architektura

Nowoczesny projekt mostu autorstwa Santiago Calatrava

nowoczesny most autorstwa Santiago Calatrava

Wiek XX przynosi nową erę nowoczesnego projektowania, która obejmuje nie tylko budynki, ale także inny rodzaj konstrukcji – mosty. Mosty istnieją od czasów starożytnych i stale ewoluują wraz z rozwojem budownictwa i przemysłu. Masowa industrializacja i wprowadzanie nowych materiałów prowadzą do nowych rodzajów pomysłów projektowych, które w połączeniu z innowacyjnym myśleniem, prowokacyjną reprezentacją nowoczesny projekt mostu Formularz.

Most Bach de Roda – nowoczesna architektura autorstwa Santiago Calatrava

Most Bach de Roda autorstwa Santiago Calatrava

Od połowy lat 80. architekci zaczęli bardziej zajmować się nowoczesnością Projekt mostu zaangażować się. Ta zmiana zaczyna się od mostu samochodowego The Felipe II lub Bach de Roda Bridge w Barcelonie, autorstwa słynnego architekta i inżyniera Santiago Calatrava utworzony w latach 1985-1987. Most ma 129 m długości i 8 m wysokości z ciekawym sklepieniem wykonanym z betonu i stali, podwieszonym na naprężonych stalowych prętach. Wkrótce po wybudowaniu tego mostu Calatrava stworzyła również nowoczesny most dla pieszych o podobnej konstrukcji. Nazywa się most La Devesa i znajduje się w Ripoll w Hiszpanii. Dzięki tym dwóm mostom słynny architekt zapewnia innowacyjny Projekt mostu gdzie most jest postrzegany jako wyczyn, do którego należy podejść z artystycznym akcentem.

Most Alamillo w Sewilli, Hiszpania

Most Alamillo - nowoczesna architektura Calatrava

Wśród najbardziej imponujących nowoczesnych Projekty mostowe Calatravy to most Alamillo w Sewilli w Hiszpanii. Zbudowany w latach 1987-1992 na wystawę w Sewilli most od tego czasu pozostaje wizytówką tego miejsca. Rozciąga się na 250 metrów, a jej stalowa konstrukcja i asymetryczny kształt wskazuje na jedno z głównych wejść na wyspę Cartuja. Kolejny most z Santiago Calatrava to most Trinity między Salford i Manchester w Anglii. Most zostanie ukończony w 1995 roku, a jego konstrukcja przypomina most Alamillo, ale ma nieco inną konstrukcję.

Trinity Bridge – nowoczesny projekt mostu w Anglii

Most Trójcy Świętej – Santiago Calatrava

Dzięki tak wielu innowacyjnym i kreatywnym projektom mostowym, Santiago Calatrava stał się pionierem nowoczesności Projekt mostu i swoją pracą inspiruje wielu architektów.

K.H. Christova