Styl życia

Projektowanie stoisk targowych: Nowoczesne systemy ekspozycyjne zapewniają udaną prezentację targową

Zaprojektuj stoiska targowe Poznaj klientów

Targi są dobrą okazją dla dealerów i producentów do zaprezentowania własnych produktów i usług szerokiemu gronu odbiorców. Jednocześnie jednak stanowią duże wyzwanie: Jak wyróżnić się na tle setek innych stoisk targowych, jak inspirować odwiedzających targi i zdobywać nowych klientów? Wyrafinowana koncepcja, efektownie zaprojektowane stoisko i wyszkoleni specjaliści zapewniają udany występ. Szczególną uwagę należy zwrócić na stoisko, ponieważ jest to wizytówka firmy. Od elastycznych składanych ekspozytorów po dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie stoisk: wystawcy mają obecnie wiele możliwości stworzenia indywidualnego projektu. Przedstawiamy przegląd różnych wariantów i podpowiadamy, jak zaprojektować atrakcyjne stoiska targowe.

Projektowanie stoisk targowych: co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu

Projektowanie stoisk targowych Nowi klienci Porady Organizowanie

Dobre planowanie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy podczas targów. Należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Wytyczne techniczne. Warto sprawdzić u organizatora regulamin budowy stoiska na 2-3 miesiące przed rozpoczęciem targów. Są to np. maksymalna dozwolona wysokość konstrukcyjna, dostępne punkty mocowania, przyłącza elektryczne i wodne, ścianki działowe stoiska oraz dokładna powierzchnia najmu. Na podstawie tych ważnych informacji można szczegółowo zaplanować stoisko wystawiennicze.

Projektowanie stoisk targowych odwiedzających przyciąga nowych wskazówek klientów

Standaryzowany zestaw wystawienniczy lub indywidualnie wykonane stoisko wystawiennicze? Wielu przedsiębiorców bierze udział w kilku targach w ciągu roku. Dla nich warto zainwestować w prefabrykowane stoisko wystawiennicze ze ścianką składaną. Z jednej strony oszczędza to koszty transportu, ponieważ stoisko ma niewielkie rozmiary i można je przewozić samochodem. Z drugiej strony przekonuje łatwym montażem i może być złożony na miejscu przez jedną osobę bez narzędzi.

Inne firmy są zainteresowane tylko uczestnictwem w określonych targach. Dla nich kwestionuje się indywidualnie zmontowane stoisko, które dokładnie odpowiada ich potrzebom. Witryny, składane namioty, wyświetlacze świetlne i medialne sprawiają, że stoisko jest wyjątkowe. Banery tekstylne, plakaty i podłogi winylowe rozwijają przekaz reklamowy. Można je również łączyć z efektownymi wyświetlaczami podświetlanymi.

Opracuj koncepcję stoiska. Dzięki zadrukowanym tekstylnym ścianom wystawienniczym, ladom reklamowym, systemom banerowym i stoperom dla klientów, stoisko wystawiennicze staje się prawdziwą przestrzenią doznań. Przy opracowywaniu koncepcji stoiska opłaca się zasięgnąć porady znanego producenta. na www.displaymacher.de Na przykład istnieje wiele wariantów do wyboru, zarówno dla standaryzowanych, jak i dla indywidualnych stoisk targowych. Aby każdy mógł znaleźć właściwy.

Szczegóły planowania zespołu

Szkolenie personelu stoiska. Im szybciej zbierze się zespół, tym lepiej. Przede wszystkim ważne jest, aby liczba specjalistów odpowiadała wielkości stoiska. Pracownicy powinni następnie otrzymać szczegółowy szkic stoiska, a także przeszkolić montaż i demontaż sprzętu.

Projektowanie stoisk targowych: przegląd różnych wariantów

Stoiska wystawowe projektowe elementy systemu wystawienniczego stoiska rzędowego

 Udany projekt stoiska targowego przyciąga odwiedzających i pozostawia pozytywne pierwsze wrażenie na nowych klientach. W zależności od rodzaju stojaka poszczególne elementy można skutecznie łączyć. Przedstawiamy przegląd różnych wariantów:

1. Stojak na rząd jest prawdopodobnie najczęściej wynajmowanym wariantem. Stoisko ma trzy stałe boki i dwóch bezpośrednich sąsiadów. Składane ekspozytory i ścianki wystawiennicze dają możliwość wizualnego wyróżnienia się na tle pozostałych stoisk. Stoiska chodnikowe z elementami obrotowymi przyciągną odwiedzających. Szczególnie przy tym standardowym typie należy położyć duży nacisk na kolorową, zachęcającą i kreatywnie zaprojektowaną powierzchnię stoiska.

Zaprojektuj stoiska wystawiennicze Systemy wystawiennicze Połącz stoisko narożne

2. Stojak narożny oferuje więcej opcji projektowych niż stojak na rzędy. Ma dwie ściany i jest nadal otwarty i zachęcający. Idealny do wyświetlania mediów lub światła. Wizytówka również dobrze prezentuje się w stojaku narożnym. Półokrągły licznik może uzupełnić program wyposażenia.

Zaprojektuj stoiska wystawiennicze przykłady systemów wystawienniczych na głowie

3. Stanie na głowie ma trzy wolne boki i tylko jedną ścianę. Systemy kratownicowe składające się z kilku modułów sprawdzają się tutaj i mogą przyciągnąć przechodniów. W razie potrzeby można je doposażyć w specjalną poprzeczkę, uchwyt do telewizora lub uchwyt na broszury.

Zaprojektuj stoiska wystawowe Stojak na wyspy Stojak na broszury Threse

4.. Stoisko na wyspie nie ma ścian i jest całkowicie otwarty. Oferuje nieskończone możliwości projektowania i jest w większości centralnie położony, co oznacza, że ​​odwiedzający na pewno go mijają. Praktycznym rozwiązaniem są tutaj zestawy wystawowe i wieszaki sufitowe.