Na zdrowie

Magiczne działanie oleju kokosowego na zdrowie

Skutki zdrowotnego stosowania oleju kokosowego

Olej kokosowy może mieć wiele korzystnych skutków dla naszego ogólnego stanu zdrowia ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Olej kokosowy to zdrowszy pokarm dla serca, który może wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zawiera mieszankę średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które mają właściwości przeciwutleniające i wspomagają wchłanianie innych minerałów. Chcesz wiedzieć więcej o pozytywach Działanie oleju kokosowego wiedzieć o naszym zdrowiu? Pokażemy Ci w następującym przeglądzie:

Działanie oleju kokosowego – obniża poziom cholesterolu

Wpływ oleju kokosowego na zdrowy poziom cholesterolu w ciastkach

To pożywienie jest bogate w tłuszcze nasycone, które zwiększają „dobry” cholesterol HDL i zmniejszają ryzyko chorób serca. Olej kokosowy zawiera niezwykłe połączenie średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych – kwasu laurynowego, kaprylowego i mirystynowego, które obniżają poziom „złego” cholesterolu LDL.

Działanie oleju kokosowego – It pomaga schudnąć

efekt-kokos-zdrowy-zamiennik-odchudzania

Trójglicerydy średniołańcuchowe, wytworzone z oczyszczonego oleju kokosowego, mogą przyspieszyć zużycie energii w naszym organizmie i zapewnić szybsze dostarczanie energii w porównaniu z innymi tłuszczami. Kiedy olej kokosowy jest używany jako źródło energii, nie gromadzą się dodatkowe komórki tłuszczowe i nie są gromadzone dodatkowe kilogramy.

efekt-kokos-zdrowe-włosy-nawilżenie-skóry

Badanie z 2011 roku pokazuje, że obwód talii osób, które zostały uwolnione podczas eksperymentu, zmniejszył się o prawie 3 cm po spożyciu 30 ml oleju kokosowego dziennie przez okres czterech tygodni. W tym czasie uczestnicy nie powinni być aktywni fizycznie ani przestrzegać ścisłej diety.

Olej kokosowy nawilża skórę

Wpływ oleju kokosowego na zdrową, miękką i nawilżoną skórę

Olej kokosowy może być stosowany jako środek nawilżający, ponieważ zawiera witaminę E i ma korzystne właściwości przeciwutleniające. Zapobiega to możliwym uszkodzeniom tkanek w ciele. Dane ankietowe pokazują również, że dzięki swoim właściwościom przeciwdrobnoustrojowym olej kokosowy może być również pomocny w walce z trądzikiem, egzemą, łuszczycą i infekcjami gronkowcowymi.

Wpływ oleju kokosowego Zdrowy Krem do Włosów Pielęgnacja Skóry

efekt-kokos-zdrowa-włosy-skóra