żłobek

Tablica dla dzieci: w ten sposób pokój dziecięcy można przekształcić w miejsce kreatywności!

Tablica kredowa dla dzieci to zabawka, która w latach przed tabletami znalazła miejsce w każdym dziecięcym pokoju. Choć ostatnio trochę zapomniano, klasyczna deska malarska znów cieszy się coraz większą popularnością. Nawet projektanci wnętrz starają się tchnąć nowe życie w klasykę i kreatywnie wkomponować ją w wyposażenie dziecięcego pokoju. Niezależnie od tego, czy w formie tablicy stojącej, czy zaprojektowanej jako duża ściana tablicowa, tablica kredowa promuje kreatywność najmłodszych i gwarantuje im dużo zabawy.

Jakie są warianty tablicy kredowej w pokoju dziecięcym??

Zaprojektuj kącik zabaw w pokoju dziecięcym z tablicą kredową, zagraj w kuchnię

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na dodanie czarnej tablicy do wystroju pokoju dziecinnego. Klasyczna deska stojąca jest wariantem niedrogim i zajmującym niewiele miejsca. Możesz znaleźć taką tablicę kredową dla dzieci w różnych rozmiarach i w razie potrzeby szybko przenieść ją w inne miejsce w domu. Niektóre deski stojące mają również regulację wysokości i rosną wraz z dzieckiem. A gdy nie jest używana, tablicę można łatwo złożyć i schować w kącie.

Tablica kredowa tworzy przestrzeń do zabawy dla dzieci

Innym klasycznym wariantem jest połączenie tablicy i tablicy. Te dwustronne tablice stojące są zwykle również magnetyczne i dlatego nadają się również dla mniejszych dzieci. Dzieci mogą same zdecydować, czy chcą pomalować kredą, rysować długopisem na tablicy, czy układać kolorowe magnesy według własnego uznania.

Pokój dziecięcy z tablicą kredową na ścianie

Popularna czarna tablica z kredą, jak znasz ze szkoły, może znaleźć swoje miejsce również w pokoju dziecięcym. Świetnie nadaje się dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, ponieważ może również pomóc im w nauce. Zazwyczaj tablice kredowe mają kształt prostokątny i można je łatwo przymocować do ściany. Tablica o nietypowym kształcie to również możliwy wariant, który może nadać dziecięcemu pokojowi dodatkowego kreatywnego akcentu.

Zaprojektuj ścianę jako tablicę kredową w przedszkolu Wskazówki

Zamiast kupować mobilne tablice stojące, możesz zaprojektować całą ścianę tablicową w pokoju dziecięcym. W tym celu ściana malowana jest specjalną farbą tablicową, która jest wykonana na bazie lakieru gumowego i można ją łatwo zetrzeć wilgotną szmatką. Przy takiej ścianie nie musisz się już martwić, że dziecko maluje ściany. Możesz również nałożyć warstwę farby magnetycznej pod farbę do tablicy, aby ściana również stała się magnetyczna.

Mała tablica kredowa w pokoju dziecięcym na osłonie łóżka

Dzięki farbie tablicowej prawie każdą gładką powierzchnię w pokoju dziecięcym można zamienić w tablicę kredową dla dzieci. Niezależnie od tego, czy chodzi o drzwi do pokoju, drzwi do szafy, ochraniacz na łóżko, czy też malujesz stolik dziecięcy, Twoja kreatywność nie ma granic. Zamiast farby tablicowej można również użyć folii magnetycznej do tablic.

Tablica kredowa dla dzieci od kiedy?

Tablica kredowa w pokoju dziecięcym dla dzieci od 3 lat

Jeśli szukasz naprawdę świetnego prezentu dla dzieci, to na pewno trafiłeś we właściwe miejsce ze starą dobrą tablicą kredową. Ale od jakiego wieku tablice malarskie nadają się na prezenty? Ponieważ kredę można rozbić na małe części, które można połknąć, tablice kredowe raczej nie nadają się dla dzieci poniżej 3 roku życia. Dzieci dwuletnie, które dobrze trzymają długopis i dla których zakończyła się tzw. faza oralna (w której wszystko wkładają do ust) w zasadzie mogą również korzystać z tablicy kredowej pod nadzorem rodziców.

W ten sposób można usunąć kredę z czarnej tablicy

Maluj na tablicy kredowej za pomocą kolorowych pisaków kredowych

Cała ściana tablicy w pokoju dziecinnym wygląda fajnie, ale w pokoju dziecinnym jest dużo brudu. Pył kredowy może pozostawiać ślady na rękach, ubraniu i podłodze, co dla wielu rodziców jest po prostu nie do zniesienia. Ponieważ kreda jest rozpuszczalna w wodzie, można ją łatwo zetrzeć lekko zwilżoną ściereczką z mikrofibry. Plamy z kredy na odzieży można łatwo usunąć w pralce, a kredę można szybko usunąć ze skóry ciepłą wodą z mydłem. Aby uniknąć kurzu i brudu, należy regularnie wycierać tablicę kredową w pokoju dziecięcym i zawsze dobrze przewietrzyć pomieszczenie.

Ustaw tablicę kredową w pokoju dziecięcym

Ci, którzy chcą zmniejszyć zanieczyszczenie kredą, mogą zamiast tego używać kredowych pisaków. Markery kredowe wypełnione są kolorowym płynem, który w przeciwieństwie do zwykłej kredy nie powoduje pylenia kredowego. Nadają się jednak tylko do gładkich powierzchni. Ponownie, wszystko, czego potrzebujesz, aby wyczyścić tablicę z pisaków kredowych, to wilgotna szmatka. Marker kredowy można łatwo usunąć ze skóry olejem.

Kreatywne pomysły na projekt pokoju dziecięcego z tablicą kredową

Pomysł na biały pokój dziecięcy ze ścianą tablicową i drabinką

Jeśli chcesz urządzić pokój dziecięcy jako miejsce kreatywności, tablica kredowa jest właśnie właściwym wyborem. Kolorowe pisaki kredowe zapewniają mnóstwo zabawy i pobudzają wyobraźnię dzieci w wieku przedszkolnym. Poniżej zebraliśmy wiele świetnych pomysłów na deskę kreślarską w przedszkolu, które można wykorzystać jako inspirację do kolejnego projektu renowacji.

Kreda dla przedszkola

Pomaluj ścianę tablicy w pokoju dziecięcym w jasnych kolorach

Jeśli dziecko jest jeszcze za małe, aby samodzielnie ozdobić ścianę tablicy, możesz pisać po tablicy i stworzyć oryginalną grafikę kredową. Cytat z ulubionej książki dla dzieci, fraza motywacyjna lub po prostu życzenie – możliwości są praktycznie nieograniczone. Aby dekoracja ścienna wyglądała bardziej klimatycznie, połącz piękne pismo z kolorowymi obrazkami i zabawnymi motywami. Jasne słońce, błękitne chmury i kolorowe kwiaty są po prostu cudowne.

Zrób sam tablicę kredową dla dzieci

Pokój dziecięcy Boho chic z małą tablicą kredową

Jeśli tablica kredowa od podłogi do sufitu to dla Ciebie po prostu za dużo, możesz na przykład zrobić klasyczną tablicę malarską do samodzielnego powieszenia. Wystarczy gładki panel drewniany, który pomalujesz farbą tablicową lub pokryjesz folią tablicową. Prostą ramę do tablicy kredowej można również zbudować z czterech drewnianych listew.

Ikea hack na tablicę kredową dla dzieci

Kolorowa tablica kredowa dla dzieci z Ikei różowa

Meble i dodatki z Ikei oferują wiele świetnych pomysłów na aranżację dziecięcego pokoju. Sztaluga Ikea MÅLA to niedroga alternatywa dla tablicy kredowej w pokoju dziecinnym. Łączy w sobie tablicę kredową i białą, a także posiada rolkę do rysowania, jeśli dziecko ma ochotę po prostu rysować na papierze. Z drugiej strony akcesoria można przechowywać w zasięgu ręki na małej półce.

Maluj tablicę kredową dla dzieci z Ikei urozmaicaj ją

Wadą tej dziecięcej tablicy kredowej jest jej wygląd. Na szczęście prostą sztalugę można przekształcić w świetny dodatek do pokoju dziecinnego za pomocą prostego hacka Ikei. Wystarczy pomalować ramkę na dowolny kolor, jaki chciałoby Twoje dziecko, a tablica kredowa zyska zupełnie nowy wygląd.

Konwertuj stolik dziecięcy Ikea w tablicę kredową

Zrób samodzielnie tablicę kredową dla dzieci na stole Ikea

Stolik dziecięcy Ikea LĘTT może na pierwszy rzut oka wydawać się nieatrakcyjny, ale po odrobinie przebudowy można go przekształcić w kreatywny mebel do pokoju dziecięcego. Słowem kluczowym jest oczywiście farba tablicowa. Wystarczy nałożyć warstwę farby tablicowej na płytę pilśniową, a rezultatem jest fajny stół, na którym maluch może beztrosko malować kredą.

Stół tablica kredowa do pokoju dziecięcego zrób to sam Ikea Hack

Sosnowe nogi stołu i krzesła można również doprawić farbą, aby tchnąć w nie nowe życie. W jednym, dwóch lub trzech kolorach – nie ma ograniczeń dla Twojej wyobraźni. Bo w pokoju dziecięcym im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Domowy stół kredowy dla dzieci

Więcej pomysłów na tablicę kredową dla dzieci w domu znajdziesz w naszej galerii zdjęć!

Stwórz kombinację placu zabaw i obszaru nauki za pomocą tablicy kredowej

Zaprojektuj przegrody w pokoju dziecięcym z tablicą kredową

Tablice kredowe dla dzieci można zaprojektować w dowolnym kształcie

Oryginalny pomysł na tablicę kredową w żłobku

Tablica w kształcie domu idealnie pasuje do nowoczesnych pokoi dziecięcych

Tablica kredowa w kształcie domu w pokoju dziecięcym z namiotem tipi

Małe tabliczki w przedszkolu nadal funkcjonują jako zeszyty

Stwórz niebieski pokój dziecięcy w stylu skandynawskim z tablic kredowych

W salonie można również zawiesić małą tablicę kredową dla dzieci

Mała tablica kredowa dla dzieci na ścianie

Tablice kredowe są popularnym dodatkiem do przestrzeni życiowej

Pomysły na tablice dla dzieci w domu

Zamień drzwi pokoju dziecięcego w fajną tablicę kredową

Tablica kredowa na drzwiach w przedszkolu

Dzięki farbie tablicowej dziecko może pomalować drzwi szafki

Nowoczesny pokój dziecięcy w kolorze szarym i niebieskim z szafką tablicową

Ścianka działowa w pokoju dziecięcym może zostać przekształcona w dużą tablicę kredową dla dzieci

Zaprojektuj ściankę działową w pokoju dziecięcym farbą tablicową

Dzieci dekorują swój pokój kolorową kredą według własnego uznania

duża tablica kredowa na ścianie w przedszkolu

W pokoju dziecięcym ze skośnym dachem ściana tablicowa to świetna opcja do projektowania ścian

Projekt ściany w pokoju dziecięcym farbą tablicową

Duża ściana tablicy zapewnia dużo miejsca na rozwój wyobraźni

Ściana tablicowa w pokoju dziecięcym z łóżkami piętrowymi

Tablica kredowa dla dzieci – obowiązkowa pozycja na placu zabaw

Nowoczesny pokój dziecięcy dla rodzeństwa z kącikiem zabaw

Zaprojektuj plac zabaw dla dziecka za pomocą tablicy ściennej

Pomaluj ścianę w pokoju dziecięcym farbą do tablic jako akcent

Ścianę tablicy można ozdobić zabawnymi obrazkami

Zaprojektuj pokoje dziecięce dla chłopców ze ścianą tablicową

W pokoju dziecka popularna jest również ściana tablicowa

Tablica kredowa w pokoju dziecięcym na ścianie

Ściana tablicowa w pokoju dziecięcym każdego dnia wygląda inaczej

Pokój dziecięcy ze skośnym sufitem ozdobi ścianę tablicy

Stwórz porządek w przedszkolu za pomocą tablic kredowych

Pokój dziecięcy w kolorze czarnym, białym i różowym ze ścianą tablicową