Meble

Meblościanka bukowa – zalety i świetne pomysły na aranżację wnętrz

Pomysły na meblościanki z drewna bukowego

Meblościanka, zwana również dobudówką, to jeden z najważniejszych mebli w salonie. Zwykle jest to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po wejściu do pokoju. Z tego powodu duże znaczenie ma rozmiar, dobór koloru i wzoru. Dostępne są między innymi różne rodzaje drewna. Powinieneś wybrać ten w zależności od atmosfery, którą chcesz osiągnąć. Meblościanka wykonana z naturalnego drewna jest idealna do uzyskania przytulnego stylu wiejskiego domu i dlatego obok wysokiego połysku staje się coraz bardziej popularna. Drewno bukowe można jednak przetwarzać na różne sposoby, dzięki czemu: Meblościanka bukowa musi być nie tylko rustykalny, ale też promieniować nowoczesnością, puryzmem i minimalizmem.

Meblościanka bukowa w dwóch wersjach

Meblościanka z jasnego buku

Drewno bukowe jest zwykle drewnem o jasnym kolorze, chyba że jest to drzewo, które ma ponad 100 lat. Z tego powodu doskonale nadaje się do produkcji mebli. Meblościanka z drewna bukowego sprawi, że Twój salon nadal będzie wyglądał jasno i przyjaźnie. Ciemniejszy wariant, który, jak powiedziałem, jest zrobiony ze starszych drzew, nazywa się bukiem czerwonym. Ze względu na usłojenie i czerwono-brązową barwę cieszy się dużą popularnością. Choć jest to solidne i stabilne drewno, w formie meblościanki nie jest w żaden sposób nieporęczne ani nieporęczne. Drewno bukowe ma odporną powierzchnię, dzięki czemu będziesz cieszyć się swoją meblościanką z drewna bukowego przez długi czas.

Meblościanka bukowa – pytanie projektowe

Wonwand-Cubus-7

Jeśli chodzi o design, jesteś rozpieszczany wyborem. Ponieważ istnieje niezliczona ilość wariantów. Niezależnie od tego, czy są gotowe jako zestaw, czy w pojedynczych częściach do indywidualnego projektu – wszystko jest w zestawie. Doskonałym przykładem bukowej meblościanki jest seria Cubus firmy Drużyna 7. Tam meblościankę można indywidualnie zaprojektować, dowolnie dobierając poszczególne części. Do każdego kawałka oferowane są różne rodzaje drewna, w tym buk i czerwony buk sercowy. Są też inne wspaniałe modele w klasycznych i nowoczesnych wzorach Meble z drewna.

Meblościanka z drewna bukowego od Woody Möbel

Bukowy system ścienny od drewnianych mebli

Za pomocą różnych przykładów chcielibyśmy zilustrować, jak wspaniały klimat ma bukowa meblościanka i jakimi stylami może emanować. Ten praktyczny mebel wykonany z tego gatunku drewna z pewnością się zakocha. Poniższe pomysły na wnętrze również powinny Cię zainspirować i pomóc w umeblowaniu Twojego salonu. Pamiętaj, że możesz również użyć meblościanki do innych pomieszczeń. Zaprojektuj na przykład przyjazną sypialnię lub pokój młodzieżowy w jasnych, ciepłych kolorach i dodaj dużo miejsca do przechowywania dzięki szafkom, przegrodom lub gablotom, a także styl z pasującą meblościanką wykonaną z drewna bukowego. Baw się dobrze i oczywiście odnieś sukces w wyborze meblościanki!

Indywidualne wykonanie mebli Woody

Buk-część-solidna-drewniane-meble

Cubus-meblościanka-według-zespołu-7

jasny-ambient-cubus-7

futurystyczna-ścienna jednostka-wykonawcza-masywna

Ścianka magazynowa-z-drzwiami-przesuwnymi-wykonana z drewna bukowego

Meblościanka bukowa w wersji lekkiej

minimalistyczny design wykonany z drewna bukowego