się cellulitu. Pij oczyszczoną wodę i bądź nawodniony wraz ze wzrostem ilości herbat ziołowych, owoców i warzyw o wyższej zawartości wody. Unikaj napojów kwaśnych, takich jak alkohol, napoje gazowane, kawa i napoje energetyczne.

Unikaj rafinowanej soli

Naturalne rodzaje soli-sól-przeciwcellulitowi

Sól morska i kryształki soli są znacznie zdrowszą alternatywą dla zwykłej soli kuchennej, która jest rafinowana i może być nawet niebezpieczna dla organizmu, jeśli jest spożywana w nadmiernych ilościach. Jednym z najlepszych sposobów walki z cellulitem jest zmniejszenie spożycia sodu. Jeśli używasz soli do gotowania zdrowych potraw, przynajmniej staraj się nie używać soli rafinowanej.

Umyj ciało

Szczotka do ciała-pomarańczowa skórka-udo-cellulit

Możesz również zapobiegać cellulitowi poprzez codzienne szczotkowanie ciała z naciskiem na masaż. Ale bez wątpienia zajmuje to trochę więcej czasu, co nie każdy ma. Jeśli chcesz spróbować, skup się przede wszystkim na obszarach, w których istnieje największe prawdopodobieństwo rozwoju cellulitu. Szczotkuj okrężnymi ruchami za pomocą pędzla z naturalnego włosia.

Zapobiegaj cellulitowi stosując produkty antycellulitowe

Kosmetyki w kremie antycellulitowym

Jeśli zauważyłaś już pewne oznaki pojawiania się cellulitu, powinnaś od razu zacząć stosować przeciwko niemu specjalne preparaty. Ponieważ jednym z najlepszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się cellulitu jest jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. Poszukaj kremów i balsamów ze sprawdzonymi składnikami, takimi jak Centella asiatica, nikotynian metylu i miłorząb dwuklapowy i stosuj je po dobrym treningu, aby uzyskać lepsze wyniki. To najlepszy sposób na zapobieganie rozprzestrzenianiu się cellulitu.

relaks-sen-poduszka-kobieta-w śnie

Zrób sam peeling – proste i skuteczne przepisy