Na zdrowie

Kalendarz księżycowy 2014 i dlaczego warto go przestrzegać?

fazy księżyca wpływają na aktywność człowieka zdrowie siły witalne

Każdy z nas, niezależnie od naszych pragnień, podlega różnym rodzajom biorytmów, które zależą od wpływu różnych obiektów kosmicznych na Ziemię. Po tym Kalendarz księżycowy 2014 można je podzielić na dzienne, miesięczne i roczne. Dobowe efekty związane są z obrotem ziemi wokół własnej osi. Trwają 24 godziny. Od nich zależą okresy wzmożonej i osłabionej aktywności człowieka w ciągu dnia, tj. czy jest się nocnym i woli pracować w nocy, czy też jest żywsze i bardziej aktywne w ciągu dnia.

Dlaczego zawsze powinieneś mieć pod ręką kalendarz księżycowy na 2014 rok

cykle księżyc w pełni obrót księżyca w nowiu Ziemia własna oś

Cykle roczne zależą od rotacji ziemi wokół Słońca, czyli zmiany pór roku, podczas której zmienia się również nasza aktywność. Udowodniono, że dynamika człowieka (i nie tylko człowieka) zmniejsza się zimą i wzrasta wiosną wraz z wydłużaniem się dnia. Minimalną aktywność odnotowano w grudniu i lutym. Możesz określić, który miesiąc jest dla Ciebie najtrudniejszy, licząc siódmy miesiąc od miesiąca, w którym się urodziłeś.

Cykle miesięczne zależą od wpływu księżyca i zmiany faz księżyca. Będziesz w tym Kalendarz księżycowy 2014 opisane. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jaki wpływ na ludzi mają fazy księżyca i jak lepiej zaplanować swoje działania i zadania w ciągu miesiąca. Istnieją 4 fazy księżyca, każda trwająca 7 dni i kilka godzin.

Kalendarz księżycowy 2014 – pierwsza faza księżyca

Kalendarz księżycowy cztery fazy księżyca znane rotacja Ziemi

Rozpoczyna się wraz z nowiu i trwa do pierwszej kwadry (od 1 do 7 dnia)

Jest to czas, kiedy wpływ grawitacji na ludzi wzrasta, a wpływ słońca i księżyca słabnie. Płyny ustrojowe kierowane są w dół, a organizm kurczy się. Czas zaczyna się, gdy siły życiowe są bardzo aktywne. Jednak problemy zdrowotne mogą wystąpić w tym samym czasie pod wpływem księżyca.

W tej fazie powinieneś zadbać o Kalendarz księżycowy 2014 Unikaj następujących:

 • przeciążenie układu nerwowego i narządów czucia
 • Aby wykonać operację, ponieważ rany goją się powoli i możliwe jest krwawienie

To jest zalecane:

 • na masaże
 • Uprawiać sport. Najlepiej zacząć drugiego dnia księżycowego i zwiększać obciążenie od piątego dnia.
 • odwiedzić saunę lub łaźnie
 • Wykonuj zabiegi na włosy, aby wzmocnić włosy
 • oczy, szyja, kręgosłup w okolicy szyi, płuca i układ nerwowy ulegają gojeniu, ponieważ są bardziej skłonne do poddania się w tej fazie

Kalendarz księżycowy 2014 – druga faza księżyca

według niego wiele zalet wpływa na ludzi

Rozpoczyna się od pierwszej kwadry i trwa do pełni księżyca (od 8 do 15 dnia)

Wpływ słońca i księżyca na Ziemię wzrasta. Energia zaczyna się podnosić. Płyny w organizmie są kierowane od wewnątrz na zewnątrz, a organizm rozszerza się. W tej fazie wpływ księżyca zwiększa ryzyko ostrych chorób, wypadków i wszelkiego rodzaju stresu.

Należy unikać:

 • Operacje, ponieważ siły należy ocalić
 • wyjść z domu bez czapki
 • spać w świetle księżyca

Zachowaj odpowiedni czas na przyjmowanie leków i całkowicie unikaj alkoholu, jeśli to możliwe. Należy również ograniczyć aktywność sportową.

Z Kalendarz księżycowy 2014 poleca:

 • uzdrowienie kręgosłupa
 • Aby leczyć skręcenia lub zwichnięcia
 • Przygotuj dokumentację biznesową i popraw relacje osobiste
 • oczyścić i odtruć organizm między ósmym a piętnastym dniem
 • głodować między dziesiątym a dwunastym dniem, oczyszczać wątrobę i woreczek żółciowy, chodzić do sauny
 • oczyścić okrężnicę między trzynastym a piętnastym dniem

Kalendarz księżycowy 2014 – pełnia księżyca

nocny krajobraz pełnia księżyca morze skały elementy przyrody

Księżyc jest w pełni oświetlony.

W tym czasie księżyc jest całkowicie wolny od wpływu słońca, jest zwrócony do niego pod kątem 180 stopni. To czas konfrontacji. Człowiek jest pod wpływem obu i odczuwa separację umysłu i ciała. Występuje również kryzys skurczu i rozerwania. Stwierdzono również, że wpływ księżyca spowalnia metabolizm, a płyny mogą gromadzić się w kończynach.

Zajęcia sportowe są również niebezpieczne, ponieważ wzrasta ryzyko kontuzji. Możliwe jest również zatrucie, narasta bezsenność i pojawia się więcej błędów. Wpływ księżyca powoduje wzrost liczby przestępstw i przemocy. Choroby zakaźne zwykle występują częściej, nasilają się procesy zapalne i choroby przewlekłe oraz wzrasta odczuwanie bólu. Tłum staje się niekontrolowany, a wiodące postacie oddzielone od niego.

Według Kalendarz księżycowy 2014 W tym czasie wpływ księżyca ma pozytywny wpływ na:

 • wykonywanie diagnostyki
 • siły stają się silniejsze. Dlatego zaleca się w tym czasie pobranie krwi od dawców.
 • podświadomość jest aktywowana. Powstają silne, emocjonalne obrazy, co jest szczególnie korzystne dla artystów. Osobom o słabych nerwach zaleca się zachowanie spokoju i unikanie wybuchów emocjonalnych, stresu lub podobnych warunków
 • księżyc wzmacnia seksualność. Dlatego pełnia księżyca to najlepszy czas na walkę o serce ukochanej osoby.
 • występy publiczne

Za wszelką cenę należy unikać:

 • Operacje. Nie należy również usuwać zębów, ponieważ może wystąpić krwawienie
 • Nie należy przyjmować leków ani alkoholu, ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane
 • uczęszczanie na hałaśliwe imprezy i imprezy. Unikaj wszelkich strat energii.

Korzystne jest, jeśli pełnia księżyca przypada 16 dnia. W tym przypadku następuje równowaga i dążenie do duchowej doskonałości w społeczeństwie przez następne dwa tygodnie. Jeśli pełnia księżyca nadejdzie 15 dnia, ludzie będą podekscytowani i zaniepokojeni przez następne dwa tygodnie.

Kalendarz księżycowy 2014 – trzecia faza księżyca

lepsze planowanie aktywności zdrowotnej pozytywnie wpływające na okresy

Odbywa się od pełni księżyca do ostatniej kwadry (od 16 do 22 dnia)

Księżyc zbliża się do słońca i traci jasność.

Płyny w ciele kierowane są do wewnątrz, a organizm kurczy się. Mogą wystąpić zaburzenia w przewodzie pokarmowym. Wpływ księżyca sprawia, że ​​aktywność seksualna wzrasta, a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo wysokie.

Z Kalendarz księżycowy 2014 oraz działania, które są korzystne:

 • joga
 • Medytacje
 • interwencje chirurgiczne
 • zwiększenie wysiłku fizycznego
 • to najlepszy czas na wykonanie bardzo ważnych i wspaniałych zadań
 • pożądany efekt uzyskuje się dzięki zabiegom radiacyjnym, okładom i masażom

Kalendarz księżycowy 2014 – czwarta faza księżyca

cztery cykle nowiu pełni księżyca wskazówki dotyczące wpływu

Odbywa się od ostatniej kwadry do nowiu (23 do 29 dnia)

Księżyc jest teraz najbliżej Słońca. Siła grawitacyjna ziemi zmniejszyła się, przez co ciężar ciała ludzkiego jest nieco mniejszy. Płyny w ciele kierowane są do góry, a organizm rozszerza się. Pod wpływem księżyca odporność, siła życiowa i energia są osłabione, co może prowadzić do załamań nerwowych.

Po tym Kalendarz księżycowy 2014 W tym czasie wpływ księżyca ma pozytywny wpływ na:

 • leczyć choroby przewlekłe
 • w detoksykacji organizmu, zwłaszcza jelita grubego
 • głodować
 • leczyć nogi i przerosty oraz usuwać sole z organizmu
 • Wszystkie możliwe interwencje chirurgiczne są dozwolone
 • Zimne kąpiele mają pozytywny wpływ na stopy
 • Oczyszczanie w saunie
 • 26 i 27 dzień są odpowiednie do usuwania kamieni nerkowych

Unikać:

 • wysiłek fizyczny
 • wszelkiego rodzaju przemęczenie

miesięczny wpływ roczny wpływ księżyca pomocne wskazówki

Księżyc na wiele sposobów wpływa na nasze życie. Być może zauważyłeś już, jak rzucasz się i przewracasz w łóżku podczas pełni księżyca, mimo że jesteś zmęczony. Wiele osób twierdzi, że dzięki diecie księżycowej osiągnęło pożądaną sylwetkę. Wiele celebrytów przysięga również na pozytywny wpływ księżyca na proces odchudzania. Odchudzanie działa zgodnie z fazami księżyca bez konieczności liczenia kalorii. Według kalendarza księżycowego nów księżyca to idealny czas na rozpoczęcie diety. Drogę do wymarzonej sylwetki najlepiej zacząć od dnia postu, ponieważ w tej fazie organizm może się szczególnie dobrze oczyścić. W tym dniu wskazane jest spożywanie tylko napojów, takich jak woda mineralna, herbata i spritzery do soków. Kiedy księżyc przybywa, ciało szczególnie dobrze wykorzystuje kalorie i ma tendencję do zakładania miłosnych uchwytów. W tym czasie masz nieograniczony dostęp do owoców i warzyw i powinieneś unikać dań tłustych, mięs i wędlin. W pełni księżyca, odnieś się do kalendarza księżycowego 2014 i najlepiej przeprowadź dzień postu, ponieważ twoje ciało jest teraz zaprogramowane na przybieranie na wadze.

Z ubywającym księżycem nie musisz się martwić o ponowne przybranie na wadze. W tym czasie Twoje ciało zużywa dużo energii, a Twój metabolizm działa na pełnych obrotach. Produkty takie jak słodycze, alkohol i produkty z białej mąki są zabronione podczas diety księżycowej. Pokarmy takie jak owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, mleko i niskotłuszczowe produkty mleczne są dozwolone podczas diety. Raz w tygodniu możesz jeść jajka, ryby i mięso. Oprócz poszczególnych faz możesz również zwrócić uwagę na znaki zodiaku. Jeśli księżyc jest w Baranie, Lwie lub Strzelcu, to są to dni ognia. Idealnie nadają się do wykorzystania warzyw i owoców. Dni, w których księżyc jest w Raku, Skorpionie i Rybach, to dni wody. Są idealne do spożywania pokarmów zawierających białko. Unikaj tłuszczu w dni powietrzne. Są to dni, kiedy księżyc znajduje się w Bliźniętach, Wadze i Wodniku. W ziemskie dni (księżyc w Byku, Pannie czy Koziorożcu) zdecydowanie należy unikać soli. Realistyczna utrata wagi podczas obserwacji faz księżyca i pozycji księżyca wynosi około czterech kilogramów w cyklu księżycowym.

W zależności od fazy księżyca księżyc ma również specyficzny wpływ na włosy. Wiele kobiet przysięga, że ​​obcina włosy zgodnie z kalendarzem księżycowym. Gdy tylko księżyc znajdzie się w znaku zodiaku Panna i Lew, można przyciąć cienkie włosy, aby odrosły mocne i pełne. Jeśli włosy są strzyżone w odpowiednich fazach księżyca, wypadanie włosów może być również zauważalnie zmniejszone. Dni Strzelca i Barana są bardzo odpowiednie do stosowania różnych zabiegów na włosy. Ci, którzy chcą farbować lub farbować włosy zgodnie z kalendarzem księżycowym 2014, osiągną szczególnie dobre wyniki w Wadze, podobnie jak w fazie księżyca w znaku zodiaku Wodnik czy Bliźnięta. Szybko odrastają po obcięciu końcówek w tym okresie. Dni, w których ciało niebieskie przechodzi przez znaki wodne Rak, Skorpion i Ryby, uważane są za złe czasy. Najlepiej unikać obcinania i farbowania włosów w dni Skorpiona, Raka lub Ryby. Jeśli chcesz pozwolić swoim włosom rosnąć, woskowanie księżyca jest idealną fazą do strzyżenia końcówek. Jeśli nie chcesz, aby twoje włosy odrosły zbyt szybko, możesz zaplanować słabnący księżyc, aby odwiedzić fryzjera. Nowa fryzura w pełni księżyca wypada lepiej, a włosy wyglądają zdrowiej. Jeśli chciałbyś umówić się na wizytę fryzjerską według księżyca, na wizytę u fryzjera w 2014 roku najlepiej nadają się następujące dni:

 • 12-16 marca
 • 8-12 kwietnia
 • 05-09 maja
 • Czerwiec 02-06
 • 25-29 lipca
 • 22-26 sierpnia
 • 17-21 września
 • 14-18 października
 • 10-14 listopada
 • 8-12 grudnia