Na zdrowie

Chirurgia plastyczna w skrócie – pożądana jak nigdy dotąd

Chirurgia plastyczna Przegląd Wybór implantów do powiększania piersi

Dobre samopoczucie we własnym ciele – cel, który każdy chce osiągnąć. Gdyby nie drobne, w większości istniejące wady. Kiedy osobiste wysiłki na nic się nie zdadzą, operacje związane z urodą i ciałem są pożądane jak nigdy dotąd. Zwłaszcza klientela płci żeńskiej znajduje się na przednich siedzeniach z pragnieniem estetycznych ozdób. W wielu przypadkach wiąże się to z optymalizacją piersi, a w szczególności z powiększeniem piersi. Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o chirurgii plastycznej.

Zabiegi kosmetyczne, takie jak powiększanie piersi, nie tylko poprawiają wygląd kobiet, ale często również przynoszą ulgę emocjonalną. Cierpienie spowodowane obwisłym biustem, zbyt małym rozmiarem biustu, różnymi rozmiarami lub utratą objętości – na przykład z powodu karmienia piersią – może być ogromne. Pragnienie pięknego biustu nie jest tylko czysto estetyczne. Ważną rolę odgrywa również minimalizowanie poczucia niższości i braku pewności siebie.

Chirurgia plastyczna w skrócie: Powiększanie piersi jest tak różnorodne, jak przyczyny operacji

Porady kobiet na powiększenie biustu pozwalają uniknąć komplikacji po ładnym dekolcie

Temat powiększania piersi nie jest nowy i dotyczy wielu kobiet. Cierpią na piersi, są za małe, za płaskie, za obwisłe itp. Rozwiązaniem może być tutaj operacja.

Możliwe są różne techniki chirurgiczne. Rozróżniamy:

– Nacięcie pod piersią, w fałdzie piersiowym

– Nacięcie na krawędzi brodawki

– nacięcie pod pachą

Niezależnie od zastosowanej procedury, we wszystkich przypadkach najpierw przygotowuje się jamę implantu, a następnie umieszcza się go pod mięśniem piersiowym lub pod tkanką piersiową, na mięśniu piersiowym.

Chirurgia plastyczna w skrócie: wybór implantów

Przegląd chirurgii plastycznej Powiększanie piersi Kobieta nosząca górny dekolt wygląda naturalnie

Jeśli istnieje potrzeba powiększenia piersi, wybór odpowiedniego implantu jest kluczowy. Materiałem jest zazwyczaj spoisty żel silikonowy. Po operacji można oczekiwać naturalnej i atrakcyjnej wizualnie piersi.

Coraz częściej stosowane są również lekkie implanty piersi, tzw. implanty B-Lite®. Są do 30% lżejsze niż konwencjonalne implanty silikonowe. Implanty B-Lite® dają większą swobodę projektowania przy powiększaniu piersi, obciążenie tkanki piersi jest znacznie mniejsze niż w przypadku implantów konwencjonalnych, a pacjentki rzadziej zgłaszają dolegliwości pooperacyjne.

Wybór odpowiedniego implantu dokonywany jest w porozumieniu z pacjentem. Pod uwagę brana jest przede wszystkim sylwetka ciała. Ponieważ celem jest zawsze naturalne powiększenie piersi dopasowane do ciała. Korzystając z symulacji 3D, różne kształty i rozmiary implantów mogą być testowane cyfrowo, aby uzyskać wgląd w pożądany efekt przed operacją.

Kobietom, które unikają idei ciała obcego, można również zaproponować powiększenie piersi bez implantów. Odbywa się to za pomocą tłuszczu autologicznego, który po przetworzeniu służy jako wyściółka. Pozwala to na wykonanie umiarkowanego powiększenia piersi – bez nacięć.

Zabieg chirurgiczny w skrócie

Chirurgia plastyczna w skrócie Powiększanie piersi przechodzi zabieg chirurgiczny

Po dokonaniu wyboru implantu i wyznaczonym terminie operacji w pierwszej kolejności przeprowadzane są określone badania. Powinny one na przykład wykluczyć guzki w piersi. Jeśli zostanie wyznaczona wizyta na operację, należy wcześniej unikać nikotyny, środków rozrzedzających krew i preparatów hormonalnych. To samo dotyczy okresu obserwacji.

Przegląd chirurgii plastycznej: zmniejsza to ryzyko powikłań w fazie gojenia.

Przewodnik po zakupach w powiększeniu piersi Oczekuj wyników w celu zmniejszenia bólu

W przypadku samego powiększania piersi wykonuje się nacięcie i przygotowuje jamę implantu. Następnie wprowadza się implant, zwykle pod mięsień piersiowy. Rurki drenażowe zakłada się przed zamknięciem rany szwem. Są one używane do odprowadzania płynu z rany i krwi, aby uniknąć przekrwienia tkanki i przyspieszyć proces gojenia. Bardzo doświadczonym chirurgiem plastycznym, estetycznym w zakresie powiększania piersi jest na przykład Dr. Raab z Monachium. Posiada rozległą wiedzę specjalistyczną, wykonał niezliczoną ilość operacji powiększania piersi i jest ekspertem w stosowaniu innowacyjnych lekkich implantów B-Lite®.

Po powiększeniu piersi – czego się spodziewać

Powiększenie piersi ryzyko wady uniknąć komplikacji

Ból jest normalny zaraz po operacji. Mogą one trwać kilka dni i można je leczyć zwykłymi środkami przeciwbólowymi. Siniaki i obrzęki również są normalne, ale ustępują w ciągu kilku dni. Już 2 tygodnie po zabiegu kosmetycznym możesz znów w pełni pracować, po około 6 tygodniach możesz znów uprawiać sport.

Po operacji – fakty na pierwszy rzut oka

– Specjalny biustonosz na 6 tygodni

– brak wysiłku fizycznego przez 6-8 tygodni

– Brak bezpośredniego światła słonecznego w pierwszym roku

– Czas trwania procesu gojenia ok. 2 miesiące

– Biustonosze formowe z fiszbinami są możliwe sporadycznie po 6-8 tygodniach

– Ostateczny efekt po ok. 4-6 miesiącach

Przegląd chirurgii plastycznej: ryzyko powiększania piersi

Przegląd chirurgii plastycznej powiększenie piersi autologiczne wskazówki tłuszczu kobieta czerwona sukienka piękny dekolt

Jak w przypadku każdej operacji, nie można wykluczyć ryzyka i powikłań. Mimo największej staranności nie można zagwarantować żadnej wolności od ryzyka. Dlatego lekarz poinformuje Cię o tym przed operacją i uzyska odpowiednią zgodę na przeprowadzenie operacji plastycznej.

Możliwe zagrożenia i komplikacje w skrócie

– Krwawienie wtórne, obrzęk, infekcje

– zakrzepica i zator

– osłabiona wrażliwość, szczególnie w okolicach brodawki sutkowej

– Niezdolność do karmienia piersią

– rzadko – uczulenie na implant

Alternatywna procedura: powiększanie piersi autologicznym tłuszczem

Chirurgia plastyczna Przegląd Zrozumienie powiększania piersi Chirurg Wybierz porady

Jeśli istnieje potrzeba powiększenia bez implantów, alternatywą może być tłuszcz autologiczny. Tutaj tłuszcz własny ciała jest usuwany z pewnych obszarów ciała, takich jak biodra, brzuch i pośladki, i przetwarzany. Oczyszczając krew i równomiernie emulgując, powstaje materiał do wstrzykiwania do powiększania piersi. Początkowo, ze względu na obliczalną stratę spowodowaną degradacją, wstrzykuje się nieco większą objętość niż jest to pożądane na końcu.

To podejście jest szczególnie odpowiednie w przypadku umiarkowanego powiększania piersi. Nie ma potrzeby noszenia specjalnego biustonosza, wystarczy lekki bandaż uciskowy.

Implant czy tłuszcz autologiczny – różnice na pierwszy rzut oka

Wszczepiać

Czas trwania operacji: ok. 1,5 godziny

Pobyt stacjonarny: 1 noc

Znieczulenie: znieczulenie ogólne

Kontynuacja leczenia: Specjalny stanik na 6 tygodni

Zdolność społeczna: Natychmiast

Sport: po 6-8 tygodniach

Blizny: Tak (fałdy piersi, otoczka, pachy)

Tłuszcz autologiczny

Czas trwania operacji: ok. 2-3 h

Pobyt stacjonarny: 1-2 dni

Znieczulenie: znieczulenie ogólne

Kontynuacja leczenia: 4 tygodnie

Zdolność do socjalizacji: po ok. 2 tygodniach

Sport: po 6-8 tygodniach

Blizny: Nie.

Przegląd chirurgii plastycznej Unikaj powikłań i zmniejszaj ryzyko