Na zdrowie

Homeopatia – podstawowe zasady i rzeczy, które należy wiedzieć o medycynie alternatywnej

definicja homeopatii medycyny alternatywnej

Homeopatia to rodzaj medycyny alternatywnej, która stała się niezwykle popularna w ciągu ostatnich 10 lat. A prawda jest taka, że ​​coraz więcej osób decyduje się na powierzenie tego alternatywnego leczenia. Dlatego w dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej leczeniu homeopatycznemu. Nasz artykuł zawiera przydatne informacje i ciekawe fakty na ten temat. Na czym dokładnie polega ta metoda, na jakich zasadach się opiera i jakie są jej korzyści zdrowotne? Jakie rodzaje chorób można leczyć? Jak przebiega konsultacja z lekarzem homeopatą? A jak naprawdę skuteczna jest homeopatia? Przeczytaj wszystkie odpowiedzi i inne interesujące fakty w kolejnych sekcjach!

Co to jest homeopatia?

co to jest homeopatia starożytne nauczanie historia korzenie niemcy

Słowo homeopatia pochodzi od dwóch greckich słów „hómoion” i „pathos”, które oznaczają odpowiednio „podobny” i „choroba”. Ten rodzaj medycyny alternatywnej został wynaleziony przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna w 1796 roku i jest dziś praktykowany niemal na całym świecie. Osoby, które ją praktykują, używają niewielkich ilości naturalnych substancji, takich jak rośliny i minerały, i wierzą, że stymulują one proces gojenia. Nauczanie homeopatyczne opiera się na zasadzie, że coś, co powoduje objawy u zdrowej osoby, może (w bardzo małych dawkach) leczyć chorobę z podobnymi objawami. Ma to wywołać naturalne mechanizmy obronne organizmu.

podstawowe zasady homeopatii, które warto poznać

Na przykład cebula sprawia, że ​​płaczemy. Dlatego cebulę stosuje się w homeopatycznych lekach na alergie. Leki na różne choroby wykonuje się również z trującego dębu, białego arszeniku i arniki. Lekarze homeopaci osłabiają te składniki dodając wodę lub alkohol. Uważają, że im niższa dawka, tym silniejszy lek. Proces ten jest związany z rozcieńczeniem, które wyjaśniamy poniżej.

homeopatia historia podstawowe zasady butelki leków

Homeopatia to medycyna holistyczna, której najbardziej znaną zasadą jest interes jednostki. Ponadto należy wspomnieć, że około 200 milionów ludzi na całym świecie stosuje metodę homeopatyczną. Cóż, jeśli masz już pojęcie, czym jest ten rodzaj medycyny alternatywnej, przyjrzyjmy się bliżej podstawowym zasadom, na których opiera się homeopatia.

Podstawowe zasady homeopatii

homeopatia naturalne środki lecznicze substancje lecznicze

Ta medycyna alternatywna opiera się na trzech fundamentalnych zasadach – zasadzie podobieństwa, homeopatycznych testach leków i tak zwanej potencji lub rozcieńczeniu. W homeopatii lekarze leczą również osobę, a nie samą chorobę, dlatego też indywidualne zdrowie pacjenta ma ogromne znaczenie. Bo w końcu każda osoba inaczej reaguje na zabieg. Wszystkie te informacje o stanie jednostki są gromadzone przez homeopatów podczas sesji.

Podobne należy traktować podobnym – to mówi Zasada podobieństwa, co jest jedną z podstawowych zasad homeopatii. Innymi słowy, substancja o dużej dawce, która powoduje objawy u zdrowej osoby, może wyleczyć te same objawy u osoby chorej. Ale do tego dawka musi być znacznie mniejsza.

homeopatia środki zaradcze globulki środki arnika

ten homeopatyczne sprawdzanie leków u zdrowych ludzi jest przedmiotem zainteresowania homeopatii. Jest to nawet uważane za warunek wstępny zasady podobieństwa. Bo aby znaleźć odpowiedni środek homeopatyczny na objawy u chorego, powinien on wywoływać te same objawy u osoby zdrowej. Na podstawie tych objawów powstaje również tak zwany obraz lekarstwa. Tak powstaje medycyna homeopatyczna, na którą składają się obszerne zbiory sposobów działania różnych leków homeopatycznych.

homeopatyczne produkty lecznicze globulki laktoza

Do tego odnosi się trzecia zasada Potęgowanie. Dotyczy to sposobu przygotowania homeopatycznych produktów leczniczych poprzez ich stopniowe rozcieńczanie. Hahnemann określił potrzebę rozcieńczenia, gdy mocno rozcieńczył i wstrząsnął niektórymi trującymi substancjami. Odkrył, że po rozcieńczeniu działanie leków w rzeczywistości wzrosło, a nie osłabiło. Niemiecki lekarz nazwał ten proces wzmacniającym, co oznacza zwiększenie skuteczności środka homeopatycznego. Aby go rozcieńczyć, homeopaci wstrząsają lekiem wodą lub etanolem lub nacierają go laktozą. Jednak ta metoda jest sprzeczna z wiedzą naukową i do dziś pozostaje wysoce kontrowersyjna.

warto poznać zasady definicji homeopatii

Proces wytwarzania leków homeopatycznych jest obecnie regulowany w tak zwanej Farmakopei Homeopatycznej (HAB). Zbiór zasad został opracowany w 1978 roku i zawiera ogólne zasady wytwarzania leków homeopatycznych.

Leki homeopatyczne

globulki homeopatyczne jako homeopatyczne produkty lecznicze

Typowymi lekami w homeopatii są globulki, które są pakowane w małe pojemniki. W rzeczywistości chodzi o małe kuleczki wykonane z laktozy, które naciera się i zwilża odpowiednim składnikiem aktywnym. Peletek nie należy połykać, ale pozostawić do rozpuszczenia na języku, ponieważ w pełni rozwijają swoje działanie przez błonę śluzową jamy ustnej. Oprócz globulek można również znaleźć płynne leki homeopatyczne (krople) i tabletki. Znane są również maści i zastrzyki, ale są stosowane rzadziej.

Leki homeopatyczne są wytwarzane z roślin, minerałów, zwierząt i niektórych produktów zwierzęcych. Obecnie istnieje ponad 2500 różnych środków stosowanych w leczeniu różnych dolegliwości i chorób.

homeopatia testowanie substancji leczniczych

Niektóre produkty homeopatyczne łączą kilka różnych leków, z których każdy jest pomocny w konkretnym stanie. Przyjmowanie produktu złożonego powinno zwiększyć prawdopodobieństwo, że którykolwiek z leków złagodzi objawy choroby. Na przykład produkt złożony na ból ucha może zawierać pięć najczęściej przepisywanych leków homeopatycznych na ból ucha. Te złożone leki są obecnie często stosowane w ostrych chorobach, ale nie są klasyczną homeopatią.

Co warto wiedzieć o konsultacjach z homeopatą

co to jest przydatne informacje homeopatyczne

Konsultacja z homeopatą trwa co najmniej pół godziny. Biorąc pod uwagę zasadę indywidualności, lekarz zada Ci wiele pytań, na które odpowiedzi muszą być uczciwe i dość szczegółowe. Ten krok jest ważny, ponieważ homeopata będzie mógł uzyskać więcej informacji potrzebnych do wypisania recepty na środki, które najlepiej pasują do twoich objawów. Pytania koncentrują się na twoim zdrowiu psychicznym, emocjonalnym i fizycznym, a co najważniejsze, na problemach, których doświadczasz, stylu życia, historii rodziny i tak dalej.

homeopatia lek homeopatyczny krople

Lekarze homeopaci zawsze przepisują leki indywidualne, tj. takie, które składają się tylko z jednej substancji wyjściowej. Złożone środki są rzadko przepisywane w homeopatii, ponieważ testowanie leków na zdrowych ludziach odbywa się tylko za pomocą indywidualnych środków. Ponieważ homeopaci nie mogą badać zbioru objawów, przepisują indywidualne środki na poszczególne objawy. Zwykle jednorazowo przyjmuje się tylko jeden lek homeopatyczny.

Jakie choroby i dolegliwości można wyleczyć homeopatią?

homeopatia substancje ziołowe rośliny lecznicze

Homeopatia to alternatywna medycyna, która ma wiele korzyści zdrowotnych. Może leczyć różne problemy zdrowotne, w tym niektóre choroby przewlekłe. Zaburzenia obejmują alergie, migreny, depresję, chroniczne zmęczenie i zespół jelita drażliwego, zaburzenia napięcia przedmiesiączkowego i reumatoidalne zapalenie stawów. Ten holistyczny lek może być również stosowany w przypadku drobnych dolegliwości takich jak rany, blizny, bóle zębów i głowy, nudności, kaszel i przeziębienia. Tylko uważaj, aby nie stosować leków homeopatycznych na choroby zagrażające życiu, takie jak astma, rak lub problemy z sercem. W takich przypadkach może pomóc tylko nowoczesna medycyna, ale homeopatia jest czasami stosowana jako leczenie towarzyszące.

peletki homeopatyczne jako leki

Leczenie homeopatyczne ostrych chorób

Leki homeopatyczne okazały się bardzo skuteczne w ostrych chorobach. Na przykład, jeśli chodzi o przeziębienie, istnieje wiele leków homeopatycznych, które szybko złagodzą objawy i wyleczą chorobę. Nawet lekarze, którzy nie są homeopatami, często przepisują leki homeopatyczne na takie dolegliwości. Leki te polecane są również w przypadku zatkanego, swędzącego nosa lub kataru. Inne choroby, które mogą znaleźć leczenie w medycynie alternatywnej to dolegliwości żołądkowo-jelitowe, infekcje pęcherza moczowego, choroby wieku dziecięcego, bóle pleców i różne urazy.

warte poznania zalety homeopatii

Leczyć choroby przewlekłe za pomocą homeopatii

Objawy każdej choroby przewlekłej można złagodzić za pomocą terapii homeopatycznej lub, w niektórych przypadkach, całkowicie wyleczyć. Odpowiednio dobrane leki homeopatyczne mogą poprawić stan pacjenta w chorobach takich jak migreny, katar sienny, alergie, zaburzenia czynności tarczycy, łuszczyca, zaburzenia odżywiania, depresja itp. Oczywiście homeopatia też ma swoje granice i są zaburzenia i dolegliwości, których po prostu nie da się wyleczyć. Przykładami są choroby wymagające operacji, różnego rodzaju awarie ważnych funkcji organizmu, złamania kości, cukrzyca typu 1 itp..

Homeopatia na zaburzenia snu

Istnieje wiele czynników, które powodują problemy ze snem. Różne badania naukowe wykazały, że homeopatia ma pozytywny wpływ na sen, poprawiając jego jakość i czas trwania oraz znacznie skracając czas czuwania w nocy. Dlatego też na zdrowy sen lekarze zalecają leki homeopatyczne.

Homeopatia na odchudzanie

leczenie homeopatyczne globulki leków

Czy rzeczywiście można schudnąć dzięki homeopatii? To pytanie, które interesuje wielu z nas, zwłaszcza panie. Leki homeopatyczne mogą pomóc w utracie wagi, jeśli zajmą się podstawowymi przyczynami otyłości. Jeśli zaburzenia trawienia, zatrzymanie wody, stres itp. doprowadziły do ​​przyrostu masy ciała, objawy te można leczyć odpowiednimi lekami homeopatycznymi. Aby odchudzanie z homeopatią przyniosło pożądany efekt, kurację należy połączyć z dietą.

Czy homeopatia naprawdę działa??

definicja medycyny alternatywnej leki homeopatyczne

To długie kontrowersyjne pytanie, na które również szukaliśmy odpowiedzi. Każda moneta ma dwie strony i homeopatia nie jest wyjątkiem. Badania i opinie są różne i nie ma prawie żadnej innej metody leczenia, która różniłaby się tak bardzo jak homeopatia. Niektóre badania naukowe pokazują, że leki homeopatyczne są przydatne i mają pozytywny wpływ, podczas gdy inne stwierdzają dokładnie odwrotnie. Krytycy zwracają nawet uwagę, że dobre wyniki wynikają z efektu placebo. Innymi słowy, objawy ulegają poprawie, ponieważ uważa się, że leczenie działa. Ponieważ efekty leczenia homeopatycznego są naukowo niezrównoważone, często określa się je mianem pseudonauki.

definicja homeopatii oznacza napiwki choroby

Zdania lekarzy są podzielone, ponieważ niektórzy twierdzą, że lek bez składnika aktywnego nie powinien mieć żadnego wpływu na organizm. Jednak imponująca liczba osób, które wykonały ten rodzaj leczenia, przysięga na jego skuteczność. W końcu jest tak samo jak medycyna tradycyjna – każdy lek może mieć inny wpływ na różne osoby. Więc każdy powinien sam osądzić!

homeopatia medycyna alternatywna lek globulki

Jeśli chcesz spróbować medycyny alternatywnej dla swoich objawów, pamiętaj, że niektóre leki i żywność mogą zakłócać skuteczność leków homeopatycznych. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem, aby dowiedzieć się wcześniej. Na przykład przyjmując homeopatię należy unikać spożywania kawy, mięty, papierosów i kakao.