Na zdrowie

21 ważnych pytań i odpowiedzi dotyczących implantów piersi

Adriana Lima Oświadczenie Naszyjnik Sukienka Bez Ramiączek

Powiększanie piersi to jeden z najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Istnieje wiele powodów, dla których kobiety decydują się na poprawę estetyki piersi. Na przykład wielu zastanawia się, jaki jest odpowiedni wiek na powiększanie piersi. Jednak nie to jest najważniejsze. Każda kobieta poddawana operacji piersi powinna wcześniej zapoznać się z ryzykiem i potencjalnymi powikłaniami. Oto niektóre z najczęstszych pytań i odpowiedzi dotyczących implantów piersi, które powinny dostarczyć Ci najważniejszych informacji.

Implanty piersi piękna dekolt biała sukienka

1. Co to jest silikon??

Krzem jest wytwarzany z krzemu, wyekstrahowanego metalopodobnego pierwiastka, który naturalnie łączy się z tlenem, tworząc dwutlenek krzemu lub krzemionkę (kwarc). Na przykład piasek morski i kryształy mineralne składają się głównie z kwarcu. Jest to najpowszechniejsza substancja na ziemi. Po podgrzaniu kwarcu i węgla powstaje silikon. Podczas dalszego przetwarzania silikon może zostać przekształcony w polimer o długim łańcuchu, który może być stały, płynny lub żelopodobny. Różne silikony są używane w smarach i olejach, a także w produkcji gumy silikonowej. Silikony znajdują się również w wielu produktach gospodarstwa domowego, takich jak farby, balsamy do ciała, dezodoranty, mydła, uszczelki, formy do pieczenia i inne.

2. Czy implanty piersi są niebezpieczne??

Implanty silikonowe są od lat przedmiotem kilku badań. Przeprowadzono nawet specjalne badania, które wykazały, że poziom krzemu w mleku krowim i mleku dla niemowląt jest znacznie wyższy niż w mleku kobiet z implantami. Nie ma jednak dowodów na to, że implanty silikonowe powodują poważne choroby całego ciała. Kobiety spotykają się już z silikonem w wielu miejscach na co dzień.

Implanty piersi Jessica Alba Top Off Shoulder

3. Dlaczego ciało tworzy otoczkę wokół silikonowego implantu??

Jest to naturalna reakcja organizmu, ponieważ implanty piersi to ciała obce. Zwykle jest to ledwo widoczne i praktycznie nie namacalne.

4. Co to jest przykurcz torebkowy?

Tkanka łączna lub torebka, która zwykle tworzy się wokół implantu, może zgęstnieć. To stwardnienie tkanki jest znane jako przykurcz torebkowy lub przykurcz torebkowy. Enkapsulacja implantów piersi jest częstsza po infekcji, krwiaku lub seroma. Częściej występuje również w przypadku umieszczania implantów piersi pod mięśniem piersiowym. Objawy różnią się od stwardnienia w klatce piersiowej i niewielkiego dyskomfortu do bólu, deformacji i/lub przemieszczenia implantu. Jeśli ból i stwardnienie są silne, wymagana jest dodatkowa operacja. Podczas tej operacji albo tylko otorbiona tkanka, albo cały implant może zostać usunięty i zastąpiony nowym. Należy jednak zauważyć, że przykurcz torebki może później powrócić. Technika wyciskania, znana również jako „kapsulotomia zamknięta”, nie jest zalecana, ponieważ ta procedura może uszkodzić implanty.

5. Czy istnieje związek między implantami a rakiem piersi??

Nie ma udowodnionego związku między implantami a rakiem piersi. Aktualne badania pokazują również, że implanty silikonowe nie mogą powodować raka ani innych nowotworów złośliwych.

6. Czy można wykonać mammografię pomimo implantów piersi??

Implanty piersi mogą zapobiegać i utrudniać wykrycie raka piersi na wczesnym etapie badań mammograficznych. Istnieją jednak techniki badawcze, które uwzględniają implant. Przed badaniem podaj laborantowi informację o swojej indywidualnej sytuacji lub pokaż mu swoją przepustkę do implantu ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Miranda Kerr różowa sukienka z głębokim dekoltem V

7. Czy można mieć alergię na implanty silikonowe??

Każdy może rozwinąć alergię na prawie każdą substancję na ziemi, ale alergie na silikon są bardzo rzadkie. Wszyscy jesteśmy narażeni na działanie silikonu w życiu codziennym.

8. Jak długo trwają implanty piersi??

Implanty nie są produktem dożywotnim, więc w pewnym momencie trzeba je wymienić. Średnia długość życia wynosi około 10-15 lat, ale może być różna dla każdej kobiety. Istnieje wiele powodów, dla których konieczna jest wymiana implantu. Czasami jest to kwestia wyboru, np. zmiana rozmiaru lub kształtu implantu, a czasami usunięcie i wymiana wynikają z komplikacji, takich jak enkapsulacja lub przemieszczenie implantu. Obecnie na rynku pojawiają się również zupełnie nowe implanty piersi, które oferują dożywotnią gwarancję.

Hayden Panettiere czarna sukienka z koronką

9. Jak długo po zabiegu muszę odczekać, zanim będę mógł wznowić ćwiczenia lub inną forsowną aktywność??

Proces gojenia jest inny dla każdego pacjenta. Pierwsze dni są zwykle najbardziej niekomfortowe. Średni czas gojenia wynosi około czterech do sześciu tygodni. Możesz porozmawiać z lekarzem, kiedy i jak kontynuować ćwiczenia. Pocenie się stwarza ryzyko infekcji lub napięcia na ranie. Ogranicz więc aktywność fizyczną, dopóki blizna pooperacyjna nie zostanie całkowicie zagojona. Pozwól swojemu ciału odpocząć i zregenerować się. Rana nie powinna mieć kontaktu z wodą przez jeden do dwóch tygodni po operacji. Dlatego nie zaleca się kąpieli i pływania. Prysznic jest możliwy tylko z odpowiednimi plastrami prysznicowymi.

Implanty piersi lifting piersi w białej sukni wieczorowej bez biustonosza

10. Kiedy mogę ponownie się opalać lub iść do solarium po powiększeniu piersi??

Opalanie w solarium lub na słońcu nie uszkodzi samego implantu, ale może pogorszyć blizny. Kawałki nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie ciepła słonecznego, solarium lub sauny przez co najmniej rok po operacji. Promienie UV mogą trwale przyciemnić blizny. Implant może się nagrzewać i schładzać wolniej niż Twoje ciało.

11. Czy mogę latać lub nurkować??

Wiele kobiet z implantami nurkuje i lata bez problemu. Zmiana ciśnienia może spowodować nieznaczne rozszerzenie i kurczenie się koperty. Może to prowadzić do powstania niewielkiej ilości pęcherzyków powietrza w implancie. Dzięki implantom wypełnionym żelem lub solą możesz czuć lub słyszeć bulgotanie płynu. Powinny zniknąć po około 24-48 godzinach.

Biała sukienka bez ramiączek Kelly Rowland

12. Kiedy mogę ponownie nosić biustonosz z fiszbinami??

Większość lekarzy zaleca pacjentom odczekanie trzech miesięcy przed założeniem biustonosza z fiszbinami po zabiegu. Podczas tej fazy gojenia twoje ciało utworzy tkankę łączną wokół implantu, a nacisk skroni może spowodować trwałe wgniecenia w tkance. Po tej pierwszej fazie biustonosze z fiszbinami należy nosić tylko od czasu do czasu, aby uniknąć trwałego uszkodzenia.

13. Czy moje piersi znów będą się naturalnie poruszać??

Zależy to od wielu czynników, takich jak rodzaj implantów, nacięcie, czy iw jaki sposób organizm zaakceptuje implant oraz czy obserwuje się reakcję ciała obcego. U niektórych kobiet pierś porusza się naturalnie, u innych jest twarda i nieruchoma.

Gisele Bündchen poranny biały top

14. Ile waży implant piersi??

Waga implantu zależy od wielkości i objętości wypełnienia. Informacje w gramach z grubsza odpowiadają informacjom w centymetrach sześciennych. Implant o pojemności 250 cm3 wypełniony żelem 250 cm3 waży około 250 g.

15. Czy rozstępy są spowodowane powiększeniem piersi??

Po wszczepieniu implantów piersi mogą tworzyć się rozstępy, ale rzadko się to zdarzają. Jeśli masz obawy, wybierz mniejszy rozmiar implantu, aby zminimalizować rozciąganie skóry lub ekspander tkankowy, którego objętość można później precyzyjnie dostosować.

Gisele Bündchen Dekolette kolorowa wzorzysta sukienka

16. Jaki wpływ na proces gojenia po operacji ma palenie??

Palenie powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych, modyfikując w ten sposób przepływ krwi. Oznacza to, że do krwi i tkanek dociera mniej tlenu. Kiedy dopływ krwi jest zmniejszony, uszkodzona tkanka goi się wolniej. Różni lekarze wyznaczają pacjentom różne czasy rzucenia palenia przed i po operacji. Niektórzy zalecają od dwóch do pięciu tygodni przed i po zabiegu. Zapytaj swojego lekarza, jak długo nie powinieneś palić przed i po operacji.

Victoria Beckham Implanty Piersi Brokatowy Top Srebrno Białe Dżinsy

17. Moje sutki drętwieją?

Zaburzenia czucia lub drętwienie brodawek są często wynikiem powiększenia piersi? Wrażliwość sutków i piersi może się zwiększać lub zmniejszać. Zmiana zmienia się od drętwienia do uczucia bardzo intensywnego i może być tymczasowa lub trwała.

18. Czy powinnam mieć idealną wagę przed operacją piersi??

Najlepiej być blisko swojej idealnej wagi. Znaczna utrata masy ciała po zabiegu powiększania piersi może zmienić wyniki zabiegu w sposób, który jest dla Ciebie niezadowalający. Utrata wagi może prowadzić do opadanie powieki (opadania piersi) i zmniejszenia rozmiaru, podczas gdy przyrost masy ciała może prowadzić do zwiększenia rozmiaru piersi.

Implanty piersi postarzane Demi Moore z głębokim dekoltem

19. Mam ponad 50 lat. Czy powiększanie piersi jest możliwe w starszym wieku??

Jeśli chodzi o powiększanie piersi, ważne jest, aby być w dobrym zdrowiu, a nie w wieku. Minimalny wiek do operacji piersi to 20-21 lat. Nie ma ustalonej górnej granicy wieku.

20. Co dzieje się w czasie ciąży?

Ciąża to duże zmiany dla kobiecego ciała. Piersi powiększają się i przygotowują do karmienia. Stają się ciężkie, czasem bolesne, a brodawki stają się ciemniejsze i większe. Wzrost piersi opiera się na interakcji hormonów. Nie da się zatem dokładnie przewidzieć, jak zachowa się pierś u każdej kobiety z implantami piersi. W zależności od tego, jak silne są wahania wielkości lub jak elastyczna jest skóra, wygląd piersi zmienia się po ciąży.

Asymetryczny czarny top Victoria Beckham z wycięciami

21. Czy mogę karmić piersią po powiększeniu piersi??

Wiele kobiet z implantami piersi z powodzeniem karmi piersią swoje dzieci. Ostatnie badania wykazały, że implanty piersi nie wpływają na jakość mleka matki. Jednak implanty piersi mogą wpływać na zdolność niektórych kobiet do karmienia piersią. Dzieje się tak głównie przy powiększaniu piersi za pomocą nacięcia brodawki sutkowej. Niektóre kobiety rozwijają zapalenie sutka (zapalenie piersi) podczas karmienia piersią, co może również powodować przykurcz torebki. Jeśli wystąpią objawy, poinformuj o tym lekarza.

Miranda Kerr czerwona sukienka wieczorowa z rozcięciami Dekolette

Ważna, bezpieczna informacja:

Przed wykonaniem zabiegu powiększania piersi ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z implantacją.

Należy zauważyć, że zwykle pojedynczy zabieg chirurgiczny nie wystarcza. Możesz potrzebować dodatkowych nieplanowanych operacji piersi z powodu powikłań lub niezadowalających wyników. Zmiany wprowadzone na biuście po implantacji są nieodwracalne (nie można ich cofnąć). Implanty piersi mogą również wpływać na zdolność karmienia piersią, zmniejszając produkcję mleka lub w ogóle nie wytwarzając mleka.

Najczęstsze powikłania związane z implantami silikonowymi to reoperacja, przykurcz torebki, asymetria i ból w klatce piersiowej. Jednym z rzadkich powikłań jest ciche pęknięcie implantu, którego nie zauważa ani pacjent, ani lekarz. Pierwszymi oznakami wadliwego implantu może być trwałe pieczenie lub nagle nienaturalnie miękka pierś.

Skutki zdrowotne pękniętego implantu wypełnionego żelem silikonowym nie są w pełni zrozumiałe. Zalecane są coroczne mammogramy, rezonans magnetyczny lub USG.

Biała sukienka implanty piersi Anna Faris