salon

Połączenie kanapy w salonie z innymi siedziskami – 10 pomysłów

salon kanapa fotel-brąz-lampa-pomysł-boazeria ścienna

Żaden salon nie może obejść się bez sofy. Czasami jednak może być korzystne połączenie tego z dodatkowymi opcjami siedzenia, takimi jak fotele, podnóżki lub krzesła, aby z jednej strony stworzyć więcej miejsc siedzących dla gości, a z drugiej jeszcze wygodniejsze wnętrze. W jaki sposób używasz Kanapa w salonie Z tego artykułu dowiesz się, jak połączyć go z innymi siedziskami i meblami tapicerowanymi. Zebraliśmy kilka przytulnych i ładnych przykładów tego, jak możesz ustawić sofę w salonie i które możesz również zastosować w swoim salonie.

Pomysły na kanapę do salonu z pufami

salon pufy kanapa-skóra-siedzisko-jasny niebieski-dywan-kominek

Jeśli szukasz wariantu oszczędzającego miejsce, aby stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia oprócz kanapy w salonie, pufy są właściwym wyborem. Dają dodatkowy komfort w małym pomieszczeniu, ale nadają się również do dużego salonu. Można je również wygodnie schować pod stolikiem kawowym. Pufy to nie tylko świetna opcja dla gości.

Kanapa w salonie do małej części wypoczynkowej

sofa do salonu dzianina-pufa-niebieska-design-m;bel-deco-schody-drewno

Pufy idealnie nadają się również do odstawiania nóg, jako stolik pomocniczy lub nawet jako zamiennik stołu kuchennego w połączeniu z kanapą w salonie. Nie należy lekceważyć ich walorów dekoracyjnych. Ta dzianinowa pufa, na przykład, wspaniale dopasowuje się kolorystycznie do sofy i dywanu w salonie i nie zajmuje niepotrzebnej przestrzeni obok kredensu.

Połącz kanapę i podnóżek

salon kanapa pufa-meble tapicerowane-pomysł-jasne-wnętrze

Podobnym wariantem jest połączenie sofy z pufą. Zajmuje to więcej miejsca, ale ostatecznie jest tak samo praktyczne jak pufa. Kolejną zaletą jest to, że można go szybko ustawić w żądanej pozycji. Może stać samodzielnie lub służyć jako przedłużenie kanapy w salonie.

Dopasowane kolory lub w kontrastowych kolorach

salon kanapa narożna sofa-kolor-skóra-stołek-żółto-zielona

Jeśli nadal szukasz kanapy do salonu, możesz również poszukać takiej z pufą, która jest wyposażona w pokrowiec pasujący do sofy. Jeśli masz już kanapę do salonu, możesz również użyć kontrastujących kolorów lub innych niuansów, aby ustawić ciekawe akcenty kolorystyczne. Niskie podnóżki można również wygodnie schować pod wyższymi stolikami kawowymi.

Sofa i fotele wypoczynkowe

salon kanapa oryginalna-ściana-krzesła-szkło-stolik kawowy

Fotele wypoczynkowe są wygodniejsze, ponieważ można je ustawiać i przestawiać w zależności od potrzeb i nie zajmują dużo miejsca. Ustaw je pod kątem prostym do kanapy w salonie i obok siebie lub wybierz obszary po przekątnej od sofy. To znowu zależy od wolnego miejsca. Pojedynczy fotel może być również świetnym dodatkiem.

Połącz kilka mebli

salon pufy kanapa-apartament-wyposazenie-inspiracja

Narożnik można również zestawiać z różnymi meblami tapicerowanymi i innymi siedziskami. Tutaj np. narożnik połączono z fotelem wypoczynkowym i pufą. Pufa stanowi akcent kolorystyczny, natomiast kolor krzesła dopasowuje się do sofy i dywanu. Efektem jest harmonijny obiekt z kanapą w salonie.

Stołek i kanapa do małego salonu

salon-kanapa-stołek-czarny-skórzany-komfort-krzesło-belki sufitowe

Jeśli masz fotel z dopasowanym taboretem, możesz wykorzystać ten mebel jako uzupełnienie kanapy w salonie. Aby to zrobić, oddziel krzesło i stołek. W razie potrzeby możesz łatwo postawić stołek obok krzesła i podnieść nogi. W przeciwnym razie po prostu podnieś nogi, gdy leżysz na sofie.

Biały stołek pasujący do sofy

salon-kanapa-stołek-biała-skóra-nowoczesny-parkiet

Stołek możesz ustawić naprzeciwko kanapy w salonie lub po obu stronach. Wystarczy pomyśleć o tym, w jaki sposób ruch w pomieszczeniu będzie najmniej zakłócany. Całość jest również estetyczna, więc możesz po prostu wypróbować, gdzie najbardziej lubisz stołek. Na szczęście nie są trudne i łatwe w przenoszeniu.

Połącz dwie sofy

salon-kanapa-czerwona-kanapka-w paski-szafka-szafka

Jeśli wymienione powyżej siedziska to dla Ciebie za mało, masz również możliwość połączenia ze sobą dwóch identycznych sof ustawiając je pod odpowiednim kątem. Alternatywnie nadają się tutaj również sofa i narzuta. Jeśli salon jest mały, ustaw sofy plecami do ściany, aby zaoszczędzić miejsce.

Pomysł na duży salon

salon-kanapa-elegancka-stylowa-meblościanka-ścienna-jednokolory

W przestronnym salonie można ustawić dwie sofy w większej odległości od siebie, ale także centralnie. Sofa do salonu na środku pokoju wygląda bardzo stylowo i nowocześnie oraz sprawia, że ​​bardzo przestronne pokoje wyglądają bardziej komfortowo, ponieważ wolna przestrzeń jest dobrze wypełniona. Ta biała kanapa w salonie ozdobiona jest niebiesko-czerwonym dywanem.

Wybierz sofę narożną

salon-kanapa-ciepłe kolory-podłogowe-lampy-kanapa-czerwony-dywan-kominek

Jeśli nie chcesz kupować dwóch sof jednocześnie, po prostu wybierz narożnik, który spełnia tę samą funkcję, co dwie sofy pod kątem prostym. Jednak w zależności od modelu kanapy w salonie może być dostępnych mniej miejsc. Umieść tę lub wspomnianą kombinację na dwóch ścianach, swobodnie w pokoju lub po prostu umieść jedną stronę przy ścianie, a drugą w pokoju.

Fotel jako połączenie

salon-kanapa-fotel-sofa-narożna-projekt-monochromatyczna-ścienna-projekt

Stary dobry fotel to kolejny mebel, którego wielu nie powinno zabraknąć. W zależności od tego, ile masz miejsca, możesz ustawić jeden lub dwa fotele. Więcej wydawałoby się raczej nieestetyczne. Nie ustawiaj pojedynczego fotela pod kątem prostym, ale pod kątem. Powyżej widać, jak narożnik można połączyć z fotelem, który ma nawet inny kolor. Takie patchworkowe pomysły są nowoczesne i świetnie wyglądają.

Mała sofa i dwa fotele

salon-kanapa-wiejska-domek-nowoczesny-szary-fotel-parkiet

Jeśli zdecydowałeś się na dwa fotele, które chcesz połączyć z kanapą w salonie, możesz ustawić je po przekątnej i stworzyć, że tak powiem, trójkątny kształt miejsca do siedzenia. Siedzisko wygląda bardzo harmonijnie, gdy jest otwarte w kierunku drzwi. To dobra wskazówka, szczególnie w przypadku wariantu z fotelem.

Sofa, fotele i pufy do salonu

salon-kanapa-zajmująca miejsce-pufy-fotele-fotele-nowoczesny-design

Tutaj możesz ponownie zobaczyć kombinację kilku wariantów. Fotel i kanapa w salonie mają oryginalny kształt i są ustawione po przekątnej naprzeciwko siebie. Pufy służą jako kanapa i stolik, ale w razie potrzeby można je szybko wykorzystać do siedzenia. Bardzo wielofunkcyjne meble o wysokim współczynniku komfortu!

Ustaw sofy naprzeciwko siebie

salon-kanapa-dwa-czarny-miejsce-wypoczynkowe-dywan-okno frontowe

Dwie sofy można ustawić nie tylko pod kątem prostym, ale także naprzeciwko siebie. W tym celu sofy niekoniecznie muszą mieć taki sam design jak tutaj. Możesz również połączyć świetny patchworkowy projekt z kanapą w salonie. Możesz również uzupełnić grupę do siedzenia o krzesło, pufę, fotel lub pufę.

Pomysł na każdy styl

salon-kanapa-naprzeciwko-shabby-elegancki-projekt-wnetrze

Ten pomysł na połączenie kanapy w salonie pasuje do każdego stylu wnętrza. Stwórz harmonijną grę mebli w podobnych kolorach lub przekształć część wypoczynkową w kontrastową przestrzeń. Nawet bez dodatkowych miejsc siedzących powyższy przykład wygląda bardzo zachęcająco. Upewnij się, że chodniki pozostają wolne.

Recamiere zamiast kanapy w salonie

salon-kanapa-recamiere-kanapy-pomysł-meble-tapicerowane

Bardziej oryginalnym pomysłem jest zastąpienie kanapy w salonie dwoma szezlongami. To sprawia, że ​​oglądanie telewizji jest szczególnie przyjemne dla dwóch osób, ponieważ obie są we właściwym kierunku. Meble tapicerowane można również wspaniale zestawić, a następnie szybko przekształcić w wygodną leżankę.

Komfort w salonie

salon-kanapa-szare-meble-lezace-projekty-pomysly-czerwone-biurko

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, nie musisz rezygnować z ukochanej kanapy w salonie, nawet z szezlongiem. Stwórz na przykład część wypoczynkową przed telewizorem i kolejny salon przed kominkiem, do którego możesz wykorzystać szezlong. Rozprostuj nogi, ciesz się ogniem, poczytaj razem książkę lub odpocznij pogawędkę.