Meble

Klasyczne wzornictwo krzeseł PP Møbler ożywione

Fotel wannowy z powłoką biały design klasyczna kolekcja pp-mobler 2014

Duńska marka meblowa startuje z okazji 100-lecia światowej sławy projektanta Hansa J. Wegnera PP Møbler ponownie wybór historycznych krzeseł, które zaprojektował w połowie XX wieku. To są Klasyka projektowania krzeseł, które wyznaczają całą epokę. Najbardziej zapadające w pamięć prace duńskiego projektanta, a także nieprodukowane modele, zostaną ożywione w 2014 roku.

Klasyka wzornictwa krzeseł z połowy XX wieku

Krzesła designerskie z czarnej tkaniny Hans-Wegner PP530-Tub model 1954

„Gdybyś mógł zaprojektować tylko jedno dobre krzesło w swoim życiu, ale po prostu nie możesz” – powiedział Hans J. Wegner w 1952 roku. Liczba jego dobrych projektów krzeseł to ponad 500! Odrestaurowane klasyki wzornictwa krzeseł zostały zaprezentowane na początku tego roku w Mediolanie podczas Milan Design Week w salonie MC Selvini. Wystawiony w salonie Silvera podczas Paris Design Week 17 września we Francji. Wśród nich znajdziesz niepowtarzalne elementy, które zrewolucjonizowały świat designu.

W Muzeum Designu w Kopenhadze można oglądać wystawę z modelami Wegnera.

Klasyczne krzesła projektu Hansa J Wegnera

Zaprojektuj klasyczne krzesła PP-Mobler Hans Wegner-Best Seller The Chair 1949

Znane na całym świecie i prawdopodobnie odnoszące sukcesy krzesło Wegner – “The Chair” z 1949 roku zostało już wyprodukowane w limitowanej edycji – 100 sztuk z dębu i 100 sztuk z jesionu. Krzesło z plecionym siedziskiem i solidną ramą z litego drewna jest nadal bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. W przeszłości spowodowało to pierwszy zagraniczny raport na temat duńskiego designu w magazynie American Interiors i zapewniło nowoczesne miejsca siedzące dla Johna F. Kennedy’ego i Richarda Nixona podczas pierwszej telewizyjnej debaty wyborczej w 1960 roku. „Krzesło” zainspirowało tysiące projektantów na całym świecie.

Plecione siedzisko

designerskie krzesło plecione siedzisko-PP503 Krzesło 1949 Hans j wegner

Krzesło z litego drewna “Krzesło”

Krzesło klasyczne The Chair dąb lub jesion 1949

Nowoczesne siedzenie kubełkowe ze skórzanym zagłówkiem

Skórzana tapicerka fotela o klasycznym designie Paw-hans j wegner-1947

Żółte krzesło tapicerowane Peacock to wersja klasycznego krzesła PP550 Peacock z 1947 roku, które nigdy nie zostało wyprodukowane. Wegner dokonał reinterpretacji projektu, zachowując język projektowania. Plecy pokryte tkaniną, a podłokietniki i zagłówek czarną skórą.

Fotel Paw wykonany w kolorze żółtym

Krzesła PP Mobler design klasyczny żółty fotel pawi drewno 1947

Nogi drewniane wykonane są z drewna dębowego lub orzechowego z mydłem, olejowane lub lakierowane. Tapicerka wykonana jest z naturalnych materiałów takich jak włókna płaskie, bawełna, paski jutowe, liście palmowe i włosie końskie.

Krzesło wannowe z tapicerowanym siedziskiem w kolorze czarnym

Krzesło Relax-Mid Century Look Tub-czarna tapicerka autorstwa Hansa Wegnera

Zaprojektowane w 1954 roku krzesło PP530 Tub Chair przenosi klasyczny design krzesła na nowy poziom. Dziś, dzięki najnowszym technologiom, powstała w końcu futurystyczna ówczesna koncepcja. Krzesło do wanny wykonane jest z profilowanej sklejki, litego drewna i ma regulowane oparcie, które oferuje 3 pozycje siedzące.

Krzesło wannowe białe – wykonane z jesionu lub dębu, lakierowane lub olejowane

Hans Wegner-krzesła Shell krzesło-wanna krzesło-1954 biała osłona

Leżak 

Krzesła klasyczne duńskiego designu-Hans j Wegner Hammock 1967

 Krzesło obrotowe PP502

Klasyczne krzesło biurowe Hansa J. Wegnera, The Swivel Chair, zaprojektowane w 1955 r.